WeHellas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Log in

WeHellas Community Forum


EA SPORTS FC 24

power_settings_newLogin to reply
+15
Foxes
TOL1S
Skylomethir
Omonoia9
vagoe
Platini_Athens
s0_wh4t
Dimokritos
dimipapa
broxopios
LEGIONER
Nik
depaizei
Saintmaximin
Hellenes
19 posters

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz


Τι είναι το football life 24;
Nομιζω ειναι το προ 21 με πατς. Το ειχα κατεβασει αλλα ειναι πολυ ξυλινο για τα γουστα μου. Μονο οι πασες και συγκεκριμενα οι θρου πασες μου αρεσουν στο efootball aka PES. Οσο για το FUT που λετε ειναι τοσο αστειο πλεον με τα στατς στον Θεο... οπως καναμε παλια στο προ που τους βαζαμε ολους 99 και ηταν ολοι πυραυλοκινητοι.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
broxopios wrote:
Foxes wrote:
Δυστηχως. Ασχοληθηκαν με κλιπς ημιχρονου το σχεδιασμο του νεου μενου (οπου στο FUT χανεσαι ετσι οπως το εκαναν) και το gameplay εχει 2 με 3 θετικα αλλα γενικα ειναι κακο, ουτε καν μετριο. Αναμονη του football life 24 απο τους smokepatch να δουμε τι φτιαξανε.


Fut δεν μπήκα καν μη κολλήσω με το mode. Αλλά δύσκολο από τη στιγμή που είναι χάλια το παιχνίδι.

Τι είναι το football life 24?


H ομαδα των Smokepatch θα βγαζει καθε χρονο το full παιχνιδι του pes 21 με updated roster και αλλα.

για περισσοτερα δες εδω https://www.pessmokepatch.com/

Platini_Athens wrote:


Nομιζω ειναι το προ 21 με πατς. Το ειχα κατεβασει αλλα ειναι πολυ ξυλινο για τα γουστα μου. Μονο οι πασες και συγκεκριμενα οι θρου πασες μου αρεσουν στο efootball aka PES.  Οσο για το FUT που λετε ειναι τοσο αστειο πλεον με τα στατς στον Θεο... οπως καναμε παλια στο προ που τους βαζαμε ολους 99 και ηταν ολοι πυραυλοκινητοι.


Αν θυμαμαι καλα εχει 2 μηχανες gameplay που μπορεις να χρησιμοποιησεις. Την Original του pes21 και μια modded των smokepatch. Για εντελως δωρεαν δεν με χαλαει να το εχω σε περιπτωση που η ΕΑ κανει το παιχνιδι ακομη χειροτερο. Το efootball δεν το ακουμπαω ετσι και αλλιως. Αν και εκει που καταλιγο ειναι να παιζω FIFA 21 nextgen το οποιο μπορω να πω οτι φερνει λιγο σε gameplay με το FIFA 16 που θεωρειται το καλυτερο gameplay ολων των εποχων για το FIFA.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Καταφεραν να μην παιζει κανενας με κανεναν φιλο του ονλαιν.... κι εδω τα γραφαμε σε παλιοτερους τιτλους και διαφωνουσαμε ... πειτε το χαντικαπ, εξπιριενς, ακαουντ κλπ κλπ....οπως επισης μας εκλεισαν τα μικροφωνα ενω επεφτε τρολαρισμα, γελιο αλλα και βρισιες εκατερωθεν

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Μπα δε με ενδιαφέρει το pes 21. Δε ήταν κ παιχνιδάρα. Εξάλλου μόνο το online με ενδιαφέρει και εκεί το fut είναι βασιλιάς. Βέβαια η προσθήκη γυναικών με χάλασε, χωρίς καμία σεξιστική διάθεση. Απλά δε μου αρέσει κ δεν παρακολουθώ γυναικείο ποδόσφαιρο κ σαν προσθήκη μου ξενίζει.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
2 MEΓΑΛΑ - του παιχνιδιου....1ον  η ταχυτητα που κινουνται ΟΛΟΙ οι παιχτες (λες και ειναι ολοι με 99 στατς) πιο γρηγοροι απο τη μπαλα (φτανουν πριν να φτασει η μπαλα)...εκτος τι να πω ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ και ειναι θεμα ταχυτητας συνδεσης-σερβερ ΜΑΖΙ με ανωτερο hardware (καποιοι εχουν φοβερα πισι οπως και μονιτορ με πολλα fps οπως και Ηz πχ 240)... ισως να τα βλεπουν πιο γρηγορα στην οθονη τους και αντιδρουν ΠΙΟ ΣΒΕΛΤΑ!
2ον το οτι οι αμυντικοι κοιταζουν ΣΑ ΧΑΝΟΙ ... αγαλματα.... σε βουρκο και ο αντιπαλος κανει παρτυ στην περιοχη ανενοχλητος (αλλαζει πασουλες) και φυσικα σκοραρει. ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΚΟΒΟΥΝ ουτε με βαλε.

Ονλαιν στο απλο seasons, που παιζω ελαχιστα, τα σκορ ξεφευγουν.... 7-5, 5-4....κλπ
ΟΚ ειμαι ακομα ντιβ 6.... θελετε να πουμε οτι παιζουμε οι ασχετοι ή οι μετριοι παιχτες οπου στο τελος καθε ματς ο καθενας εχει κανει 8 με 10 σουτ; Ε ακομα κι ετσι, δεν δικαιολογει αυτο το χαλι.

Mε αυτα και με αυτα το παιχνιδι γερνει και στην δικη μου ζυγαρια τελικα προς ΕΝΑ ''ΚΑΚΟ'' ποδοσφαιρακι.  
Με τι αλλο να ασχοληθεις ομως οεο ...

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Platini_Athens wrote:
 
Με τι αλλο να ασχοληθεις ομως οεο ...


eFootball 2024 ξεκάθαρα. Σε θέμα gameplay πλέον είναι η μέρα με τη νύχτα.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
broxopios wrote:
Platini_Athens wrote:
 
Με τι αλλο να ασχοληθεις ομως οεο ...


eFootball 2024 ξεκάθαρα. Σε θέμα gameplay πλέον είναι η μέρα με τη νύχτα.


Ρε συ το πιστευεις ... το κοιταζω και μου φαινονται ΚΙΝΕΖΙΚΑ!!! Δεν εχω ασχοληθει με το αντιστοιχο ΦΟΥΤ (εχω κοψει και στο φιφα) οπου παιζω ΜΟΝΟ απλο seasons με μια ομαδα. Στο efootball δεν εχει τετοιο mode αν δεν κανω λαθος.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Platini_Athens wrote:
broxopios wrote:
Platini_Athens wrote:
 
Με τι αλλο να ασχοληθεις ομως οεο ...


eFootball 2024 ξεκάθαρα. Σε θέμα gameplay πλέον είναι η μέρα με τη νύχτα.


Ρε συ το πιστευεις ... το κοιταζω και μου φαινονται ΚΙΝΕΖΙΚΑ!!! Δεν εχω ασχοληθει με το αντιστοιχο ΦΟΥΤ (εχω κοψει και στο φιφα) οπου παιζω ΜΟΝΟ απλο seasons με μια ομαδα. Στο efootball δεν εχει τετοιο mode αν δεν κανω λαθος.


Όχι δεν έχει. Αυτή τη στιγμή το μόνο mode που υπάρχει είναι το αντίστοιχο του φουτ. Σαν modes γενικά το φιφα είναι μίλια μπροστά. Όμως σαν gameplay το αντίθετο. Είναι πραγματικά πολύ κακό παιχνίδι το fc24. Επειδή έχω ακόμη γύρω στις 8:30 ώρες από το ea play. Παίζω που και που από κανένα παιχνίδι. Συνήθως στο ημίχρονο το κλείνω. Αν συνεχίσει να βελτιώνεται το προ και χειροτερεύει το φιφα, θα φτάσουμε σε θέμα gameplay στα επίπεδα ps2 εποχής. Πραγματικά δεν είναι πολύ μακριά.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz


Όχι δεν έχει. Αυτή τη στιγμή το μόνο mode που υπάρχει είναι το αντίστοιχο του φουτ. Σαν modes γενικά το φιφα είναι μίλια μπροστά. Όμως σαν  gameplay το αντίθετο. Είναι πραγματικά πολύ κακό παιχνίδι το fc24. Επειδή έχω ακόμη γύρω στις 8:30 ώρες από το ea play. Παίζω που και που από κανένα παιχνίδι. Συνήθως στο ημίχρονο το κλείνω. Αν συνεχίσει να βελτιώνεται το προ και χειροτερεύει το φιφα, θα φτάσουμε σε θέμα gameplay στα επίπεδα ps2 εποχής. Πραγματικά δεν είναι πολύ μακριά. [/quote]


Συμφωνω. Ωστοσο το αγορασαμε παλι. Παιζουμε κο οπ συνηθως καθε βραδυ. Εντωμεταξυ με κατι ρυθμισεις το κανα και μου τρεχει... ΟΧΙ οπως το φιφα23 που ηταν unplayable. Exω φτασει ντιβ 6 και ανεβαινω!

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Εγω ο μονος λογος που το αγοραζω ειναι ωστε να εχω προσβαση στο Ultimate team το οποιο μου αρεσει αρκετα. Σαν βαση το παιχνιδι ειναι ανωτερο απο το 23 με λιγες βελτιωσεις. Η καλυτερη απο αυτες ειναι η φυσικη της μπαλας οπου μοιαζει με του pes21. Οι παιχτες ειναι πιο σταθεροι. Το παιχνιδι για να βγεις μπροστα θελει πασες και συστημα αφου τα τρεχαντιρια κοβονται ευκολα. Εκει που ποναει πολυ το παιχνιδι ειναι η αμυνα. Το κεντρο ειναι αρκετα δυσκολο να το περασεις (με καποιες κοντρες και πολλα λαθοι με πασες) αλλα μετα ειναι περιπατος. Η ΑΙ δεν βοηθαει καθολου και συνηθως απομακρινεται απο τους επιθετικους ή απλα τους κοιταει ή σταματαει να τρεχει και τους αφηνει να περασουν. Επισης σε περιπτωση οπου ο αντιπαλος εχει καλυτερη συνδεση ή τον μπουσταρει καποιο script κανει οτι τριπλα θελει και αδειαζει ολη την αμυνα χωρις καποιο ιδιαιτερο skill. Απλα κανει οτι του κατευενει στο μυαλο και περναει και απο την καλυτερη αμυνα που υπαρχει. Αυτο το πραμα με την αμυνα οσο παει και γινεται και χειροτερο. Εχουν χαλασει εντελως την αμυνα του παιχνιδιου.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Προσωπικα μου αρεσε οταν αλλαξε το PES σε efootball (22 αν δεν κανω λαθος) ο τροπος που εκοβες/εκλεβες τη μπαλα. Δεν ξερω γιατι το αλλαξαν αυτο στη νεα σειρα του τιτλου. Μακαρι το ea fc 24 να ηταν ετσι αφου με την τακτικαλ αμυνα ΔΕΝ τους σταματας, γλυστρανε και σε ταμπανιαζουν. Σε καποιες φασεις απλα εισαι ανημπορος παρατηρητης και ειναι αδικο.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Παίζω το νέο ea fc24 καμία βδομάδα περίπου..
Μόνο offline carreer mode..Το παιχνίδι  εμένα μου αρέσει,είναι καλύτερο από πέρσι εννοείται  όχι τέλειο..
Έχουν θέματα λιγο οι τερματοφυλακες που ενώ φαίνονται  να πιάνουν τα πάντα ώρες ώρες τρώνε  κάποια πολύ εύκολα γκολ.
Όσο για την άμυνα με πήρε αρκετές μέρες για να το συνηθίσω  πλέον όμως έχω βελτιωθεί  αρκετά και κάνω ωραία ματσάκια..
Online δεν το έχω δοκιμάσει  για να δω όλα αυτά τα αρνητικά που γράφεται,εμένα προς το παρόν μου αρέσει!
Όσο αφορά το efootball24 όσες φορές και να δοκίμασα  να το παίξω  δεν μου άρεσε  το gameplay του.Οι παίκτες αν και κινούνται καλύτερα από το fc24 μου φαίνονται  λες και χειρίζομαι  άρματα  μάχης..
Και μην ξεχνάμε ότι και το efootball24 έχει τρομερές ελλείψεις  σε περιεχόμενο  και γενικά εμένα προσωπικά δεν με γεμίζει το gameplay του..
Πάντως γενικά και το ένα ποδοσφαιρακι και το άλλο είναι πολύ μακριά από εποχές pes 5,6 η fifa11..

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Ειδα χθες ενα βιντεακι με τον γνωστο γιουτιουμπερ Χαρι ο οποιος με μια 11αδα ασημενιων παιχτων εκανε τρελο παρτυ στους αντιπαλους του.
Ωραια μεχρι εδω και ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ το παιχνιδι. Να εχει ενας καλος παιχτης τη δυνατοτητα, ΑΚΟΜΑ και χωρις πρωτοκλασατους παιχτες, να μπορει να κοντραρει και να νικησει αλλους ονλαιν πχ που βαζουν αληθινα χρηματα και ανοιγουν πακετα και τυχαινουν Μεσσι, Εμπαπε και Ροναλδο ή γενικα παιζουν περισσοτερο και τους δινει το παιχνιδι πχ SBC... χωρις να ειναι οι ιδιοι ομως τοσο καλοι παιχτικα. Ομως ΑΚΟΜΑ το παιχνιδι μου δινει την εικονα οτι το διεπει το γνωστο χαντικαπ δλδ ΔΕΝ ειναι αντικειμενικο. Αν παιζεις/ασχολεισαι ελαχιστα σε χαντακωνει κι ας ξερεις να παιζεις αρκετα καλα.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Το FC24 είναι άλλο παιχνίδι online και άλλο offline. Απλά σου δίνει τη δυνατότητα να ασχοληθείς με τόσα πολλά πράγματα που δε βαριέσαι ποτέ και διασκεδάζεις, ειδικά αν έχεις περιορισμένο ελεύθερο χρόνο.
@Platini_Athens, να σε κάνω add στη friend list στο ea app να παίζουμε κανένα φιλικό; Εγώ είμαι ο SkyloMethIR , αν θες κάνε με add.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Skylomethir wrote:
Το FC24 είναι άλλο παιχνίδι online και άλλο offline. Απλά σου δίνει τη δυνατότητα να ασχοληθείς με τόσα πολλά πράγματα που δε βαριέσαι ποτέ και διασκεδάζεις, ειδικά αν έχεις περιορισμένο ελεύθερο χρόνο.
@Platini_Athens, να σε κάνω add στη friend list στο ea app να παίζουμε κανένα φιλικό; Εγώ είμαι ο SkyloMethIR , αν θες κάνε με add.



Κανε add και τον φιλο Oggy_ATHENS. Αν τυχει και παιξετε... ταμπανιασε τον (απο μενα) διοτι βγαζει γλωσσα!!!! Laughing Laughing Laughing

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Platini_Athens wrote:
Ειδα χθες ενα βιντεακι με τον γνωστο γιουτιουμπερ Χαρι ο οποιος με μια 11αδα ασημενιων παιχτων εκανε τρελο παρτυ στους αντιπαλους του.
Ωραια μεχρι εδω και ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ το παιχνιδι. Να εχει ενας καλος παιχτης τη δυνατοτητα, ΑΚΟΜΑ και χωρις πρωτοκλασατους παιχτες, να μπορει να κοντραρει και να νικησει αλλους ονλαιν  πχ που βαζουν αληθινα χρηματα και ανοιγουν πακετα και τυχαινουν Μεσσι, Εμπαπε και Ροναλδο ή γενικα παιζουν περισσοτερο και τους δινει το παιχνιδι πχ SBC...  χωρις να ειναι οι ιδιοι ομως τοσο καλοι παιχτικα. Ομως ΑΚΟΜΑ το παιχνιδι μου δινει την εικονα οτι το διεπει το γνωστο χαντικαπ δλδ ΔΕΝ ειναι αντικειμενικο. Αν παιζεις/ασχολεισαι ελαχιστα σε χαντακωνει κι ας ξερεις να παιζεις αρκετα καλα.


Στην θεωρια απο μακρια ολα καλα φαινονται...

Αλλα με το χειριστηριο στα χερια οσες φορες βλεπω κοσμο οταν χανει απο τουμπανο ομαδα δεν νευριαζει κανεις...

Με σιλβερ και μπρονζ ομως τουρκος γινεται και σπαει οθονες και βαζει φωτια το σπιτι...

Η ΕΑ βρηκε εξυπνο κολπο: Pay to win account δεν πα να βαλεις την γιαγια σου να παιζει οταν εχουν πεσει λεφτα στο account με μπρονζ θα νικας... Ετσι αορατο το pay to win και δεν μπορει να μιλησει κανεις...

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Στην θεωρια απο μακρια ολα καλα φαινονται...

Αλλα με το χειριστηριο στα χερια οσες φορες βλεπω κοσμο οταν χανει απο τουμπανο ομαδα δεν νευριαζει κανεις...

Με σιλβερ και μπρονζ ομως τουρκος γινεται και σπαει οθονες και βαζει φωτια το σπιτι...

Η ΕΑ βρηκε εξυπνο κολπο: Pay to win account δεν πα να βαλεις την γιαγια σου να παιζει οταν εχουν πεσει λεφτα στο account με μπρονζ θα νικας... Ετσι αορατο το pay to win και δεν μπορει να μιλησει κανεις...[/quote]


Eιναι κι αυτο ενα σεναριο.
Αν και το να πληρωνεις (φιφα ποιντς) μου κανει περισσοτερο σαν εξηγηση του σκαω λεφτα και ανοιγω πακετα ΑΡΑ βγαινω στην αγορα ΠΙΟ ΔΥΝΑΜΙΚΑ και απο τους πρωτους ....με τα εσοδα που αποκτω γρηγορα, στηνω ομαδα με καλυτερες προδιαγραφες απο τους περισσοτερους που πανε με τον σταυρο στο χερι.
Τωρα υπαρχουν και οσοι αγοραζουν κοινς οποτε στηνουν την ομαδα τους επισης γρηγορα με εκεινους τους παιχτες που ειναι καπως πιο δυνατοι και ακριβοι στο συγκεκριμενο χρονικο σημειο του παιχνιδιου.
Νομιζω οτι υπαρχει μικρος κινδυνος για ΜΠΑΝ (λογω κοινς) εκτος αν κανω λαθος.
Δεν με αφορουν ολα αυτα ομως. Σιγα μη δινω εξτρα λεφτα στην ΕΑ. Σε παλιοτερο τιτλο ειχα βαλει 10 ευρω (απο περιεργεια), ανοιξα πακετα (πηρα τα @@ μου), μετα νικησα το 1ο ματς που επαιξα (και ειπα ΡΕ ΛΕΣ;;;Wink και μετα στο καπακι εχασα 3 ματς... οποτε ΔΕΝ ειναι αυτο (κατεμε παντα).

Το παιχνιδι εχει εναν κωδικα. Με αυτον παιζουμε ΟΛΟΙ. Βασιζεται στο experience (χαντικαπ).
Αν θυμασαι (θυμαστε) τον Josh Flip 1989 (youtuber fifa gamer)... μεγαλη παιχτουρα, οτι ηθελε εκανε....επαιζε και η ομαδα του φαινοταν λες και ειχε παρει αναβολικα...φιφα11 εποχες τωρα... αυτος τι εκανε, ολοκληρωνε τα accomplishments του παιχνιδιου. Θυμαμαι επαιζε και οφλαιν και εβαζε ΠΟΛΛΑ γκολ με τους παιχτες του.

Νομιζω οτι ετσι μπουσταρεις τις καρτες παιχτων σου, ολα γινονται παιζοντας ΠΟΛΥ φυσικα. Τις πουλας και αγοραζεις αλλες...ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΔΟΥΛΕΜΕΝΕΣ.
Αυτο κανει λογικα και ο Harry γι αυτο τους γλενταει με τις ασημενιες καρτες. Αμα τις αγορασω εγω (ολοκαινουριες χωρις ασσιστ και γκολ) ΘΑ ΣΕΡΝΟΝΤΑΙ. Εννοειται ειναι σκιλλερ, ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ.
Αυτη ειναι η δουλεια του αλλωστε. Εχει βρει πως δουλευει το παιχνιδι και το εκμεταλλευεται. Λιωνει κι αυτος να παιζει οπως ολοι οι youtubers.
Ολα τα παραπανω ειναι το δικο μας σεναριο, εξηγηση μετα απο δοκιμες ΚΥΡΙΩΣ στο απλο seasons.
Πχ σε τιτλους φιφα ΠΡΟ ΑΝΤΙCHEAT εποχη που επαιρνα 30+ ντιβ 1 , απλα ΔΕΝ εχανα ματς ονλαιν απο εκει κι επειτα. Μεχρι που αρχιζαν να χακαρουν και εκαναν κουιτ χωρις να παιρνεις τους 3 ποντους. Επαιζες ματαια... μια δυο τρεις μετα σταματαγα να ασχολουμαι.
Αυτο ισχυε ΑΚΟΜΑ κι οταν απο το δικο μου πισι εμπαινα με τον λογαριασμου του φιλου που παιζουμε κο οπ (που δεν ειχε παρει ουτε μια ντιβ 1). Προφανως φαινοταν οτι παιζει εκεινος αλλα με το δικο μου μπουσταρισμα ως Πλατινι.... (αυτο ειναι δικη μου εξηγηση δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αν και μου φαινεται ΛΟΓΙΚΟ... αλλωστε το εβλεπα να συμβαινει στην οθονη μου).

Γι αυτο το παιχνιδι ενω θα μπορουσε να ειναι καλο... δικαιο κλπ απο τη στιγμη που μεροληπτει...thats why ΔΕΝ παιζει κανενας 1vs1 φιλικα ή απλο seasons.... και ασχολουνται ολοι με το φουτ οπου εκει δεν χρειαζεται να παιζεις με τις ωρες ωστε να αποκτησεις το μπουστ... το παιρνεις ετοιμο (απλα πρεπει να ψαξεις να βρεις εκεινες τις καρτες που θα κανουν τη διαφορα) και να κοουτσαρεις σωστα.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Εννοείται ότι μπουσταρεται και από την ΕΑ. Μην τρελαθουμε κιόλας...

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Skylomethir wrote:
Το FC24 είναι άλλο παιχνίδι online και άλλο offline.


Ακριβως αυτο. Επεσα με τα μουτρα στο FUT απο την πρωτη μερα.
Εδωσα και 99,90 ευρα σε points για καποια πακετακια Laughing και εχω φτιαξει καλη ομαδουλα. Αφου ολοι οι φιλοι μου στο twitch ετσι κανουν Cool
Εχτες νομιζω επαιξα πρωτη φορα offline brighton liverpool. Οντως το gameplay ειναι εντελως διαφορετικο. Αρκετα πιο αγρο (ισως πιο αργο και απο efootball ετσι οπως εγινε) με διαφορετικα control. Δυσκολα να κανεις παιχνιδι τικι-τακα τοπικα. Αναρωτιεμαι αν αυτοι που βγαζουν sliders ωστε να κανουν το παιχνιδι πιο αργο αν εχουν δει ποτε το gameplay του FUT. Εγω επιμενω στη θεωρια οτι με τα sliders χαλαει η ισορροπία του παιχνιδιου και αν θελετε να παιξετε ακομη κατι πιο αργο με περισσοτερες λαθοι στα κοντρολ και στις πασες παιξτε σε χαμηλες κατηγοριες. EFL1 EFL2 κπλ.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Σκεφτηκα να δοκιμασω το Fc24 μεσω του EA PLAY να δω αν θα μου αρεσει
Επειδη δεν εχω συνδρομη θα την εκανα για ενα μηνα μονο για την δοκιμη
Παιζω αποκλειστικα offline ,career κλπ και τσεκαρα στο https://www.ea.com/ea-play/games#playstation
& δεν βλέπω το παιχνίδι μέσα στα διαθέσιμα. Ξέρει κανείς καλά αν ανακοίνωσαν ότι το αφαίρεσαν? μην την κάνω τσάμπα.
Έχω μπερδευτεί γιατί σε κάποια links το διαφημίζουν με το EA PLAY αλλά στον παραπάνω κατάλογο με τα παιχνίδια δεν υπάρχει

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
https://www.playstation.com/el-gr/games/ea-play/?utm_board=electronic-arts-inc&utm_linkurl=smarturl.it%2Fea-play-playstation

Δες αν δικαιουσαι την εκπτωση με το μονοευρω γιατι για 4 ευρω 10 ωρες δεν λεει

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Foxes wrote:
https://www.playstation.com/el-gr/games/ea-play/?utm_board=electronic-arts-inc&utm_linkurl=smarturl.it%2Fea-play-playstation

Δες αν δικαιουσαι την εκπτωση με το μονοευρω γιατι για 4 ευρω 10 ωρες δεν λεει

το είχα δει,δεν μου το δίνει διαθεσιμο,οποτε δεν δικαιουμε.Αλλα αφού δεν βλέπω το game στον κατάλογο μάλλον δεν θα μπορώ να το παίξω ακόμα και με τα 4ευρω.Οποτε μάλλον δεν θα το προχωρησω.Ηθελα να το δοκιμάσω διότι πέρσι ήταν η μοναδική φορα που δεν ασχολήθηκα με το fifa διοτι έβλεπα τα βίντεο σχετικά με το gameplay και δεν το μπορούσα ούτε να μπω στην διαδικασία να το δοκιμάσω ακόμα και όταν έπεσε η τιμή του και ένας λόγος επιπλέον ήταν που δεν είχε την ομάδα μου & την Εθνική...
Εγώ για να μπορώ να παίξω το παιχνίδι για τα γούστα μου ,το έχω στο slow και στα sliders βάζω το speed όλων στο 0 και το acceleration στο 48 για να μην αλλάζουν κατεύθυνση οι παίκτες σαν φλιπεράκι. Και κάτι άλλα πειράζω για να γίνεται όσο πιο πολύ να μην είναι όλες οι ομάδες να παίζουν πάνω από το μισό γήπεδο και όταν αμύνονται μετα να τρέχουν πίσω με κενά στην άμυνα και είναι αφύσικο το παιχνίδι. Και τους GK ability στο 100
Γιατί μετα default τα 21 & 22 έτσι όπως ήταν ούτε με τα sliders διορθώνονταν και πέταγες μια λομπα προς τα πίσω και μπαίνανε 5 γκολ στο ημιχρονο.Επισης με το acceleration στο 48 δημιουργείτο μεγάλο πρόβλημα στην άμυνα διότι από τον μηχανισμό του παιχνιδιού οι παίκτες κάνανε άμυνα με sliding + turbo (σαν κάβουρες) αντι να τρεχουν προς τα πίσω κανονικά και γιαυτο δεν μπορούσε η άμυνα να αντιμετωπισεις τις μπαλιές στην πλάτη. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δηλαδη.Τελος πάντων γιαυτο το μόνο που μπορούσα να παίξω και αυτό έχω μέχρι και σήμερα από το fifa ειναι το 19 που δεν συμβαίνει αυτό τόσο καθώς επίσης οι αμυντική λειτουργία των ομάδων είναι κάπως καλύτερη σε σχέση με τα 20 και μετέπειτα που λόγω OnLine όλοι οι παίκτες όταν είναι άμυνα κάθονται και κοιτάζουν σαν χάνοι επειδή είχαν παράπονα οι OnLine παίκτες να μην είναι η άμυνα αυτόματη. Αυτό είναι λογικό όταν παίζουν OnLine που κάθε παίκτης μπορεί να ελέγχει τον παίκτη του μέσα στο γήπεδο αλλά στο offline πρέπει οι cpu controlled να κραταν τουλάχιστον το σχημα οχι να ειναι σαν θεατες...να είναι πχ πίσω από την μπάλα όταν αμυνονται.Τελος πάντων ήθελα να δοκιμάσω αν έχουν αλλάξει αυτά μην το πληρώσω και το αφήσω μετα από 3 ώρες...

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
MJ23 wrote:
Foxes wrote:
https://www.playstation.com/el-gr/games/ea-play/?utm_board=electronic-arts-inc&utm_linkurl=smarturl.it%2Fea-play-playstation

Δες αν δικαιουσαι την εκπτωση με το μονοευρω γιατι για 4 ευρω 10 ωρες δεν λεει

το είχα δει,δεν μου το δίνει διαθεσιμο,οποτε δεν δικαιουμε.Αλλα αφού δεν βλέπω το game στον κατάλογο μάλλον δεν θα μπορώ να το παίξω ακόμα και με τα 4ευρω.Οποτε μάλλον δεν θα το προχωρησω........


Εαν ανοιξεις το link που σου εστειλα το εχει το παιχνιδι και κατω κατω λεει game trial. Ειναι διαθεσιμο για ολον τον πλανητη.
Εκτος εαν για καποιο ιδιαιτερο λογο δεν ειναι διαθεσιμο αποκλειστικα για εσενα. Ισως για καποιο ban. Μιλα με την Sony να σου πουν.
Δες και εδω που λεει για το early access με ea play (Subscribe to EA Play to get a 10-hour game trial)
https://www.playstation.com/el-gr/games/ea-sports-fc/

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Foxes wrote:
MJ23 wrote:
Foxes wrote:
https://www.playstation.com/el-gr/games/ea-play/?utm_board=electronic-arts-inc&utm_linkurl=smarturl.it%2Fea-play-playstation

Δες αν δικαιουσαι την εκπτωση με το μονοευρω γιατι για 4 ευρω 10 ωρες δεν λεει

το είχα δει,δεν μου το δίνει διαθεσιμο,οποτε δεν δικαιουμε.Αλλα αφού δεν βλέπω το game στον κατάλογο μάλλον δεν θα μπορώ να το παίξω ακόμα και με τα 4ευρω.Οποτε μάλλον δεν θα το προχωρησω........


Εαν ανοιξεις το link που σου εστειλα το εχει το παιχνιδι και κατω κατω λεει game trial. Ειναι διαθεσιμο για ολον τον πλανητη.
Εκτος εαν για καποιο ιδιαιτερο λογο δεν ειναι διαθεσιμο αποκλειστικα για εσενα. Ισως για καποιο ban. Μιλα με την Sony να σου πουν.
Δες και εδω που λεει για το early access με ea play (Subscribe to EA Play to get a 10-hour game trial)
https://www.playstation.com/el-gr/games/ea-sports-fc/

Ευχαριστω για την απάντηση φιλε μου.Το βλεπω που το δειχνει σε photo και λεει game trial απλα ειχα "ψαρωσει" γιατι παρακατω που λεει ποια παιχνιδια ειναι στο EA PLAY δείχνει συγκεκριμενα οπως πχ το f122 και άλλα, όμως το fc24 δεν το εχει. Θα το δω με την sony για σίγουρα

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Επαιζαν χωρις Βιργιλ και με αορατο γκολκιπερ .... και χασαμε!!!!!! Razz


https://www.youtube.com/watch?v=_ORXKuZ0mgw

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 5 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply