WeHellas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Log in

WeHellas Community Forum


EA SPORTS FC 24

power_settings_newLogin to reply
+15
Foxes
TOL1S
Skylomethir
Omonoia9
vagoe
Platini_Athens
s0_wh4t
Dimokritos
dimipapa
broxopios
LEGIONER
Nik
depaizei
Saintmaximin
Hellenes
19 posters

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
broxopios wrote:
Στο ps5 που μπήκα είδα το EA PLAY το έχει προσφορά στα 0,99€ όπου μπορούμε για 10 ώρες να δοκιμάσουμε το FC 24. Κρατάω πολύ μικρό καλάθι για το τι θα δούμε. Από την ερχόμενη Παρασκευή μπορούμε να το δοκιμάσουμε.



Στο pc υπαρχει αυτη η δυνατοτητα; Για να δω αν θα μου τρεχει ρωταω...πχ αν ειναι καλυτερα optimized.....γιατι αν ειναι σαν το 23 χαιρετισματα.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Platini_Athens wrote:
broxopios wrote:
Στο ps5 που μπήκα είδα το EA PLAY το έχει προσφορά στα 0,99€ όπου μπορούμε για 10 ώρες να δοκιμάσουμε το FC 24. Κρατάω πολύ μικρό καλάθι για το τι θα δούμε. Από την ερχόμενη Παρασκευή μπορούμε να το δοκιμάσουμε.



Στο pc υπαρχει αυτη η δυνατοτητα; Για να δω αν θα μου τρεχει ρωταω...πχ αν ειναι καλυτερα optimized.....γιατι αν ειναι σαν το 23 χαιρετισματα.


Υπάρχει ναι. Το είχα κάνει παλιά αν θυμάμαι καλά. Απλά δεν ξέρω αν έχει την προσφορά με τα 0,99€. Αλλιώς η τιμή είναι στα 3,99€.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Υπάρχει ναι. Το είχα κάνει παλιά αν θυμάμαι καλά. Απλά δεν ξέρω αν έχει την προσφορά με τα 0,99€. Αλλιώς η τιμή είναι στα 3,99€.[/quote]



Ωραια! Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου! Το βρηκα! Ερωτηση: Υπαρχει περιπτωση να ειναι ελαφρυ (αυτο που θα βγαλουν για 10 ωρες)  και οταν προχωρησω στην αγορα αργοτερα και κατεβασω το full game να ειναι unplayble επειδη θα ειναι βαρυ;

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Platini_Athens wrote:
Υπάρχει ναι. Το είχα κάνει παλιά αν θυμάμαι καλά. Απλά δεν ξέρω αν έχει την προσφορά με τα 0,99€. Αλλιώς η τιμή είναι στα 3,99€.




Ωραια! Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου! Το βρηκα! Ερωτηση: Υπαρχει περιπτωση να ειναι ελαφρυ (αυτο που θα βγαλουν για 10 ωρες)  και οταν προχωρησω στην αγορα αργοτερα και κατεβασω το full game να ειναι unplayble επειδη θα ειναι βαρυ;[/quote]

Όχι. Στην ουσία κατεβάζεις κανονικά το παιχνίδι. Οπότε αν το αγοράσεις μετά θα το έχεις ήδη στον υπολογιστή σου. Είναι η ίδια έκδοση.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Λογικα η προσφορα θα βγει σε pc και σε xbox καποια στιγμη πριν βγει το παιχνιδι. Εαν ειναι link το xbox σε το pc το εχετε 2 10ωρα και σε xbox και σε pc εαν θυμαμαι καλα.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Λοιπον εδωσα 4 ευρω και κατεβασα το 24.Την Παρασκευη θα σας πω εντυπωσεις, εκτος αν δεν ειναι optimized
ή δε μου τρεχει ουτε κι αυτο σμουθ λογω παλαιας cpu.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
εχουν βγει τα πρωτα βιντεο με gameplay απο τους youtubers για να κανουν το promotion,απο το ενα ματς που ειδα λεω ευτυχως που σταματησα και δεν παιζω πλεον ποδοσφαιρακια,ηταν τοσο γρηγορος ο ρυθμος που δεν μπορουσα να το παρακολουθησω.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Ίδια ταχύτητα με τα προηγούμενα λίγο που είδα. Βέβαια το γλίστρημα πάει σύννεφο. Χάλια στο μάτι το πως φέρνουν τη μπάλα εκεί που θέλουν οι παίχτες. Σε 2 μέρες θα πάρουμε μια πρώτη γεύση.

Το μόνο που με κάνει να θέλω να το δοκιμάσω είναι το ultimate team.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
στο 5.43 ξεκιναει μια φαση με 2 τακλιν που μαλλον ειναι καποιο bug λογω του γληστριματος,αλλα ειναι τραγικο να το βλεπεις,σας βλεπω beta testers και φετος με 80 ευρω συμμετοχη.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
στο twitch streamαρουν απο εχτες το απογευμα
το gameplay φαινεται χειροτερο απο το 23
(το 23 το οποιο θεωρειται η μεγαλυτερη πατατα)

Υ.Γ. Στο xbox γιατι δεν υπαρχει το eaplay με 1 ευρω οπως στο psn?

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Συνήθως το φιφα παίζοντάς το είναι καλύτερο από το να το βλέπεις, χωρίς να σημαίνει ότι είναι καλό παιχνίδι. Εμένα κατά καιρούς δε με χαλάει. Απλά η βάση του είναι κακή στον έλεγχο παίχτη. Και οι περισσότερες πάσες επίσης. Εγώ δεν το ξεγράφω ακόμη, αλλά βλέποντάς το είναι πραγματικά να σε πιάνει το κρίμα. 

@Foxes ίσως κάποια συνεργασία με την sony? Περίεργο που δεν υπάρχει και σε xbox.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz


Last edited by Foxes on Fri Sep 22, 2023 9:43 am; edited 1 time in total

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Aυτος ο youtuber ειναι ψυχασθενης; Τι φαση;

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Platini_Athens wrote:
Aυτος ο youtuber ειναι ψυχασθενης; Τι φαση;


Αλλο ηθελα να ποσταρω αλλο μπηκε...
Ανοιγει ενα πακετο και βλεπει λογοτυπο της united και ενθουσιαζεται...
και μετα του βγαινει μια γκομενα Cool
Νομιζω τωρα ειναι το σωστο

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Παιδιά από το πρωί παίζω το νέο "fifa"..μέσο του trial της ΕΑ. .
Ένα έχω να πω: Ενώ από βιντεακια  δεν φαίνεται  το παιχνίδι φέτος και έτσι όπως είναι(μακάρι να μην το χαλάσουν με update) είναι πάρα πολύ καλό..
Δεν περίμενα τέτοια βελτίωση  ειδικά μετά από τόσα βιντεακια  που είχα δει στο YouTube  το παιχνίδι  οπτικά έδειχνε ολόιδιο  με το fifa 23..
Λοιπόν ξεκινάω  με της διάφορες που είδα εγώ
ΓΡΑΦΙΚΑ: Πολύ καλύτεροι φωτισμοί  ειδικά το βράδυ
Γενικά η ανάλυση  του παιχνιδιού δείχνει  ένα κλικ πιο πάνω,ωραίες οι νέες προσθήκες που δείχνει διαφορά στατιστικά την ώρα του παιχνιδιού..
ΗΧΟΣ: Εδώ εντάξει η ΕΑ είχε κάνει ήδη πολύ καλή δουλειά και εδώ υπάρχει βελτίωση  με τους οπαδούς να φωνάζουν πιο πολύ..
GAMEPLAY : Εδώ που ειλικρινά δεν περιμενα να δω την παραμικρή βελτίωση  τουλάχιστον  από όσα βίντεο  είχα δει στο YOUTUBE  τελικά έπεσα  έξω!
Οι κινήσεις των παικτών  πιο ρεαλιστικές  πιο αργες(εγώ γλίστρημα  δεν είδα προς το παρον)
Γενικά πιο στιβαρό το gameplay  του!Οι Τερματοφυλακες πιάνουν τα απιαστα(πρώτη φορά βλέπω τόσο καλούς GK)
Γενικά το παιχνίδι  μου έχει αφήσει  άριστες  εντυπώσεις  και εάν δεν το χαλάσουν με κανένα  update μετά από τουλάχιστον  μια 10 ετια θα ξανά λιώσω σε ποδοσφαιρικό παιχνίδι..
Να πω ότι έπαιζα Career σε Xbox series X

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Έχουμε sliders για την καριέρα από κάπου;

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Γυρισα κι εγω απο τη δουλεια και επαιξα 2 ματσακια. Δεν θελω να γραψω πολλα αλλα ισχυει οτι το παιχνιδι φαινεται ενα δυο τσακ διαφορετικο απο το 23, προς το καλυτερο φυσικα. Ισως και πιο αργο (εκτος αν ειναι placebo). Oι κινησεις πιο ρεαλιστικες σιγουρα. Κατα τα αλλα επελεξα world class και στα 2 ματς. Στο ενα νικησα στο γκολ αφου ειχα δοκαρι και σε 4 τετ α τετ η ΑΙ δε με αφησε να σκοραρω αλλο  (κλασικα οτι γινεται και ονλαιν στο 23 αλλα και σε παλιοτερους τιτλους) + οτι μου εβγαλε στο τελος μηνυμα οτι το επιπεδο μου ειναι world class!!!! Αντι να κερδισω 8-3 κερδισα 4-3!!!!! Στα υπολοιπα φαινεται πιο optimized απο το 23 και εχει περισσοτερες επιλογες για low end PC. Mπορεις πχ να μειωσεις ως και για το πως θα φαινονται οι οπαδοι στις κερδιδες.
Θα επανελθω.

Last edited by Platini_Athens on Fri Sep 22, 2023 4:21 pm; edited 1 time in total

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Έπαιξα κι εγώ 4 ματς. Ίσως παίζει ρόλο που τις τελευταίες μέρες παίζω efootball 2024, αλλά δε μου άρεσε ιδιαίτερα το gameplay. Βασικά είδα ένα fifa 23 όπως αναμένονταν. Μάλιστα έβαλα κι από 1 ημίχρονο φιφα 23 για να συγκρίνω και μου φάνηκαν σχεδόν ίδια. Προς το παρόν άκυρο από μένα. 

Και για να κάνω και μια μίνι σύγκριση με το efootball, στα μάτια μου το fc 24 στο μόνο που υπερτερεί, είναι στα δίχτυα (μακράν όμως), στα πέναλτι (επίσης μακράν), στο presentation (φυσικά μακράν) και φυσικά στο mode ultimate team. Έχει χειρότερο φωτισμό, γραφικά, μοντέλα παιχτών, ρυθμό παιχνιδιού, αίσθηση παίχτη, έλεγχο παίχτη. 

Θα ξαναπαίξω τις επόμενες μέρες. Πάντως δε μου κάνει αίσθηση να ασχοληθώ μαζί του.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Παντως στο 23 (που περιεργως τρεχει και αυτο... ΚΑΙ  με co op καμερα, αποψε κερδισα 2 φορες το μουντιαλ... φαντασου) εχουμε βαρεθει με καποια θεματακια πχ να λεμε συνεχεια ''Σ ΑΥΤΟΝ Σ ΑΥΤΟΝ Σ ΑΥΤΟΝ ΞΑΝΑ Σ ΑΥΤΟΝ Σ ΑΥΤΟΝ Σ ΑΥΤΟΝ'' αφου πηγαινει συνεχως η μπαλα σε αντιπαλα ποδια (ισως να εχει να κανει με το μενταλιτι βεβαια) ... επισης καποια φαουλ που ΔΕΝ τα δινει ή οταν συνεχεια οι παιχτες μου πεφτουν κατω σε καθε τζαρτζαρισμα με τον αντιπαλο..... να χανω το τετ α τετ ενω εχω παιξει ΤΕΛΕΙΟ passing game και στην αμεσως καπακι φαση ο αντιπαλος μου φυσικα σκοραρει ενα ξεκουραστο γκολ χωρις φαντασια ΕΠΕΙΔΗ σου βαζει πλαφον ή απλα δε γουσταρει να σκοραρεις το παιχνιδι.
Ολα τα παραπανω θεωρω οτι ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ στο 24.
Ειναι αξιοπεριεργο που δεν πειραζουν τον κωδικα ωστε να περιοριστουν ολα αυτα και αλλα πολλα που εχουν παρατηρησει αλλοι gamers πιο ψαγμενοι απο μας (εμενα και τον co op παρτνερ).

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Η φαση με την γκομενες στο FUT ειναι λιγο περιεργη... φουλ μπουσταρισμενες.
Αντι να αρχισουνε να αφαιρουνε ψεμα προσθετουνε.
Κατι μου λεει οτι δεν θα ασχοληθω με FUT φετος.
Θα παρω την Λεστερ μου στο πρωταθλημα να την φτασω εκει που αξιζει. (σε slow ταχυτητα και με sliders!)

και ενα βιντεακι να δουμε τι ισχυει στη αληθινη ζωη...
Πρωην παιχτες μια μικρη ποδοσφαιρικη 4ης κατηγοριας Αγγλιας
επαιξαν τουρνουα 7vs7 με ομαδα γυναικων των ΗΠΑ πρωτης κατηγοριας
Μια παιχτης απο την ομαδα των γυναικων δεν δισταξε να κανει επιθετικες δηλωσης πριν τον αγωνα...  Cool

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Το gameplay νομίζω ότι είναι πολύ χάλια αυτή τη στιγμή. Οι περισσότεροι παίχτες καθώς τρέχουν είναι σαν να τους κρατά ένα σχοινί πίσω. Σαν να σπριντάρουν φρενάροντας. Οι πάσες με πλάτη είναι πιο εύκολες από τις υπόλοιπες. Δεν ξέρω. Έτσι ήταν πάντα; Μάλλον είναι επειδή παίζω efootball που είναι διαφορετικό. Δε νομίζω να το άλλαξαν τόσο πολύ.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Τα περισσοτερα reviews λενε οτι η νεα εποχη για την ΕΑ, μετα το FIFA, ξεκιναει με το χειροτερο gameplay που εγινε ποτε. Ισως μετα απο καποια updates καταφερουν και φτιαξουν κατι. Καποιοι αλλοι modders που ασχολουνται με το gameplay αναφερουν τα sliders δεν μπορουν να κανουν δουλεια ετσι οπως ειναι αυτη την στιγμη το παιχνιδι.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Άρα δεν είναι ιδέα μου. Έβαλα ένα ακόμη πριν και εμμένω στην ίδια άποψη. Κακό παιχνίδι.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Δυστηχως. Ασχοληθηκαν με κλιπς ημιχρονου το σχεδιασμο του νεου μενου (οπου στο FUT χανεσαι ετσι οπως το εκαναν) και το gameplay εχει 2 με 3 θετικα αλλα γενικα ειναι κακο, ουτε καν μετριο. Αναμονη του football life 24 απο τους smokepatch να δουμε τι φτιαξανε.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Foxes wrote:
Δυστηχως. Ασχοληθηκαν με κλιπς ημιχρονου το σχεδιασμο του νεου μενου (οπου στο FUT χανεσαι ετσι οπως το εκαναν) και το gameplay εχει 2 με 3 θετικα αλλα γενικα ειναι κακο, ουτε καν μετριο. Αναμονη του football life 24 απο τους smokepatch να δουμε τι φτιαξανε.


Fut δεν μπήκα καν μη κολλήσω με το mode. Αλλά δύσκολο από τη στιγμή που είναι χάλια το παιχνίδι.

Τι είναι το football life 24?

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 4 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply