WeHellas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Log in

WeHellas Community Forum


descriptionPC Pes21 online EmptyPC Pes21 online

more_horiz
Γεια σας,
Αρχικά, καλό μήνα, μπήκε και ο Αύγουστος, μήνας διακοπών για τους περισσότερους.
Θέλω να ενημερώσω τους φίλους του Pes21 που έχουν το παιχνίδι σε PC πως μετά από πολύ πολύ ψάξιμο, είχα καταφέρει να παίξω με φίλους από εξωτερικό το αγαπημένο μας ποδοσφαιράκι μέσω Parsec όμως πολύ καλύτερη κατ'εμέ ήταν η συμπεριφορά (lag, latency) μέσω Steam. Στο τελευταίο, έπρεπε να γίνει μια σειρά από βήματα, και εν συνέχεια γινόταν κανονικά το παιχνίδι ανάμεσα σε 2 παίκτες online, μέσα στο παιχνίδι που έκανε host ο ένας παίκτης, ο 2ος φαινόταν σαν να είναι δίπλα του, σαν να παίζουν τοπικά...ο καθένας χειρίζεται το χειριστήριο του κανονικά (εγώ το δουλεύω μέσω DS4Win με χειριστήριο DS4 του Ps4 που έχω...). Φυσικά η ίδια μέθοδος φαίνεται, με αυτά που βλέπω και διαβάζω, πως λειτουργεί ακόμα.

Ο λόγος για τον οποίο ξεκίνησα αυτό το θέμα είναι να μπορέσω να βρω άτομα σαν εμένα για να παίζουμε online pes21 μεταξύ μας καθώς όπως είναι αντιληπτό, 2 παίκτες από την ίδια χώρα είναι το ιδανικό σενάριο..

Μακάρι να υπάρξει ενδιαφέρον από Ελλάδα καθώς στο εξωτερικό παίζουν κανονικά με τους προαναφερθέντες τρόπους, από τότε που έκλεισαν οι επίσημοι servers της Konami.

descriptionPC Pes21 online EmptyRe: PC Pes21 online

more_horiz
πρεπει το εχεις original για να παιξεις? εχω lite εκδοση και με bypass το κανω full.

descriptionPC Pes21 online EmptyRe: PC Pes21 online

more_horiz
Καλημέρα!
Αρχικά, χαίρομαι που είδα μια απάντηση στο θέμα, ξέρω ο καιρός είναι δύσκολος λόγω διακοπών κτλ.
Σχετικά με αυτό που λες τώρα, δεν χρειάζεται να έχουν το παιχνίδι όλοι. Μόνο εκείνος που κάνει τον host, και επανω του συνδέεται ο 2ος (και αν αντέχει το upload της γραμμής του host) και 3ος παίκτης...
Καλό θα ήταν αν βρεθούν κ άλλα άτομα να κρατήσουμε μια επικοινωνία πχ μεσω Discord ώστε να κανονίζουμε ματσάκια (όλα τα ρυθμίζει αυτός που κάνει host).
Αν θελεις στειλε μου σε PM εναν τροπο πιο άμεσης επικοινωνίας που σε βολεύει κ εσένα.
Καλημέρα από Αθήνα!

descriptionPC Pes21 online EmptyRe: PC Pes21 online

more_horiz
Μα δεν χρειαζεται να ειμαστε στη ιδια εκδοση τουλαχιστον.
Δλδ καποιος και με την πρωτη εκδοση του παιχνιδιου μπορει να παιξει?
Χωρις steam χωρις τπτ αλλο?

descriptionPC Pes21 online EmptyRe: PC Pes21 online

more_horiz
Όχι δεν χρειάζεται καν να είναι εγκατεστημένο το παιχνίδι. Το μόνο που πρέπει είναι να είναι εγκατεστημένο το DS4Windows (αν έχεις χειριστήριο πχ απο Playstation 4 ή απο Xbox) και το Parsec ή το Steam. Στο Steam έχει λίγο βαβούρα να στηθεί όμως μπορώ να βοηθήσω γιατί το έχω κάνει...Το Parsec είναι πολύ πιο απλή διαδικασία...

descriptionPC Pes21 online EmptyRe: PC Pes21 online

more_horiz
Ναι και εγώ έπαιζα με έναν φίλο μου δεν χρειάζεται να έχεις το παιχνίδι από το steam

εδώ είναι η οδηγίες που βρήκα : https://www.reddit.com/r/WEPES/comments/12cmljd/play_pes_2021_online_with_friends_pc_steam/

descriptionPC Pes21 online EmptyRe: PC Pes21 online

more_horiz
δυστηχως η γραμμη μου δεν ειναι για game streaming

descriptionPC Pes21 online EmptyRe: PC Pes21 online

more_horiz
Host μπορεί να κάνει οποιοσδήποτε έχει έναν ικανοποιητικό υπολογιστή, ενσύρματη σύνδεση με το δίκτυο-internet, και τουλάχιστον 50 vdsl που να μην χρησιμοποιείται πχ σε torrents κτλ... Τώρα, σχετικά με το παιχνίδι, δεν υπάρχει κανένας περιορισμός...
Παιδιά, ευκαιρία είναι να κάνουμε μια αρχική προσέγγιση, να φτιάξουμε ένα γκρουπ και από Σεπτέμβριο που θα έχουμε γυρίσει από άδειες-διακοπές να οργανωθούμε.

descriptionPC Pes21 online EmptyRe: PC Pes21 online

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply