WeHellas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Log in

WeHellas Community Forum


eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

power_settings_newLogin to reply
+8
Saillok
Tasos
Foxes
sonofmook
villa
Koloko83
broxopios
LEGIONER
12 posters

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyeFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
  • eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] Header15

Οτιδήποτε έχει να κάνει με το mode(καλή "χρονιά")!

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
Για πείτε οι ειδικοί λίγο τι παίζει με τις ανανεώσεις; Πως αγοράζω ανανέωση συμβολαίου; Γιατί είδα ότι δεν είναι με GP. Ελπίζω να μην είναι με χρήματα κανονικά. 

Αξίζει να ανανεώσω παίχτες που είχα από το 22; 

Τι σύστημα χρησιμοποιείτε; Κανένα παίχτη καλό. Κανένα ταλέντο. Να θυμηθώ λίγο τα βασικά γιατί έχω ένα χρόνο αποχής. 

Πάντα για online ματς.

Από το 22 μου έχουν μεταφέρει 1.500.000 GP και γύρω στα 2.000 χρυσά. Λεφτά υπάρχουν...

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
5.000.000 gp και 4000 χρυσά (παρόλες τις σπατάλες),δεν ακουμπάω τίποτα ακόμη!!

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
Τι έχεις φτιάξει ρε θηρίο; Γιατί όμως περιμένεις; Τι θα βγάλουν λες που να αξίζει;

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
ρε σεις με τα gp εκτος απ το να αγοζεις παίχτες τι αλλο μπορεις να κανεις?

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
Tιποτα

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
Με gp μπορείς να κάνεις legacy transfer, το οποίο "μεταφέρει" τα πρόσθετα (μόνο) skills κάποιου παίκτη σε έναν άλλο καθώς και τους πόντους εκγύμνασης που έχει. Φυσικά, ο πρώτος παίκτης χάνεται από τη λίστα.

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
sonofmook wrote:
Με gp μπορείς να κάνεις legacy transfer, το οποίο "μεταφέρει" τα πρόσθετα (μόνο) skills κάποιου παίκτη σε έναν άλλο καθώς και τους πόντους εκγύμνασης που έχει. Φυσικά, ο πρώτος παίκτης χάνεται από τη λίστα.


Συνεχίζεις παίζεις; Δώσε καμιά συμβουλή; Κάνα καλό παίχτη. 

Προσωπικά σαν σύστημα δοκίμασα λίγο με 3 πίσω και με 2 επιθετικούς αλλά δε με βόλεψε. Συνεχίζει να με βολεύει το παλιό 4-2-1-3. Προπονητή πήρα τον Σιμεόνε να δοκιμάσω το long ball counter.

Τις ανανεώσεις πως τις κάνουμε; Είδα μπορείς να αγοράσεις εισιτήριο με 25000 μοβ. Αλλά πως μπορείς να τα πάρεις. Χθες μου έδωσε από κάποιο objective 200. Που να φτάσω τα 25000. Επίσης στο 22 θυμάμαι είχες τους παίχτες για 1 χρόνο. Τώρα το πήγαν 2 μήνες; 


@villa αυτό με το content πραγματικά είναι τρέλα. Δηλαδή σου δίνει κάθε βδομάδα νέους παίχτες να φτιάξεις ομαδάρα αλλά ποιος ο στόχος; Εδώ και 5-7 χρόνια να ανεβαίνεις κατηγορίες; Και κάποια event της πλάκας; Το έχω πει δεκάδες φορές αλλά αφού δεν μπορείς να σκεφτείς κάτι πρωτότυπο και καλύτερο του φιφα, γιατί δεν το αντιγράφεις; Πόσο δύσκολο είναι; Άσε τα divisions όπως είναι και ταυτόχρονα χρησιμοποίησέ τα για να μαζεύουμε πόντους ώστε μόλις τους πάρουμε από τα παιχνίδια να μπορούμε να συμμετέχουμε σε νέα διοργάνωση για το ΠΣΚ. Σαν το weekend league δηλαδή με όλους τους παίχτες από όλες τις κατηγορίες.

Δηλαδή δεν έχει ακουστεί κάτι από ΚΟΝΑΜΙ για νέο content στο dream team?

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
Κι εγώ με 4213 παίζω με 2 φορ κι ένα ss από την αρχή. Είναι το πιο effective σύστημα νομίζω αν τηρηθούν ισορροπίες (π.χ. χρειάζεται οπωσδήποτε το cmf να είναι box to box, τουλάχιστον ένα από τα ακραία μπακ να είναι defensive και κατάλληλη προσαρμογή στις idividual εντολές)
Χρησιμοποιώ κάπου κάπου κι ένα δικό μου 334 το οποίο θέλει κι αυτό προσαρμογές.
Όλο το 23 το έβγαλα με Σιμεόνε και LBC, αλλά στο 24 που καταργήθηκε από τους παίκτες η προσαρμογή στον τρόπο παιχνιδιού βάζοντας σε όλα 99 στην ουσία, κατεβαίνω με Γκουαρντιόλα και διαπιστώνω μεγαλύτερη σιγουριά στη πάσα και ευκολότερη κατοχή που επιτρέπει ανάπτυξη με όλους τους τρόπους. Συν ότι λόγω 87 στο possession game που έχει ανεβάζει περισσότερο το overall των παικτών.
Σημαντικό επίσης ότι γυμνάζεις τον κάθε παίκτη όπως θες εσύ και φτιάχνεις εκδόσεις που άλλοι δεν έχουν. Π.Χ. εγώ τον Rijkaard τον έφτιαξα με χαρακτηριστικά cb μιας που παίζει τη θέση.

Ανανεώσεις τον έφτιαξα κάνεις από το μενού του παίκτη στα contracts. Aυτές τις έπαιρνα συνήθως στα πρώτα πρώτα log ins του 22 και του 23 και έχουν μαζευτεί ήδη πολλές. Τώρα πια δίνουν μόνο μέσα από το match pass κάτι δεκαήμερα.

Από παίκτες τώρα έχεις 2 δρόμους: ή παίρνεις με gp τις απλές standard εκδόσεις ή χτυπάς με coins. Mε gp θα έπαιρνα Salah, Son, Cancelo, Tomiyashu, Kounde, Thouameni, Barela, Coman, De Ligt, Ruben Dias, Alisson, Courtois που όλοι τους είναι πάρα πολύ καλοί στην απλή έκδοση.
Με νομίσματα μπορείς να χτυπάς potw που δυστυχώς τον τελευταίο καιρό δεν βάζουν και ότι καλύτερο, τα club selections τις Δευτέρες όπου εκεί υπάρχουν τούμπανα versions πολλές φορές ή κάθε Πέμπτη τους big time epics legends από τα κουτιά.

Γενικά στο 24 βλέπω καλύτερη απόκριση και ομορφότερο παιχνίδι.

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
ναι δεν εχει καποιο event ουσιωδες...το μονο καλο ειναι οτι σου δινει Coins μεσω των events μονο τοτε παιζω...ενας στοχος ηταν να φτιαξεις ομαδα...αλλα οποιος το παιζει απ περισυ εχει φτιαξει ηδη...οπως εγω..δν καιγομαι για παιχτες...εαν τυχει κατι καλο οκ...αλλος ενας στοχος
ειναι να ανεβαινεις στις κατηγοριες...δεν εχει κατι αλλο να επικεντρωθεις...για το content ειναι ανεξηγητο γιατι ειναι φτωχο..αναπολω το
προ 16 που εκτος απ το να ανεβεις το ranking ειχε ολη την μερα σχεδον να παιζεις events ειτε με την ομαδα σου ειτε με τις κανονικες..
ξεκιναγες σε μορφη ομιλων και αν περναγες επαιζες σε knock out...με στοχο να πας τελικο και να παρεις την κουπα..αυτα αν τα ξανα εβαζαν
δεν θα με χαλαγε καθολου ομως...αλλα ως γνωστο η κοναμι κανει τα αντιθετα απ αυτα που θελει η μαζα...

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
villa wrote:
ναι δεν εχει καποιο event ουσιωδες...το μονο καλο ειναι οτι σου δινει Coins  μεσω των events μονο τοτε παιζω...ενας στοχος ηταν να φτιαξεις ομαδα...αλλα οποιος το παιζει απ περισυ εχει φτιαξει ηδη...οπως εγω..δν καιγομαι για παιχτες...εαν τυχει κατι καλο οκ...αλλος ενας στοχος
ειναι να ανεβαινεις στις κατηγοριες...δεν εχει κατι αλλο να επικεντρωθεις...για το content  ειναι ανεξηγητο γιατι ειναι φτωχο..αναπολω το
προ 16 που εκτος απ το να ανεβεις το ranking ειχε ολη την μερα σχεδον να παιζεις events ειτε με την ομαδα σου ειτε με τις κανονικες..
ξεκιναγες σε μορφη ομιλων και αν περναγες επαιζες σε knock out...με στοχο να πας τελικο και να παρεις την κουπα..αυτα αν τα ξανα εβαζαν
δεν θα με χαλαγε καθολου ομως...αλλα ως γνωστο η κοναμι κανει τα αντιθετα απ αυτα που θελει η μαζα...


Ακόμη και αυτό που λες μια χαρά θα ήταν ναι. Αλλά υπάρχουν τόσες ιδέες. Δε γίνεται ακόμη να κολλάνε στα divisions...

Από αυτούς του παίχτες ποιον αξίζει να ανανεώσω; Τους έχω από το 22. Από τους πιο κάτω είναι οι απλοί Modric, Pedri, Casemiro, Hazard, Azpillicueta. 

eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] 18a90310

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
Πάντως έχω παρατηρήσει ότι έχουν ρίξει το potential level. Πάνε κάτι 47 και τέτοια. Θα μου πεις λογικό. Πως θα αναγκάσουν τον κόσμο να αγοράσει πακέτα. Στο 22 θυμάμαι κάποια στάνταρ παίχτες ήταν καλύτεροι των σπέσιαλ εκδόσεών τους. Δεν ξέρω αν συμβαίνει και τώρα.

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
Για αριστερό μπακ σκέφτομαι για Robertson ή Zinchenko. Τους έχει δοκιμάσει κανείς; Τι λένε;

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
Μια ακόμη ερώτηση. Πως μπορώ νσ έχω διάφορες φανέλες και νσ επιλέγω για το αντιπαλο οποία θέλω εγώ;

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
broxopios wrote:
Τι έχεις φτιάξει ρε θηρίο; Γιατί όμως περιμένεις; Τι θα βγάλουν λες που να αξίζει;

Η ομάδα είναι πολύ καλή,απλά θέλω να τα ριξω εκεί που θα εχει τους περισσότερους legends -για το condition κυρίως, ξέρεις!

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
Η αλήθεια είναι πως αν έχεις τουμπανο ομάδα και είσαι ευχαριστημένος, επόμενος στόχος είναι οι legends. Και φυσικά να μαζεύεις ανανεώσεις για τους παίχτες που έχεις.

Προσωπικά φτιάχνω ομάδα με standard παίχτες (εκτός από έναν Μεσι που μου έδωσε το παιχνίδι) και θα κρατήσω τα coins για πακέτα με legends.

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
3 "μεσσιδες" εχω-εναν που τον αγόρασα στις αρχές πέρυσι κ δύο που έδωσε,όχι ότι έχουν μεγάλη διαφορά,απλά ο ένας μονο-νομιζω- πάει 100

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
Πρεπει να ειχα παιξει καμια εβδομαδα φετος στα μεσα της χρονιας και ειχα φτιαξει ωραια ομαδα οποτε τα συμβολαια πρεπει να εχουν μελλον. Το παιχνιδι για δωρεαν ειναι ωραιο αλλα μου λειπει το FUT ρε γμτ. Μακαρι να φτιαχνανε κατι παρομοιο με μεταφραφες, SBC, app στο κινητο κπλ.

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
Foxes wrote:
Πρεπει να ειχα παιξει καμια εβδομαδα φετος στα μεσα της χρονιας και ειχα φτιαξει ωραια ομαδα οποτε τα συμβολαια πρεπει να εχουν μελλον. Το παιχνιδι για δωρεαν ειναι ωραιο αλλα μου λειπει το FUT ρε γμτ. Μακαρι να φτιαχνανε κατι παρομοιο με μεταφραφες, SBC, app στο κινητο κπλ.


Το FUT ρε γαμωτο ναι. Όλα τα λεφτά. Είναι πολύ φτωχό το Dream team. Τα division δε με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα. Κυρίως παίζω τα event και που και που division. Θα είχε νόημα να παίζω αν υπήρχε ένα weekend league τύπου. Και στο φιφα rivals έπαιζα μόνο για τους πόντους του wl.

Παλιά θυμάμαι (pes 11-13) αν και έπαιζα αποκλειστικά φιφα, το προ είχε και διάφορα τουρνουά που ξεκινήσουν συγκεκριμένες ώρες και είχε cl κλπ. Πολύ ωραία και θυμάμαι έλεγα γιατί δεν βάζει και το φιφα κάτι παρόμοιο.

Νομίζω με βάση το gameplay τώρα το μόνο που θα ήθελα είναι καλύτερο mode πιο πλούσιο σε περιεχόμενο. Σίγουρα δεν έχει τον κόσμο του φιφα οπότε δεν μπορεί ναι έχει πολλά σκόρπια πράγματα να κάνεις γιατί πιθανόν να μη βρίσκεις και αντίπαλο αλλά μια αναβάθμιση των division.

Λέγοντας για gameplay μπράβο τους. Αν βάλουν το Physical game παραπάνω κάποια στιγμή με τζατζαρισματα και φτιάξουν τα πέναλτι και για μένα τα δίχτυα... μια χαρά. Όμως και τώρα το απολαμβάνω.

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
Ερώτηση.

Στο 22 είχα μείνει στους featured, legends κ τους απλούς παίχτες.

Τώρα βλέπω κ Epic, big time & show time. Ποιες Οι διαφορές; Δηλαδή τι αντιπροσωπεύει κάθε κατηγορία;

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
Η ομάδα μου αυτή τη στιγμή. 

Φύγαν όλα τα gp για να πάρω προπονητές και παίχτες. Μόνες αλλαγές που θα ήθελα άμεσα είναι ένας Pedri αλλά με καλύτερο σουτ και τελείωμα, έναν καλύτερο του Barrios (Λογικά Bellingham ή Casemiro) και ένα τέρμα. Αυτά για άμεσα. Επίσης θέλω αξιόπιστο πάγκο. Θα πάρω σίγουρα chiesa, nkounkou για μπροστά. Τον Nuno Mendes για αριστερά και κέντρο άμυνας που παίζει και βλέπουμε. 

eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] 18ab2610

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] 2023-011


Βάζω αυτό εδώ για όποιον δεν γνωρίζει, γιατί το είχα κι εγώ απορία.

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyLag

more_horiz
Καλησπέρα!!
Εγώ παίζω από PC είχα χρόνια να παίξω και αποφάσισα να κατεβάσω πέρσι το 23. Με το update που έκανε έχω ξενερώσει έχει αρκετή καθυστέρηση lag
Το PC μου εννοείται το σηκώνει για πλάκα το e-football.
Στη προηγούμενη φάση τερμάτισα 115 κατάταξη και τώρα είμαι 4000 έχω ξενερώσει.
Μπορεί να βοηθήσει κάποιος με κάποιες ρυθμίσεις που μπορεί να χρειαστεί..
Ευχαριστώ πολύ!!

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] 18ac3511
Από το 01 παίζω προ το 15 πήγα στο φιφα μέχρι πέρυσι.καθε χρόνο βέβαια με γυναίκα και παιδί πλέον  λιγοστεύει ο χρόνος..είχα παίξει το efootball 23 και ο μόνος λόγος που δεν μου άρεσε ήταν επειδή ήταν αργό στην κίνηση του παίχτη όταν τον χειρίζεσαι.φετος το έχουν φτιάξει και για εμένα αυτό αρκεί να θυμηθώ τα παλιά χρόνια παίζοντας κυρίως τα σκ..σε edit θα ανεβάσω και την ομάδα μου.φτιαχνεσαι σχετικά εύκολα αν παίζεις για να κερδίσεις τα δώρα
.

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
Αρχίζει και με κουράζει λίγο το dream team. Σε καμία περίπτωση δεν παρατάω το παιχνίδι γιατί μου αρέσει πολύ το gameplay. Απλό δεν με εξιτάρει να παίζω divisions και τα event επαναλαμβάνονται. Έχουν πιο ενδιαφέρον από τα divisions αλλά και περισσότερο λαγκ έχω παρατηρήσει.

Αυτό που θα μου άρεσε είναι αν υπήρχε κάποια κοινότητα με οργανωμένα πρωταθλήματα με τις ομάδες dream team. Αλλά με βαθμολογίες, προβιβασμούς, υποβιβασμούς κλπ.

Έπαιζα στο fifa 11 σε ένα παρόμοιο πρωτάθλημα σε xbox και είχε φοβερό ενδιαφέρον. Είχαν το πρωτάθλημα Αγγλίας και τις 4 κατηγορίες. Αν υπήρχε κάτι τέτοιο σε ps5 θα ήταν σούπερ. Ξέρει κανείς κάτι παρόμοιο;

descriptioneFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση] EmptyRe: eFOOTBALL 2024 [Dream team -Γενική συζήτηση]

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply