WeHellas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Log in

WeHellas Community Forum


EA SPORTS FC 24

power_settings_newLogin to reply
+15
Foxes
TOL1S
Skylomethir
Omonoia9
vagoe
Platini_Athens
s0_wh4t
Dimokritos
dimipapa
broxopios
LEGIONER
Nik
depaizei
Saintmaximin
Hellenes
19 posters

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Laughing

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Οσο παιξατε παιξατε... τωρα αρχισει το πατιναζ!!!!
Νεο μεγαλο update
https://trello.com/c/hraWE6Bh

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Foxes wrote:
Οσο παιξατε παιξατε... τωρα αρχισει το πατιναζ!!!!
Νεο μεγαλο update
https://trello.com/c/hraWE6Bh

Smile

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Ε καλα μετα το update το μαμισανε το παιχνιδακι....
Το kick off εχει γινει αρκετα γρηγορο.
Πριν με παιχτες της championship κατι γινοτανε.
Τωρα πανε ολοι σφαιρα.
Περισσοτερο γλιστριμα και ασταθεια.
Καθε update και χειροτερα.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Τελικά το βρήκα μεταχειρισμένο.
Οποτε ήταν καλό deal. Έχω παίξει μόνο μερικά "kick off" vs cpu στο legendary με πολύ πειραγμένα sliders .
Αν δεν ήταν τα sliders μπορώ να πω ότι θα με χάλαγε πολυ.Ομως με τα sliders (κλασικά) μέχρι το λίγο που έχω παίξει βέβαια ακόμα μπορώ να πω ότι μου αρέσει αρκετά. Μόλις μάθω λίγο τον χειρισμό του κλπ. θα αρχίσω κανένα career με δημιουργία ομάδας κλπ. σε μικρή κατηγορία να την ανεβάσω με υπομονή και τα σχετικά που από ότι έχω δει είναι καλό

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
δεν ξερω πως να βαλω το βιντεο
ειναι ενα glitch που υπαρχει εχει πολυ γελιο
https://clips.twitch.tv/ThankfulBusyGooseItsBoshyTime-QAa8gjKSkfjoMe-h

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Το παιχνιδι δυστυχως δεν ειναι καλο. Γινονται σε ακομη εναν τιτλο ιντερστελαρ πραγματα, πότε υπερ σου και ποτε εναντιον σου λες και δεν ξερεις να παιζεις. Πολλες μπαγκιες επισης. Ο καθρεφτης του ειναι τα rage quits και οτι κανενας που ξερει το παιχνιδι δεν ασχολειται τοσο με φιλικα ονλαιν ή το απλο seasons. Ολοι βρισκουν ενδιαφερον στο φουτ αφου μπορεις να εισαι σχετικα γρηγορα ανταγωνιστικος εφοσον ριξεις χρημα και εργατοωρες.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
αγορασα το fc24 εχθες το βραδυ για χρηση μεσω ea sports εφαρμογης.
βλεπω οτι η συνεργασια του με το xbox controller ειναι λιγο..περιεργη.
εφτιαξα καποια κουμπια αλλα ειδικα μεσα στο μενου γινεται μπαχαλο.
τι κανω?

επισης απο την ωρα που αλλαξε η εφαμογη απο origin σε easports,για να παρει μπρος θελει κανα μισαωρο απο την στιγμη που θα την ανοιξεις.
τι πανηγυρτζιδες ειναι αυτοι ρε παιδια? Cool Cool Cool

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Platini_Athens wrote:
Το παιχνιδι δυστυχως δεν ειναι καλο. Γινονται σε ακομη εναν τιτλο ιντερστελαρ πραγματα, πότε υπερ σου και ποτε εναντιον σου λες και δεν ξερεις να παιζεις. Πολλες μπαγκιες επισης.  Ο καθρεφτης του ειναι τα rage quits και οτι κανενας που ξερει το παιχνιδι δεν ασχολειται τοσο με φιλικα ονλαιν ή το απλο seasons. Ολοι βρισκουν ενδιαφερον στο φουτ αφου μπορεις να εισαι σχετικα γρηγορα ανταγωνιστικος εφοσον ριξεις χρημα και εργατοωρες.


Αμα παίζεις offline καλο ειναι...
χαχα, πλάκα κάνω...
Πάντως πραγματικά εγώ που παίζω offline μόνο , έχω εθιστεί αρκετα.Ειχα να κολλήσω έτσι από fifa17 & fifa19. Τέλειο δεν είναι αλλά για εμένα που έχω τόσο καιρό το PS5 και από ποδοσφαιρακια είχα "καταντήσει" να παίζω του Ps4 τα παιχνιδια,δηλαδη Pes2021 (που στην ουσία είναι Pes2020) & fifa19 , ε κάτι είναι και αυτο.Εχει τα θέματα του αλλά γενικά μου αρέσει αρκετα.Ειναι σαν να παίζω περίπου ενα gameplay του Pes2018 με γραφικά και ήχο αντάξια του PS5,καπως ετσι.Και ευτυχώς έχει γίνει για εμένα playable σε μεγάλο βαθμό λόγω των sliders. Μακάρι να το κάνει λιγααακι πιο αργό η EA και θα είναι ακόμα καλύτερο για εμένα
Τωρα το online gaming είναι «άλλη» ιστορια. Από ότι εχω καταλαβει με αυτά που διαβαζω πολυς κοσμος που προτιμαει να παιζει online πιο πολύ νευρα του δημιουργει παρα ευχαριστηση το παιχνιδι. Τυχαιο?

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
dimipapa wrote:
αγορασα το fc24 εχθες το βραδυ για χρηση μεσω ea sports εφαρμογης.
βλεπω οτι η συνεργασια του με το xbox controller ειναι λιγο..περιεργη.
εφτιαξα καποια κουμπια αλλα ειδικα μεσα στο μενου γινεται μπαχαλο.
τι κανω?

επισης απο την ωρα που αλλαξε η εφαμογη απο origin σε easports,για να παρει μπρος θελει κανα μισαωρο απο την στιγμη που θα την ανοιξεις.
τι πανηγυρτζιδες ειναι αυτοι ρε παιδια? Cool Cool Cool


Κι εγω χβοχ χειριστηριο εχω. Εννοεις οτι τρωει κατι κολληματα οταν θες να πας πανω ή κατω; (πολλες μπαγκιες) Χρησιμοποιω το ποντικι γι αυτο το λογο. Για τα settings πας στο πανω αριστερα γραναζι.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
ναι αυτο.αρα προφανως καποιο θεματακι υπαρχει με την συμβατοτητα xbox/fc24..

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Αν είσαι σε pc υπάρχει ενδεχόμενο να έχεις το ποντίκι σε σημείο που επηρεάζει και αυτό την κίνηση στο μενού. Αυτό που έκανα εγώ είναι να πάω το δείκτη του ποντικού σε κάποια από τις 4 γωνίες της οθόνης και έκτοτε δεν είχα κάποιο θέμα. Αν βέβαια εννοείς αυτό.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
broxopios wrote:
Αν είσαι σε pc υπάρχει ενδεχόμενο να έχεις το ποντίκι σε σημείο που επηρεάζει και αυτό την κίνηση στο μενού. Αυτό που έκανα εγώ είναι να πάω το δείκτη του ποντικού σε κάποια από τις 4 γωνίες της οθόνης και έκτοτε δεν είχα κάποιο θέμα. Αν βέβαια εννοείς αυτό.


αυτο που γραφει πιο πανω ο Platini_Athens
μπορει στο παιχνιδι να ειναι οκ,αλλα σε καποιες επιλογες κολλαει προς τα κατω.
εαν πχ παω στο seasons να δω τα αποτελεματα μου,ειναι κολλημενο στον πρωτο παιχτη που επαιξα.
το ιδιο και σε καποιες αλλες παρομοιες περιπτωσεις.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
dimipapa wrote:
broxopios wrote:
Αν είσαι σε pc υπάρχει ενδεχόμενο να έχεις το ποντίκι σε σημείο που επηρεάζει και αυτό την κίνηση στο μενού. Αυτό που έκανα εγώ είναι να πάω το δείκτη του ποντικού σε κάποια από τις 4 γωνίες της οθόνης και έκτοτε δεν είχα κάποιο θέμα. Αν βέβαια εννοείς αυτό.


αυτο που γραφει πιο πανω ο Platini_Athens
μπορει στο παιχνιδι να ειναι οκ,αλλα  σε καποιες επιλογες κολλαει προς τα κατω.
εαν πχ παω στο seasons να δω τα αποτελεματα μου,ειναι κολλημενο στον πρωτο παιχτη που επαιξα.
το ιδιο και σε καποιες αλλες παρομοιες περιπτωσεις.


Δοκίμασε λίγο αυτό που σου είπα αν διορθώνεται. Να βάλεις το ποντίκι πχ πάνω δεξιά και άστο εκεί.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Διορθωνεται οπως λεει ο φιλος broxopios. Κι εγω αυτο κανω (κουναω το ποντικι να ξεκολλησει καθε φορα) αλλα επειδη μεχρι να βρει αντιπαλο πχ στο κο οπ μπαινω browser μετα το ξεχναω (και ξανακολλαει).

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Ερώτηση περί gameplay σε σύγκριση με το 23 (σορυ για το λιγο off topic…)
Επειδή δεν έχω παίξει το 23
Όταν παίζεις vs cpu γενικότερα ποιο είναι καλύτερο? Έχει κάποιο καλύτερο τρόπο ανάπτυξης η cpu στο 23? Είναι το 23 ποιο αργό? Γιατί μετα τα τελευταία updates έχει γίνει πολύ γρήγορο το παιχνίδι για εμένα ,ακόμα και στο slow mode εννοείται.
Επίσης κατά 90% τα γκολ που προσπαθεί να βάλει η cpu στο World class είναι να πηγαίνει από το κόρνερ και να αλλάζει όσες πάσες μπορει και μπαίνοντας από το πλάι μετα στην μικρή περιοχή να σκοράρει.
Στο Legendary mode αυτό γίνεται στο 100% των περιπτωσεων.Εχει καμία διαφορά το 23 σε αυτό?

Update
Τελικά έσβησα το game και έβαλα την τελείως αρχική έκδοση πριν τα updates με την οποία η διαφορά για εμένα είναι πολύ μεγάλη και το παιχνίδι πολύ καλυτερο.Και το καλό είναι ότι σε εμένα τουλάχιστον δεν είχε πρόβλημα να μου φορτώσει το save που είχα στο career mode παρόλο που αυτό ήταν με το τελευταίο patch. Όλα καλά...

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Το παιχνιδι (στο απλο seasons) εχει γινει παλι run and gun.
Κριμα ρε γαμωτο.
Επισης οι μπαγκιες συνεχιζονται. Κερδιζα εναν ασχετο στο 28ο λεπτο 5 -0 και στο ημιχρονο κολλησε στα animations που δειχνει απο τα αποδυτηρια.... ξανα και ξανα εδειχνε τα ιδια. Μου την εδωσε τη νικη αλλα τι να το κανεις. Ταλαιπωρια.Επρεπε να βγω απο το παιχνιδι τελειως και να ξαναμπω. Στο κυπελλο ολα αυτα.
Κι ενα περιεργο, στο κο οπ αν βαλω περιορισμο να μου βρισκει μονο αντιπαλους που παιζουν σε PC..... δεν βρισκει με την καμια. Ολο κονσολατους μας βγαζει.

edit:

Παρατηρησεις ονλαιν στο κο οπ.

Χανουμε ή φερνουμε Χ κοντρα σε  μετριους οπως και κακους παιχτες... οι οποιοι ομως εναντιον μας φαινονται απιστευτα μπουσταρισμενοι και παιζουν σα μανιακοι.

Μιλαμε τωρα αντιπαλοι με 20 ηττες παραπανω απο νικες. 

Σε αυτο το σημειο θα πω οτι θα ηταν ωραιο να μπορουσαμε να βλεπουμε στατιστικα στο co op οσον αφορα τον συμπαιχτη μας.

Δλδ να σου βγαζε στο ημιχρονο οπως και στο τελος ποσα σουτ, ασιστ, λαθη κλπ εκανε ο κο οπ παρτνερ σε σχεση με σενα. 

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
αυτο το fc24 εχει πολυ γελιο. Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
ειναι οτιδηποτε αλλο εκτος απο virtual football game... Surprised
τους τελευταιους μηνες που αναγκαστηκα παιζω λογω ελλειψης ανταγωνισμου,κραταω το χειριστηριο και γελαω.
φυσικα καταλαβαινω οτι για καποιους που απλα διασκεδαζουν και δεν θελουν να παιξουν πραγματικα ποδοσφαιρο,ειναι σουπερ!
μικρα παιδια και αυτοι που απλα θελουν να περνουν εναν παιχτη,να τρεχουν,να τριπλαρουν,να διακτινιζονται και αλλες τετοιες ομορφιες...
ολοι αυτοι,εαν επαιζαν με το κανονικο και γνωστο Pes στα καλα του,στην καλυτερη θα παθαιναν τεσσερα εγκεφαλικα και 2 εμφραγματα.
για αυτο και δεν το πλησιαζαν τοσα χρονια...
ευκολια και ολα ετοιμα στο πιατο-αρπαζουν εναν παιχταρα,μαθαινουν 2 κουμπια και τρεχουν τρεχουν τρεχουν..
φαντασια μηδεν!μιλαμε για πραγματικο ποδοσφαιρο τωρα-οχι αστεια...ετσι!!??
η μαστιγα της εποχης μας και στα video games... Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
αρε Konami χαρακιρι που εκανες χωρις αντιπαλο.... Crying or Very sad

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
To παιχνιδι διαμορφωνει το σκορ. Τελος.
Καποιοι gamers λενε οτι το σκιλλ γκαπ εχει μεγαλωσει κι αλλο... δεν ξερω τι εννοουν ακριβως...εγω επιμενω στο χαντικαπ το οποιο φυσικα η ΕΑ αρνειται.
Σιγουρα η λογικη μου λεει οτι για να ασχολουνται ΟΛΟΙ με το FUT (οπου η ΕΑ εχει τεραστια σημαντικα εσοδα απο τα φιφα ποιντς) σημαινει οτι η ΕΑ διαμορφωσε ετσι τα λοιπα διαφορα modes του παιχνιδιου της οπου να νευριαζεις και να μην ασχολεισαι για πολυ αφου βιωνεις κωμικοτραγικες καταστασεις.
Στο FUT οποιος εχει λεφτα ωστε να μπορει να αγοραζει εκεινους τους παιχτες που θελει... τον Κυριο ειδε (που λεμε)!!!!
Τωρα μολις κερδιζα 6 -0 στο 40ο λεπτο στο κυπελλο και φυσικα ο αλλος κουιταρε. Οτι σουτ βαραγα εγραφε αφου ο αντιπαλος τερματας δεν επιανε τιποτα. Σε αλλα ματς συμβαινει αυτο στον αντιπαλο μου. Λογικα στο επομενο ματς θα με βγαλει κοντρα σε κανεναν που εχει παρει την ντιβ 1 15 φορες και δεν θα μπορω να παιξω καθολου.
ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ (εκει στην ΕΑ)

Last edited by Platini_Athens on Sun Dec 24, 2023 12:29 am; edited 1 time in total

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Platini_Athens wrote:
To παιχνιδι διαμορφωνει το σκορ. Τελος.
Καποιο λενε το σκιλλ γκαπ εχει μεγαλωσει κι αλλο... δεν ξερω τι εννοουν ακριβως...εγω επιμενω στο χαντικαπ το οποιο φυσικα η ΕΑ αρνειται.
Σιγουρα η λογικη μου λεει οτι για να ασχολουνται ΟΛΟΙ με το FUT (οπου η ΕΑ εχει τεραστια σημαντικα εσοδα απο τα φιφα ποιντς) σημαινει οτι η ΕΑ διαμορφωσε ετσι τα λοιπα διαφορα modes του παιχνιδιου της οπου να νευριαζεις και να μην ασχολεισαι για πολυ αφου βιωνεις κωμικοτραγικες καταστασεις.
Στο FUT οποιος εχει λεφτα ωστε να μπορει να αγοραζει εκεινους τους παιχτες που θελει... τον Κυριο ειδε (που λεμε)!!!!
Τωρα μολις κερδιζα 6 -0 στο 40ο λεπτο στο κυπελλο και φυσικα ο αλλος κουιταρε. Οτι σουτ βαραγα εγραφε αφου ο αντιπαλος τερματας δεν επιανε τιποτα. Σε αλλα ματς συμβαινει αυτο στον αντιπαλο μου. Λογικα στο επομενο ματς θα με βγαλει κοντρα σε κανεναν που εχει παρει την ντιβ 1 15 φορες και δεν θα μπορω να παιξω καθολου.
ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ (εκει στην ΕΑ)



μιλαμε για πραγματικο παιχνιδι ποδοσφαιρου δηλαδη-οχι αστεια!! Laughing Laughing Laughing Laughing

ερε κοναμι χαρακιρι που εκανες... Mad Mad

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
βρε παιδια,κυριολεκτικα δεν εχετε βαρεθει να παιζεται καθε χρονο το ιδιο και το ιδιο ???

μια φιλικη προταση θα σας κανω και θα αλλαξει η "ζωη" σας,σταματηστε εντελως να ασχολεισται με αθλητικα παιχνιδια και παιξτε οτιδηποτε αλλο,μετα απο μερικους μηνες αποχης τα ποδοσφαιρακια θα σας προκαλουν τοση αηδια που δεν θα κανετε καν τον κοπο να τα βλεπετε ουτε στο youtube.

εχω 3 χρονια που σταματησα να παιζω και πραγματικα δεν μου λειπουν,περιστασιακα βαζω κανα ματς και αυτο με το ζορι το τελειωνω ειτε ειναι φιφα ειτε προ.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
TOL1S wrote:
βρε παιδια,κυριολεκτικα δεν εχετε βαρεθει να παιζεται καθε χρονο το ιδιο και το ιδιο ???

μια φιλικη προταση θα σας κανω και θα αλλαξει η "ζωη" σας,σταματηστε εντελως να ασχολεισται με αθλητικα παιχνιδια και παιξτε οτιδηποτε αλλο,μετα απο μερικους μηνες αποχης τα ποδοσφαιρακια θα σας προκαλουν τοση αηδια που δεν θα κανετε καν τον κοπο να τα βλεπετε ουτε στο youtube.

εχω 3 χρονια που σταματησα να παιζω και πραγματικα δεν μου λειπουν,περιστασιακα βαζω κανα ματς και αυτο με το ζορι το τελειωνω ειτε ειναι φιφα ειτε προ.



Προσωπικά Τόλη αν σταματήσω τα ποδοσφαιράκια (γιατί πλέον αποκλειστικά τέτοια παίζω) θα σταματήσω τα video games και δεν νομίζω ότι θέλω ακόμη να συμβεί αυτό.

Όμως πλέον δεν παίζω καθόλου pes k fifa. FIFA δοκίμασα από ΕΑ play και από τις 10 ώρες ασχολήθηκα ούτε 1. Με το pes αφιέρωσα περίπου 1 μήνα, αλλά με κούρασε γρήγορα.

Βρήκα όμως την χαρά μου με τα arcade που κυκλοφορούν. Κάτι που είχα ξεχάσει εντελώς με τα fifa-pes είναι η διασκέδαση. Και το έχουν χάσει αυτά τα παιχνίδια. Έχουν γεμίσει με χιλιάδες animation τα οποία σε κατευθύνουν.

Παίζω το Pixel Cup Soccer & Sociable Soccer 24 προς το παρόν. Το πρώτο έχει πολύ ωραίο career και είναι αρκετά διασκεδαστικό, ενώ το δεύτερο μου αρέσει περισσότερο σαν gameplay (είναι πιο κοντά στο swos και έχει την αγαπημένη μου up/down camera), αλλά ακόμη έχει πολλές ατέλειες σε GK & AI και το career δεν έχει την γνωστή μορφή αλλά είναι τύπου divisions σε pes & fifa. Όμως πλέον παίζω και διασκεδάζω πραγματικά. Στο sociable παίζουμε κάθε βράδυ online ματς στο επίσημο discord του παιχνιδιού. Έχω βρει την υγειά μου κοινώς.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
OK θα ξεκινησω απο το τελος.

@broxopios amigo θενξ για τις προτασεις (μολις τα τσεκαρα αλλα δε νομιζω οτι μου ταιριαζουν).
Δεν γινεται να ξαναγυρισω σε αρκειντιες. Γερασα για να μου αρεσει ξανα αυτο το ΦΤΩΧΟ ΣΕ ΚΑΡΕ, αποτομο (πως να το πω).
Δεν το λεω επειδη ειμαι τρελαμενος με το φιφα αλλα αυτο το φλουιντ με τα πολλα ανιμεισιονς και η ομαλη κινηση... μου αρεσουν πολυ.

Φιλε Τολη στο φιφα ονλαιν η διασκεδαση χανεται σε καποια ματς στα οποια ΔΕΝ γινεται να μην κουιταρεις αφου νιωθεις οτι σε δουλευουν.
Παιζω ονλαιν κοντρα στην Φενερ με τη Ρεαλ και ο αντιπαλος ειναι 5 ταχυτητες πανω.
Στο παιχνιδι μας λοιπον, σε καποια ματς, δεν εφαρμοζονται τα στατς.
Αυτο που κανω συνηθως, ειναι ΟΤΑΝ χασω...φτιαχνω στο επομενο ματς την ιδια 11αδα και το ιδιο συστημα του αντιπαλου που με πατησε. Κερδιζω συνηθως ... μεχρι να πεσω σε καποιον που μπορει να εχει κανει τις αλχημειες και χωρις να παιζει τιποτα ιδιαιτερο...χανω με κατω τα χερια. Εκει μου τη δινει το φιφα. Πιστευω οτι ΞΕΡΩ τι συμβαινει ομως (το χω γραψε πολλες φορες εδω) παραυτα δεν υπαρχει σωτηρια.
Οταν υπαρχει ισορροπια τοτε ειναι ΟΚ το φιφα.
Πλεον ομως και λογω χρονου ασχολουμαι ελαχιστα.
Δεν παιζω αλλα videogames ωστοσο σκεφτομαι-ψηνομαι να πω στον Αι Βασιλη να μου φερει μια τιμονιερα (Logitech G29, παλια τιμονιερα, αλλα σε αυτη καταληγω, ''οικονομικη'' καλη προταση, ειμαι και ασχετος απο racing με τιμονι - δεν ειχα ποτε αλλωστε).
Εχω κατεβασει το city car driving και παραλληλα λιμπιζομαι απο κατι βιντεακια στο youtube το Asseto Corsa.
Aυτα προς το παρον. Καλες γιορτες σε ολη την παρεα. Πω θυμαμαι παλιες εποχες που γραφαμε συνεχεια, καθε μερα.
Και ναι, ΙΣΧΥΕΙ, παιζαμε-παιζουμε ακομα την ιδια λαλακια (ΜΠΙΠ).

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Platini_Athens wrote:
OK θα ξεκινησω απο το τελος.

@broxopios amigo θενξ για τις προτασεις (μολις τα τσεκαρα αλλα δε νομιζω οτι μου ταιριαζουν).
Δεν γινεται να ξαναγυρισω σε αρκειντιες. Γερασα για να μου αρεσει ξανα αυτο το ΦΤΩΧΟ ΣΕ ΚΑΡΕ, αποτομο (πως να το πω).
Δεν το λεω επειδη ειμαι τρελαμενος με το φιφα αλλα αυτο το φλουιντ με τα πολλα ανιμεισιονς και η ομαλη κινηση... μου αρεσουν πολυ.


Ναι οκ δεκτό και λογικό. Γούστα είναι αυτά.

Για racing που λες αν σου αρέσει wrc τύπου, πρέπει να παίξεις το dirt. Έχω το dirt 2 και όταν έπαιζα ήταν εξαιρετικό! Φουλ ρεαλιστικό. Με τιμονιερα κιόλας θα είναι must.

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
Αλλο ενα φιφα που διαμορφωνει αποτελεσμα.
Ειναι αδικο αυτο ρε γαμωτο, δεν σε αφηνει να κερδισεις.
Ο αλλος παιζει με τη Ρεαλ με τον Κρος μεσα και η ομαδα του ειναι πιο γρηγορη απο τη δικη μου Ρεαλ (που δεν παιζει ο Κρος) ΣΕ ΟΛΑ!
Βεβαια καταφερα να παρω τη ντιβ 1 στο ΧΒΟΧ series X (μετα τη μεταβαση μας απο το PC) αλλα αυτο δε λεει κατι.
Kοντρα σε αντιπαλους οπου μετα το τελος του αγωνα τους τσεκαρα και ειδα οτι ειχε καμια 40αρια κουπες ο καθενας ΔΕ μπορουσα να κανω πολλα.
Πρεπει να το αφαιρεσουν αυτο το στοιχειο (προφανως το εχουν επιτηδες ωστε να πηγαινεις κατευθειαν στο FUT, να τα σκας, να φτιαχνεις την ομαδα που θελεις ΓΡΗΓΟΡΑ και να νικας αβερτα τους αλλους που προσπαθουν... να παιξουν!)
https://www.youtube.com/watch?v=XeJ_i2R1nM4  το επιχειρημα μου - αυτο τωρα ειναι ποδοσφαιρακι ρεαλιστικο ε ....

Επισης, κατεμε παντα, θα πρεπει να δωσουν βαρυτητα επιτελους στο passing game και οχι τοσο στην ντριμπλα οπου καποιοι gamers που ειναι καλοι στον χειρισμο το εκμεταλλευονται και γλυστρανε σα χελια με τη μπαλα στα ποδια κανοντας μη ρεαλιστικα πραγματα.
RUN and GUN δηλαδη.
Δωσε ρε ΕΑ περισσοτερο γηπεδο, σταματα το μπουλουκι, μειωσε επιτελους το σταμινα (ετσι οπως το κανεις ΔΕΝ φαινεται) και να εφαρμοζονται τα στατς (δλδ ο γρηγορος να ειναι πιο γρηγορος αλλα ΟΧΙ και οι 11 ουτε ολοι να πασαρουν,σουταρουν,μαρκαρουν το ιδιο αποτελεσματικα)
Ετσι οπως ειναι το παιχνιδι .. περα απο το χαντικαπ που καλα κρατει.... σου λεει: ΒΑΛΕ ultra attack και κονσταντ πρεσουρ ωστε να πετυχεις 5 γκολ και αντε να τα βγαλει ο αλλος (εκεινος που ΔΕΝ εχει παιξει πολυ) μετα!!!!

descriptionEA SPORTS FC 24 - Page 6 EmptyRe: EA SPORTS FC 24

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply