WeHellas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Log in

WeHellas Community Forum


descriptionpes 2019 - GreekSuperleague  Emptypes 2019 - GreekSuperleague

more_horiz
Παιδιά καλημέρα,

έχω φτιάξει τη ελληνική Superleague για το pes 2019 για προσωπική χρήση. Χρησιμοποιώ το pte patch.

Στο μόνο θέμα που έχω κολλήσει είναι για η αλλαγή του ονόματος. Έχω φτιάξει το ελληνικό πάνω στη 'Russian Premier league'' .

έχω κάνει τα παρακάτω βήματα:

- Επεξεργάστηκα το όνομα στο sys_eng.str με CG pes editor αλλά τίποτα. Επεξεργάστηκα τα αρχεία dt80_100E, dt80_200E, dt80_300E. όπου μπορεί να βρεθεί η Ρωσική λίγκα με το όνομα '' Russian Premier League ''  και το άλλαξα σε 'Superleague Greece'' .

- επεξεργάστηκα επίσης το αρχεία pesdb ----> αρχείο competition.bin. Βρήκα ότι στη βάση δεδομένων pes η ρωσική Premier Liga ονομάζεται: Russian_D1 League. Έχω αλλάξει και το όνομα και εκεί σε GREECE_D1_LEAGUE. Όπως γνωρίζετε τα στοιχεία της βάσης δεδομένων δεν αποικονίζονται μέσα στο παιχνίδι, το έκανα απλά για αισθητικούς λόγους. Χρησιμοποίησα το pes editor by ejoc.

Η μόνη αλλαγή που έκανα στο database ήταν που αλλάξα τις εθνικότητες των ρωσικών ομάδων και τις έκανα ελλήνικές. 'Ολα καλά σε αυτό.

- Το edit0000 file το άνοιξα πάλι με το pes editor by ejoc, εκεί όσον αφορά την ονομασία δεν έκανα καμία αλλαγή γιατί δεν με αφήνει. Δεν είναι περασμένο στο database του edit0000 file σαν '' Russian Premier League '' αλλά σαν '' Russian Liga'' επομένως ότι αλλαγή να κάνεις δώρο άδωρον.


Μήπως κάποιος γνωρίζει τι μπορεί να συμβαίνει ή μπορεί να βοηθήσει. Αν κάποιος γνωρίζει ή ξέρει κάποιον που μπορεί. επισυννάπτονται screenshots.


Τέλος αν κάποιος φτιάχνει ball/scoreboards/εμφανίσεις διαιτητών/entrance scene/corner flags παρακαλώ ας στείλει. Μπορώ να κάνω και support για το χρόνο που κάποιος θα ασχοληθεί.

Ευχαριστώ,
Χάρης
fb: Harry Liaskas e-mail:harrysliaskas@gmail.com



pes 2019 - GreekSuperleague  Inked213
pes 2019 - GreekSuperleague  Inked212

Last edited by Harris7 on Mon Jan 30, 2023 8:40 pm; edited 2 times in total (Reason for editing : inserting contact info)

descriptionpes 2019 - GreekSuperleague  EmptyRe: pes 2019 - GreekSuperleague

more_horiz
Μην κάνετε reply, το βρήκα

descriptionpes 2019 - GreekSuperleague  EmptyRe: pes 2019 - GreekSuperleague

more_horiz
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ Harris 7....ειμαι ψιλοασχετος με το σπορ φιλε αλλα εχω παρει προσφατα ενα ps4 με το pro 2019 κ η αληθεια ειναι οτι εχω πορωθει κ ψαχνω μερες πως θα βαλω τις ελληνικες ομαδες...απο οτι καταλαβα δεν υπαρχει καπου γι'αυτο γραφτηκα τωρα σε αυτο το site μηπως υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει...κ επεσα πανω σου ...μηπως μπορεις με καποιον τροπο να μου το δωσεις κ εμενα??δεν ξερω πως ειναι η αληθεια αλλα απο οτι ειδα σε βιντεακια στο youtube λογικα θα τα καταφερω....σωσε την φαση φιλε,να παρει καμια ελληνικη ομαδα cl
...

descriptionpes 2019 - GreekSuperleague  EmptyRe: pes 2019 - GreekSuperleague

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply