WeHellas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Log in

WeHellas Community Forum


EA SPORTS FC 24

power_settings_newLogin to reply
+15
Foxes
TOL1S
Skylomethir
Omonoia9
vagoe
Platini_Athens
s0_wh4t
Dimokritos
dimipapa
broxopios
LEGIONER
Nik
depaizei
Saintmaximin
Hellenes
19 posters

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Platini_Athens wrote:
Aραγε θα ειναι optimized για τα PC απο την αρχη; Το 23 ειχε θεματα οταν βγηκε. Επισης θα ειναι το ιδιο απαιτητικο/βαρυ...;
Ακομα δεν εχω κατασταλαξει ΑΝ πρεπει να παω για ενα παιχνιδι σε νεο PC (δεν το χρειαζομαι κανω τη δουλεια μου και μ αυτο) ή για πρωτη φορα σε κονσολα (που ειναι πιο ακριβο το παιχνιδι + το pass για να παιζω ονλαιν).


Παρόλο που έχω ps5 να σου πω τι θα έκανα στη θέση σου;

Θα αγόραζα το Xbox series S. Καινούριο στσ 260€, μεταχειρισμένο γύρω στα 170€. Θα παίζεις απροβληματιστα fifa για τσ επόμενα 5 χρόνια. Παλαιότερα ήμουν κι εγώ της λογικής PC, αλλά πλέον για κανένα λόγο. PC για τα βασικά και fm. Για games κονσόλα.

Το s το πήρα όταν πρωτοβγήκε και από κάψα πήρα το PS5 το οποίο μέχρι στιγμής δεν μου έχει προσφέρει κάτι παραπάνω. Το πήρα για να παίζω κανένα exclusive της sony, αλλά μέχρι στιγμής δεν το έχω κάνει. Το s θα ήταν εν τέλει πιο ιδανικό, πιάνει ελάχιστο χώρο, έχει καλύτερο μοχλό και ακόμη 4k παιχνίδι δεν έχει βγει της προκοπής. Πιο σημαντικό είναι τα 120fps που υποστηρίζει το s.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
broxopios wrote:
Platini_Athens wrote:
Aραγε θα ειναι optimized για τα PC απο την αρχη; Το 23 ειχε θεματα οταν βγηκε. Επισης θα ειναι το ιδιο απαιτητικο/βαρυ...;
Ακομα δεν εχω κατασταλαξει ΑΝ πρεπει να παω για ενα παιχνιδι σε νεο PC (δεν το χρειαζομαι κανω τη δουλεια μου και μ αυτο) ή για πρωτη φορα σε κονσολα (που ειναι πιο ακριβο το παιχνιδι + το pass για να παιζω ονλαιν).


Παρόλο που έχω ps5 να σου πω τι θα έκανα στη θέση σου;

Θα αγόραζα το Xbox series S. Καινούριο στσ 260€, μεταχειρισμένο γύρω στα 170€. Θα παίζεις απροβληματιστα fifa για τσ επόμενα 5 χρόνια. Παλαιότερα ήμουν κι εγώ της λογικής PC, αλλά πλέον για κανένα λόγο. PC για τα βασικά και fm. Για games κονσόλα.

Το s το πήρα όταν πρωτοβγήκε και από κάψα πήρα το PS5 το οποίο μέχρι στιγμής δεν μου έχει προσφέρει κάτι παραπάνω. Το πήρα για να παίζω κανένα exclusive της sony, αλλά μέχρι στιγμής δεν το έχω κάνει. Το s θα ήταν εν τέλει πιο ιδανικό, πιάνει ελάχιστο χώρο, έχει καλύτερο μοχλό και ακόμη 4k παιχνίδι δεν έχει βγει της προκοπής. Πιο σημαντικό είναι τα 120fps που υποστηρίζει το s.


Για το S σοβαρα θεματα με λαγκ μενου κολλαει αδυναμο σκουπιδι ηδη παρα πολλοι δημιουργοι βογγανε και ουρλιαζουν με τον εμετο.

Πηρα την 3060 12gb και επειδη δεν ειμαι φονταμενταλιστης τυφλωμενος με το σκουπιδι το 4Κ απατη των τηλεορασεων επειδη δεν εχει τι να εφευρουν και βαζουν ζωοδη αναπηρες βλακειες αυστηρα παιζω σε 75 fps 32" οθονη 1080 και αγιος ο θεος. Συν οτι δηλωθηκε σαν εξοδο σε επιχείρηση αρα βγηκε 250€. Και με το cross play παιζω μονο με αντιπαλους που το εχουν ανοιχτο σε κονσολα οποτε ομορφα διποδα θηλαστικα αναπηρα ασχετα και οχι 6δακτυλους χωρις ζωη ναρκομανεις εξαρτημενους που ειναι η ζωη τους το FUT και ειναι μαντεις τειρεσιες και καλχες μαζι ξερουν ακριβως που θα δωσεις την πασα και παθαινεις ανευρισμα.

Ο χωρος ειναι νομιζω το τελευταιο επιχειρημα. Ο μοχλος ολων το xbox ειναι φτηνοδουλεια προχειροδουλεια εμετος σπανε τα RB LB Που ειναι ενωμενα βασικα 1 κουμπι ειναι με λεπτο πλαστικο εχω χαλασει 3 με το ζορι τα επιδιορθωσα για να τα πουλησω και πηρα PS5 χειριστηριο και παιζω στο PC Με αυτο ειναι ετη φωτος μπροστα.

Για το 24 εχω να πω οτι μας εχουν σαν εξαρτημενες ιεροδουλες πεζοδρομιο με συφιλη και aids και σαπια προσωπα απο το σισα μας βαρανε μας ξεφτιλιζουν μας πουλανε για 1 σεντ

4% θελουν γυναικες μας τις μπουκωνουν στο λαρυγγι με το ζορι εμετος και αηδια αλλα εν τελει μονο για το UFL αξιζει κονσολα για να παει ο νταβατζης της ΕΑ στο διαολο

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Το έχει φίλος και δεν έχει δει το παραμικρό λαγκ. Ειδικά στο φιφα. Τα παιχνίδια γίνονται optimized για τις κονσόλες και ύστερα για PC. Μπορεί να έχεις το καλύτερο pc που κυκλοφορεί και να λαγκαρει το παιχνίδι και σε ps4 παλιάς γενιάς να παίζει σφαίρα. Χρόνια τώρα συμβαίνει αυτό. Καλό το pc αλλά όχι καλή επιλογή για games και ακριβό σπορ πλέον.

Για τον μοχλό που λες οι dualsense από το πρώτο 6μηνο μου εμφάνισαν πρόβλημα με το γνωστό θέμα στον αριστερό αναλογικό μοχλό (drift). Και οι 2. Σε αντίθεση με dualshock 2-3-4 που ακόμη έχω και είναι σκυλιά. Και του Xbox νομίζω στου 360 είχα κάποια θέματα. Με τους τελευταίους όχι. Άσε που εργονομικά παραμένουν ανώτεροι του ps. Για να χρησιμοποιήσω τα λόγια σου σχετικά με τους dualsense, είναι σκουπίδια, εμετικά κατασκευασματα.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
To καλο με τις κονσολες ειναι οτι το βαζεις και παιζεις απολαμβανοντας το παιχνιδι με τα γραφικα στο ΜΑΧ αφου δεν εχει ρυθμισεις (στα γραφικα). Στο PC μπαινεις στην διαδικασια να ριξεις λιγο την αναλυση ωστε να κρατησεις high τα γραφικα Ή να ριξεις τα γραφικα ωστε να εχεις περισσοτερα fps αν δεν εχεις καλο μηχανημα.Δεν ξερω αν τα λεω σωστα.
Μια απορια που εχω ειναι οταν 2 αντιπαλοι ονλαιν με τον ιδιο σερβερ και την ιδια συνδεση (ας πουμε οπτικη ινα both) ΑΛΛΑ με διαφορετικη τεχνολογια...πχ ο ενας gaming PC και μονιτορ που να βγαζει 120+ fps και ο αλλος αρχαια τεχνολογια οπου με το ζορι εχει 50fps....ή ο ενας xbox X (που εχει αν δεν κανω λαθος μεγαλυτερη επεξεργαστικη ισχυ) και ο αλλος xbox s (ναι μεν 120fps αλλα μικροτερο επεξεργαστη κατα πολυ αν δεν κανω λαθος).....θα υπαρχει καποιο πλεονεκτημα ονλαιν ή οχι; Ο Ενας δεν θα τα βλεπει ''πιο γρηγορα'' (αρα θα αντιδρα και πιο γρηγορα) στην οθονη του σε σχεση με τον αντιπαλο του; Σορρυ για το οφτοπικ Παντως τα σπεκς του ΕΑ SPORTS FC 24 ειναι ιδια με του 23... οποτε το αρχαιο μου PC θα το τρεχει κουτσα στραβα. Σιγουρα δεν θα το παρω day one διοτι με το 23 ''κατακαηκα'' μεχρι να το κανουν optimized.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Καλημερα και χρονια πολλα.
Οι νεες κονσολες εχουν πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα.
Πλεονεκτηματα.
1. Ειναι αθορυβες σε σχεση με τον υπολογιστη και δεν σηκωνουν θερμοκρασιες.
2. Ειμαι πολυ πιο γρηγορες αφου αξιοποιουν τους νεους γρηγορους δισκους με το quick resume.
3. Καταναλωνουν λιγοτερο ρευμα σε σχεση με τον υπολιστη
4. Ειναι οικονομικες σε σχεση με υπολογιστη που βγαζει το ιδιο αποτελεσμα
Μειονεκτηματα
1. Πληρωνεις για να παιξεις online
2. Εχουν κακο optimization που δημιουργουν θεματα στο gameplay.
3. Δεν μπορεις να εχεις mod ή Patch

Αυτο που λες τωρα για το ποιος εχει πλεονεκτηματα ισχυει το αντιθετο.
Σε γενικες γραμμες το παιχνιδι δεν εχει απαιτησεις απο παλια...
Οποιος λοιπον παιζει σε χαμηλοτερη αναλυση το optimization ειναι πιο ελαφρυ και το παιχνιδι ειναι πιο γρηγορο και εχει καλυτερη ανταποκριση
Εγω επαιζα online απο pc σε αναλυση 1080p με μια καλη καρτα σε windows mode το αποτελεσμα ηταν να κανω παρτυ στα seasons και οποτε επαιζα με αντιπαλο κονσολα ετρωγε τουλαχιστον 6 τμχ. Υπηρχε μεγαλη διαφορα και οι περισσοτεροι δεν μπορουσαν να βγαλουν ουτε πασα και τα σουτ ηταν δοκαρια και αουτ. Σπανια εκανα ηττα. Απο την αλλη οι κονσολες παιζουν σε τηλεοραση με 4Κ HDR και το παιχνιδι ειναι ενα τσικ πιο αργο. Φετος αγορασα και εχω και το παιχνιδι και στο Pc και στο xbox αφου το πηρε ο ανηψιος μου και οτι παιχνιδι εχει το εχω και εγω. Οποτε τα εχω δει και τα δυο.

Τωρα σχετικα με τα γραφικα υπαρχει τρελλη διαφορα.
Το αποτελεσμα των κονσολων ειναι αρκετα καλη αλλα παντα υπαρχουν καποιες μικρο ατελειες.
Στη ιδια τηλεοραση που εχω παιξει σε xbox και σε pc σε 4Κ ολα στα max το αποτελεσμα στο PC ειναι απιστευτα καλυτερο. Πολυ native αποτελεσμα στα μοντελα στη μπαλα και γηπεδα που παντα μενεις με το στομα ανοιχτο. Μονο και μονο με την κινηση της μπαλας που βλεπεις το σπιν καθαρα καταλαιβενεις την διαφορα. Βεβαια εκει δεν ειναι για Online. Εαν συνδεσεται ποτε τον υπολογιστη στην τηλεοραση σε 4K το gameplay γινεται πολυ πιο στιβαρο και αργο (με ελαχιστο εως ανυπαρκτο γλυστρημα) και εκει πλεονεκτημα εχουν οι κονσολες. Δεν θυμαμαι ποτε να εκανε νικη σε online.

Εγω επειδη δεν θελω να πληρωνω online λογικα θα παω σε pc και φετος εαν το αγορασω.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Ακυρο

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Παιδιά, θα ασχοληθεί κανένας με clubs?

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Η ΕΑ ειχε δωρεαν το ΦΙΦΑ 23 την προηγουμενη βδομαδα λογω Πρεμιερ Λιγκ...
Εγω παλια ημουν μελος στο Wehellas και ημουν φανατικος ποδοσφαιρακιας, παιζαμε με φιλους ξαδελφια κτλ...
Το 2014 ηταν η τελευταια χρονια που ασχοληθηκα επειδη ειχα απογοητευτει...
Την περσινη χρονια αποφασισα να ψαχτω ετσι για ψυχαγωγια... Δοκιμασα τους τιτλους που δεν επαιξα παλια και των δυο εταιριων...
Δοκιμασα και το ΦΙΦΑ 23 και το Εfootball 23 και μπορω να πω πως η απογοητευση ειναι μεγαλυτερη απ οτι ηταν το 2014...
Περασαν σχεδον 10 χρονια και ακομη δεν βρηκαν την φορμουλα να φτιαξουν ενα ρεαλιστικο παιχνιδι ποδοσφαιρου...Σε καποιες φασεις βλεπεις και αφυσικα πραγματα...
Ελπιζω το EAFC24 να ειναι πολυ καλυτερο...
Το μονο καλο του ΦΙΦΑ γενικοτερα ειναι πως η ατμοσφαιρα και η ροη παιχνιδιου καθεται πολυ καλα στον χρηστη...Ως παιχνιδι... Ειναι σαν να σε καθοδηγει το παιχνιδι σ ενα συγκεκριμενο τροπο παιχνιδιου και ειναι πιο ξεκουραστο και πιο ενδιαφερον...Παντα το ειχε αυτο το ΦΙΦΑ...

Σ οτι αφορα την συζητηση σας πιο πανω...Το πιο εξυπνο που μπορει να κανει καποιος ειναι ν αγορασει το XBOX Series S και αν ειναι νεος στο αθλημα και ενδιαφερεται για offline, να αγοραζει τα παιχνιδια ενα χρονο μετα... Δηλαδη φετος να αγορασει 25-30 ευρω το ΦΙΦΑ 23 και του χρονου το EAFC...

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Το gameplay δεν αλλαζει γιατι αυτο πουλαει.
Οταν βγει κατι καινουργιο και αρεσει πιο πολυ τοτε ισως το αλλαξουν.
Εδω και η ΚΟΝΑΜΙ εχει αρχισει και μετατρεπει το παλιο στιβαρο gameplay σε πολυ πιο γρηγορο.
Το UFL θα ειναι μια δωρεαν απομίμηση του Ultimate Team.
Η μονη μας ελπιδα ειναι η παιχνιδαρα που λεει οτι θα βγαλει η FIFA του χρόνου... Laughing Laughing Laughing
Ολοι κοιτανε να τα οικονομισουνε απο τις μικροσυνναλαγες για καλυτερους γρηγοροτερους παιχτες.
Ολοι οι "καλοι πελατες" χαιρονται που παιζουν με τα ψεμματα που μπορει να κανεις ενα παιχτης στο γηπεδο.
Κοινως στα @@ τους το gameplay.
Σε ολα τα forum που υπαρχουν ολοι κλαινε για το gameplay και οι αλλοι απλα τα οικονομανε.
Οποτε κλαψτε χωρις εννοιες αδερφια. Δεν προκειται να αλλαξει τπτ. Οπως τπτ δεν αλλαξε και μετα της τελευταιες εκλογες.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Πρεπει να αλλαξει επιτελους (επειδη ειναι ενα παιχνιδι και πρεπει να ειναι διασκεδαστικο οπως και να κερδιζει ο καλυτερος) στο παιχνιδι μας μια σειρα απο ΛΑΛΑΚΙΕΣ που γινονται σε καποια ματς, στο PC παντα. Στις κονσολες δεν ξερω τι παιζει.

Οπως: Π.χ εχω τον Ραμος και δινω πασα κοντινη στον ΑΜΑΡΚΑΡΙΣΤΟ CDM Βερατακο, ο οποιος μιλαμε ειναι ακριβως μπροστα του....ΟΜΩΣ ΟΧΙ!!!! Δεν πρεπει να γινει ετσι.... η πασα λοξευει (εντελως λαθος δλδ) και παει καρφι στον αντιπαλο! ΠΩΣ ΓΚΕΝΕΙΝ ΑΥΤΟ ρε φουστη μου ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ;;;;; Ο αντιπαλος ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΣΑ στον επιθετικο του ΚΑΙ 1-1 το σκορ... κι ενω ειναι κατωτερος. Αλλα αυτος ΔΕΝ κανει λαθη στις πασες. ΜΟΝΟ ΕΓΩ!!!!!.
Ναι ΟΚ στο τελος κουιταρε, αφου το σκορ ηταν 4-1 (τελικος κυπελλου) κι εγω καταλαβα γιατι με ΜΑΜΑΕΙ το παιχνιδι.
Διοτι ο αλλος επαιζε ΚΟΝΣΤΑΝΤ ΠΡΕΣΟΥΡ, ΑΡΑ πρεπει να γινουν λαθη εις βαρος μου.

Αλλο: Γιατι οταν κουιταρει ο αντιπαλος ΝΑ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ δλδ η οθονη  (ναι ΟΚ τις περισσοτερες φορες βγαζει μηνυμα οτι χαθηκε η συνδεση) και να πρεπει να κανεις ρισταρτ το παιχνιδι;;;;

Αλλο ενα: Γιατι να εχω ον ταργκετ 12, 13, 14 σουτ κι ο αντιπαλος 6 ή 7 και το σκορ να τελειωνει 3-2 υπερ μου;;;; Ξερει να σημαδευει καλυτερα ενω του εχω βαλει τσιπ σοτ και γκολαρες γενικα μετα απο τελειο passing game (να εχω και 2 δοκαρια!!!!! σε αχαστα ΤΕΤ Α ΤΕΤ) ενω αυτος το μονο που κανει ειναι να παιζει ΚΟΝΣΤΑΝΤ ΠΡΕΣΟΥΡ και γενικα να πιεζει (και με τακλιν συνεχεια) ωστε να τα χασω εγω και να κανω λαθη στην κυκλοφορια της μπαλας οπως και στην αμυνα.

Δωσε μου ρε ΕΑ τις φασεις που κανω (ΟΧΙ ΟΛΕΣ) και μη με ταλαιπωρεις ΤΟΣΟ. Δεν ειναι διασκεδαστικο οταν σου βγαινει η πιστη.
Σε καποια αλλα ματς ειναι περιπατος. Το αλλο ακρο!!!! Ουτε κι αυτο ειναι φυσιολογικο.
Αφηστε τον κοσμο να παιξει αυτο που ξερει, οσο ξερει και ας χασει ή κερδισει ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ!!!
Χωρις βοηθειες και πλαφον.

Παραμενω ψυχραιμος χαχαχα ΑΛΛΑ ειμαι και τοσο κοντα στο να παρω μια τιμονιερα και να παιζω μονο city car driving.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Πάντως το καθαρά competitive παιχνίδι θα έπρεπε να είναι με full manual χειρισμό ώστε εκεί να δείξει ο καθένας τι αξίζει. Προσωπικά δεν μου αρέσει το manual ιδιαίτερα αλλά το θεωρώ το πιο δίκαιο σε ανταγωνιστικό επίπεδο. Τώρα στο assisted θα δεις τα γνωστά περίεργα που η ίδια η ΕΑ τα βάζει να συμβαίνουν. 

Γενικά μην περιμένεις να αλλάξει το παιχνίδι. Αναμάσημα θα είναι. Προσωπικά περιμένω να δω πως θα είναι και το UFL μπας και υπάρξει σοβαρός ανταγωνισμός.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
broxopios wrote:
Πάντως το καθαρά competitive παιχνίδι θα έπρεπε να είναι με full manual χειρισμό ώστε εκεί να δείξει ο καθένας τι αξίζει. Προσωπικά δεν μου αρέσει το manual ιδιαίτερα αλλά το θεωρώ το πιο δίκαιο σε ανταγωνιστικό επίπεδο. Τώρα στο assisted θα δεις τα γνωστά περίεργα που η ίδια η ΕΑ τα βάζει να συμβαίνουν. 

Γενικά μην περιμένεις να αλλάξει το παιχνίδι. Αναμάσημα θα είναι. Προσωπικά περιμένω να δω πως θα είναι και το UFL μπας και υπάρξει σοβαρός ανταγωνισμός.



Full manual ταλαιπωρια. Κανεις λαθος σε ΚΟΝΤΙΝΗ πασα στο μισο μετρο. Κατεμε παντα, παραμενει ενα παιχνιδι και οφειλει να ειναι διασκεδαστικο. Να καθεσαι και να χαιρεσαι μετα απο τη δουλεια.
Μια χαρα δικαιο θα ηταν ΕΑΝ δεν μεροληπτουσε λογω του ποιος εχει παιξει περισσοτερο (experience) και στον εναν να δινει αβερτα τις 5 φασεις που κανει και στον αλλον να πρεπει να κανει τις διπλασιες για να του δωσει ΜΙΑ παραπανω γκολ.
Φιλε μου broxopie εγω ποσταρα για τη μια πασα στην αρχη κι ολας του αγωνα που εκανε λαθος ο ξεκουραστος Ραμος.... ο αντιπαλος επαιζε σιγουρα 90 λεπτα κονσταντ πρεσουρ και αρχισε να κανει λαθη απο το 70 και μετα του αγωνα που τα ειχαν φτυσει οι παιχτες του (λογικο).
Γενικα περιμενω μια ζωη και σημερα να δω απο την ΕΑ πιο ρεαλιστικο gameplay (οχι απαραιτητα περισσοτερες πασες με error) αλλα αν κρινω απο το ΜLS (βλεπω τα γκολ και τις ασσιστ του Μεσσι στο youtube) θελουν το καταιγιστικο, τις πολλες χαμενες ευκαιριες και φυσικα τις τρυπιες αμυνες (πολλα γκολ). Αυτο πουλαει...
Τουλαχιστον ας διορθωσουν αυτες τις ψοφιες διαγωνιες που ενω βλεπεις το κενο και ΠΡΕΠΕΙ να πατησεις διαγωνια να παει μπαλα στον χωρο... τη βγαζει ξεψυχισμενη, τζουφια!!!! (ΟΚ ΟΧΙ παντα) κατι που δεν εχω παρατηρησει στον ανταγωνιστη να συμβαινει .... δεν παει ποτε ή καταληγει σα μαγνητης στα ποδια του αντιπαλου. Ειναι αδιανοητο!

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Ναι σε κατανοώ φίλε @platini_athens κι εγώ στην ίδια φάση είμαι με το assisted. Όμως αν το σκεφτείς για να γίνει competitive το fifa το κάνει μέσω skills. Κοινώς το τσίρκο. Ποιος θα κάνει πιο εύστοχες ντρίμπλες κλπ. 

Τώρα με τις λάθος πάσες που λες, κάποιες είναι όντως random χωρίς λόγο.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
broxopios wrote:
Ναι σε κατανοώ φίλε @platini_athens κι εγώ στην ίδια φάση είμαι με το assisted. Όμως αν το σκεφτείς για να γίνει competitive το fifa το κάνει μέσω skills. Κοινώς το τσίρκο. Ποιος θα κάνει πιο εύστοχες ντρίμπλες κλπ. 

Τώρα με τις λάθος πάσες που λες, κάποιες είναι όντως random χωρίς λόγο.


Ε ναι, εδω τη δινεις με τα χερια με τον τερματα και τη δινει κατευθειαν στον αντιπαλο.
Ενας απο τους λογους που θελω να παω σε κονσολα ειναι αυτος,  να δω δλδ μηπως το παιχνιδι ειναι ΟΚ (οχι βεβαια οτι δεν εχει κανενα απολυτως μπαγκ) και απλα τρωει κολληματα στο δικο μου αρχαιο PC.
Μανιουαλ αν ηταν το παιχνιδι σιγουρα θα μας εσκιζαν οσοι εχουν καλο χειρισμο RUN AND GUN δλδ, απλα θα επαιζαν χωρις πολλες κοντινες πασες και θα αναγκαζομασταν να μαθουμε σκιλλς τσιρκο μεντρανο ωστε να ντριμπλαρουμε τον προσωπικο μας αντιπαλο.
Καλα με το constant pressure κι ολας δεν θα παιζοταν μπαλα.

Σιγουρα υπαρχουν online καποιοι ταλαντουχοι gamers skillers που κανουν οτι θελουν.... οπως και αλλοι παλι που το παιζουν παιχταραδες και κανουν σκιλλς αλλα σε ακυρο εντελως σημειο (ειμαι κι εγω ενας απο αυτους! LOL).

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
μετα το τελος της beta διαβαζω πολλα θετικα σχολια και review για το παιχνιδι
π.χ.

The beta is finished since yesterday evening.
I have made about 60 games since the 22nd of August.

That is my feeling.

*Visuals : it's good step in the right direction : better lightning, more details on the field. The tactical camera helps to have a better vision of the stadium.
New scans like Juventus players are very good.

*Ball physics : maybe the biggest update of the game. Really good and you noticed it in every aspect of the game.
Passes have more direction, crosses are insane, and now CPU crosses very often and with variety. Shoot are so nice toi, you can kick thé ball with more control and with more technic.
Freekicks have more zones you can't have in FIFA 23 : more curved, more speed if you need.

*Animations : OMG, even if Hypermotion is the marketing term, the difference between HM2 and HM V is real. More fluid, headers have a massive improvement, GK kick now the ball with their gloves, like previous FIFA like FIFA 17

*CPU : on WC, I didn't feel any big scrypt on FUMA, it's the first time in a FIFA game I think. The freedom is real. The CPU scores on a header from a corner kick, long shoots, crosses are really back now in the game, and it's a gamechanger with the new ball physics. The ball can go everywhere like in real life and the variety of CPU goals is a welldone comeback.

*Career mode : It feels the same with no major changes, the new staff is a fresh idea but I need to make an entire season to understand how it's works.

*Gameplay : It's the more important thing. As usual in the beta, it's slower than FIFA 23. The tactical camera helps to slowdown the gameplay and we have now a largest view. I didn't like it at the start, but now, it's my favorite view. I'm a FUMA player and EA adds each year more assistance to every gameplay spot : passes, shoots, header, defence, autoblock,etc.... When you desactivate all theses helps, the game became great to play.
I havent't big scores but 1-0/1-1/0-0/2-2.
The difference between average teams and 5 stars is great. It's really difficult to beat City or Madrid.

The game was alrealy preorder on Xbox Series X, so I will post my first videos and my sliders V1 22th of September.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Κλασικά reviews κάθε χρόνο. Η beta σούπερ και μόλις βγει το παιχνίδι θα γίνουν 15 updates που θα γίνει ίδιο με το προηγούμενο...

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Θα εκφράσω την άποψη μου καθαρα για το FUT:

1. Στο rivals παρατανε το mode από την 1η κατηγορια και elite και τους κατεβαζει μετα απο μερικες σαιζον στην 7η 8η οπου οταν τους ερθει η ορεξη ξαναπαιζουν και κανουν την ζωη κολαση στους αρχαριους και διωχνουν κοσμο και κοσμακη
2. Το weekend league προκριματικα εβαλε για να παρατησει ακομα περισσοτερος κοσμος. Τα προκριματικα που ειναι αυστηρα με ωραριο αν παιζεις μεσημερι τριτης και τεταρτης προκρινεσαι 5-0 εαν κοιμασαι η δουλευεις η εχεις ζωη και μπεις απογευμα αργα δευτερα 20:00 δεν περνας με τπτ οποτε παλι παραταει ο κοσμος γιατι παιζαμε ολοι weekend league και μας το σκοτωσε και στο 24 παλι τα ιδια
3. Buy to play παλι μηδεν κοσμο χωρις φτωχους ολοι με πληρωμενα account. Εαν δεν μπουν φτωχοι απο το free to play παλι θα ειναι ολοι 6δακτυλοι χωρις ζωη να φτυνεις αιμα στην 9η με ολα τα κουμπια να πατανε

και εκτος απο ολα αυτα βαζουν και γυναικες παραολυμπιακους με καροτσακι μονο λειπουν γιατι τετοιος ρατσισμος για τα ΑΜΕΑ;

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Το εμετιλίκι του fifa συνεχίζεται και το eafc. Και γιατί να αλλάξει εφόσον υπάρχουν γιδοπρόβατα που σκάνε αβέρτα χρήμα και τους ενδιαφέρουν μόνο skills και να νικάνε με κάθε τρόπο και μόνο. Ούτε μπάλα ξέρουν, ούτε τους νοιάζει να μάθουν, ούτε ευχαριστιούνται κατά βάθος ζώντας μέσα στην εμετική και μιαρή τοξικότητα τους. Και που είστε, σκάστε και ένα 80αρι πλέον ακόμα και σε ps4 γιατί έτσι γουστάρει η ea, 80 ευρώ για τα ιδια και τα ιδια σκ@τ@… Come on victims….Join us! EA SPORTS, IT’S IN THE GAME!

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Με καθαρά απλή λογική. Ότι δηλαδή τόσα χρόνια τους εμπόδιζε η FIFA να βελτιώσουν πράγματα ενω η ΕΑ ήθελε και τώρα που άλλαξαν δρόμους είναι ελεύθερη να κάνει παπάδες. Βγάζει λογική; Όχι. Άρα ό,τι review και να διαβάσω μαντεύω "μια από τα ίδια και φέτος".

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Παιδες τα ιδια θα γινουν και φετος. φτιαχνουν μια νεα βαση στο σχεδιασμο στο μενου του παιχνιδιου και τπτ παραπανω. Ριξανε και νεα πλανα με στα replay με της καμερες, ενημερωσανε την βαση με μεταγραφες και οτι αλλο χρειαζεται και ειναι ετοιμοι. Τοσα χρονια τα μαθαμε!

Εαν θελετε να παιξεται πιο ανθρωπινα/ρεαλιστικα αυτο το παιχνιδι υπαρχει λυση με το να περνετε ομαδες τριτης κατηγοριας μπρουτζινους (π.χ. efl1, efl2) χωρις να πειραξετε τα sliders.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Προσπαθουν να αντιγραψουν το πραγματικο ποδοσφαιρο και εκτος του οτι η ΑΙ τους ειναι για κλαματα, βαριομαστε να παιζουμε...
Πρεπει να φτιαξουν ποδοσφαιρακια στα οποια θα μπορεις να παιξεις ωραιο επιθετικο ποδοσφαιρο, να παιζει και η CPU ωραιο επιθετικο ποδοσφαιρο δημιουργωντας επιθεσεις σε καθε ευκαιρια και πρεπει να προσεξουν και λιγο με τα πολλα animations επειδη το παρακαναν...
Στο EA Sports FC 24 οταν οι ποδοσφαιριστες εχουν την μπαλα στην κατοχη τους ειναι σαν να κολλαει η μπαλα πανω στα ποδια τους..Θυμιζει ποδοσφαιροπαιχνιδα της δεκαετιας του 80 που κολλουσε η μπαλα στα ποδια του παιχτη που την ειχε στην κατοχη του...Επισης πηγαινουν σαν χεσμενοι, τα γηπεδα φαινονται λες και ειναι μικρα και γινονται φασεις αστειες λες και οι παιχτες του παιχνιδιου ειναι αμπαλοι ή ατομα ηλικιας 90 χρονων...
Επισης στο ΦΙΦΑ 19 καταφεραν και εφτιαξαν γραφικα και ειδικα τα προσωπα των παιχτων που φαινονταν καλυτερα απο του PES, μετα γιατι τα χαλασαν; Ειναι σαν κερινα που αντε σε καπoια κοντινα φαινονται καπως να εχουν ρεαλιστικες λεπτομεριες...
Το αιωνιο προβλημα του ΦΙΦΑ-ΕΑ game ειναι τα skills...

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
στα player ratings που εβαλε στην σελιδα της η εα στις ελληνικες ομαδες και φετος ειναι ΑΕΚ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΠΑΟΚ και απο κυπρο ΑΠΟΕΛ.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Τον ΑΠΟΕΛ τον εχουν επειδη καποτε η ΚΟΝΑΜΙ τον συμπεριελαβε στα πακετα του Τσαμπιονς Λιγκ...Ειναι ετοιμη αγορα δικαιωματων...
Απο Κυπρο θα επρεπε να ειχαν τον Αρη Λεμεσου...

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Στο παιχνιδι σιγουρα εχει γινει προοδος....μεγαλη σε καποια σημεια και μικρη σε αλλα.....οπως και βηματα προς τα πισω. Σιγουρα παραμενει εκεινη η μεγαλη λαλακια ονλαιν οπου σε καποια ματς το παιχνιδι ΔΕΝ σε αφηνει να παιξεις ΟΣΟ ξερεις. Ειναι σα να παιζεις κοντρα στην ΑΙ σε unfair mode. Οπως επισης σε καποια αλλα ματς νικας τοσο ευκολα λες και παιζεις με 5χρονα που δεν μπορουν επισης να κανουν τιποτα γιατι εισαι 3 ταχυτητες πανω και λειτουργουν ολα υπερ σου και ρολοι. Επισης εχει πολλες μπαγκιες πχ  στο μενου πολλες φορες κολλλαει τρελα ΚΑΙ ΔΕΝ αλλαζει με το χειριστηριο αλλα πρεπει με το ποντικι να κανεις για να ξεκολλησει. Δεν ειμαι αισιοδοξος με το 24 αλλα απο την αλλη ο ανταγωνιστης ειναι τοσο φτωχος και ξυλινος που ενω παντα τον τσεκαρω ΔΕΝ με ψηνει. Βεβαια τελευταια ασχολουμαι ολο και λιγοτερο ΚΑΙ με το φιφα. Το φουτ ειναι χαοτικο και χρειαζεται ΧΡΟΝΟ (και χρημα) τον οποιο ΔΕΝ διαθετω. Ισως με μικρες ομαδες να παιζεται ΚΑΛΥΤΕΡΗ μπαλιτσα σε οφλαιν ματς αλλα στο τελευταιο λεβελ δυσκολιας η ΑΙ ειναι απατη και στο προηγουμεο λεβελ νικας σχεδον παντα. Να μη μιλησω για τα σκιλλς και τα εξπλοιταρισματα που κανουν καποιοι φτωχαλες Πολωνια, Τουρκοι, Τσεχοι, Ισπανοι, Ρωσοι που δεν κανουν τιποτα αλλο απο το πρωι απο το να λιωνουν στο φιφα...απλα δεν παιζονται. Boostαρισμενοι λες και παιζεις κοντρα στην ΑΙ στο τελευταιο επιπεδο δυσκολιας. Ρε ΕΑ νισαφι πια.... λυπησου μας!!!!! Αλλαξε τα ολα αυτα... δες τα ρε ΕΑ!!!!!

edit: Το παιχνιδι στο PC παντα, ΔΕΝ ειναι καλο για 2 απλους λογους. 1ον ΘΑ ΠΡΕΠΕ να λιωναμε μεταξυ μας σε 1vs1 online ΦΙΛΙΚΑ (που ΔΕΝ συμβαινει ομως, ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ γιατι αραγε; Τροφη για σκεψη) 2ον Παρατηρουμε οτι οι αντιπαλοι μας ονλαιν (τωρα το βραδυ που παιζουν πιο μεγαλοι ηλικιακα και ψαγμενοι ΔΥΝΑΤΟΙ παιχτες) κουιταρουν με μεγαλη ευκολια λες και βλεπουν οτι ΔΕΝ μπορουν να κανουν τιποτα ενω ειναι πολυ νωρις ακομα πχ κουιταρουν στο 35ο λεπτο ενω κανουμε το 2-0 υπερ μας.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Στο ps5 που μπήκα είδα το EA PLAY το έχει προσφορά στα 0,99€ όπου μπορούμε για 10 ώρες να δοκιμάσουμε το FC 24. Κρατάω πολύ μικρό καλάθι για το τι θα δούμε. Από την ερχόμενη Παρασκευή μπορούμε να το δοκιμάσουμε.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 3 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply