WeHellas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Log in

WeHellas Community Forum


eFootball 2024

power_settings_newLogin to reply
+17
andreas4
Skylomethir
TOL1S
GGtron
vamvakoulas
sonofmook
Pita03
villa
depaizei
broxopios
LEGIONER
Koloko83
thant
Skordo
Foxes
slamsoze
Ronarid
21 posters

descriptioneFootball 2024 EmptyeFootball 2024

more_horiz
https://img.konami.com/efootball/s/img/share/efootball2024_mainvisual_messi.jpg
https://www.konami.com/efootball/en/page/2024/versioninfo_v3-00

Ας ξεκινήσουμε...

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Ronarid wrote:



Πάμε! Cool

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
εγω αγορασα ηδη το eFootball™ 2024: Leo Messi Edition στα 19,99
λενε οτι τρεχει καλυτερα απο το δωρεαν

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Πήρα κι εγώ το messi edition...
Παίδες επειδή είμαι λίγο άσχετος ...σε αυτό το mode που είναι σαν το ultimate team,μπορείς να βάλεις με κάποιο τρόπο εμφάνιση και σήμα ελληνικών ομάδων;

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Foxes wrote:
εγω αγορασα ηδη το eFootball™ 2024: Leo Messi Edition στα 19,99
λενε οτι τρεχει καλυτερα απο το δωρεαν


Νόμιζα έκανες πλάκα, μετά το είδα. Αφού το ίδιο με το δωρεάν είναι, γιατί δεν τα κράταγες να τα δώσεις για coins?

Από περιέργεια ρωτάω.

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Που είναι ρε μάγκες οι ελληνικές ομάδες;
Αυτοί δεν έλεγαν σε ανακοίνωση ότι θα αλλάξουν μόνο τα ονόματα; Τρέλα πουλάνε οι τύποι;

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
ρε σεις το ιδιο ακριβως ειναι....

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Όχι, άλλαξαν λίγο το μενού!😀
Για τα συμβόλαια των παικτών...επειδή ΔΕΝ παίζω με άλλους άσχετους ονλαιν αλλά μόνο φιλικά με δύο φίλους,δεν χρειάζονται ανανέωση,μιλάμε έχω βρει την υγειά μου(κερδίζουμε κ γυμναστές μετά από κάθε ματς)!

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
LEGIONER wrote:
Όχι, άλλαξαν λίγο το μενού!😀
Για τα συμβόλαια των παικτών...επειδή ΔΕΝ παίζω με άλλους άσχετους ονλαιν αλλά μόνο φιλικά με δύο φίλους,δεν χρειάζονται ανανέωση,μιλάμε έχω βρει την υγειά μου(κερδίζουμε κ γυμναστές μετά από κάθε ματς)!


Επειδη εγω δεν εχω φιλους στο παιχνιδι παιζεται απο την ιδια πλατφορμα?
(μονο με το ανηψιο μου ειχαμε παιξει 2 παιχνιδια με xboxseries x σε xbox series s)
Δλδ απο xbox σε xbox ή απο playstation σε playstation?
Εν ολιγης το crossplay δουλευει?

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Foxes wrote:
LEGIONER wrote:
Όχι, άλλαξαν λίγο το μενού!😀
Για τα συμβόλαια των παικτών...επειδή ΔΕΝ παίζω με άλλους άσχετους ονλαιν αλλά μόνο φιλικά με δύο φίλους,δεν χρειάζονται ανανέωση,μιλάμε έχω βρει την υγειά μου(κερδίζουμε κ γυμναστές μετά από κάθε ματς)!


Επειδη εγω δεν εχω φιλους στο παιχνιδι παιζεται απο την ιδια πλατφορμα?
(μονο με το ανηψιο μου ειχαμε παιξει 2 παιχνιδια με xboxseries x σε xbox series s)
Δλδ απο xbox σε xbox ή απο playstation σε playstation?
Εν ολιγης το crossplay δουλευει?


Ps4 εγώ ps5 αυτός!(καλά κ γω μην φανταστείς,ο ένας είναι ξάδελφος,χαλαροί με το ακουστικό στο χαβαλε)!

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
το κατεβασα στο ps4 pro, φανταστειτε αγορασα κονσολα απο αγγελιες μονο και μονο για να το δοκιμασω...εβαλα αγγελια το ps4 pro σαφως την αλλη μερα, γιατι το παιχνιδι ειναι απαισιο, οπως δηλαδη περσι και προπερσι και αντιποερσι, εβαλα και επαιξα παλι λιγο pes 2020 και ειναι καλυτερο στα παντα, μονο η κοναμι θα μπορουσε να το κανει αυτο, δηλαδη να χειροτερεψει το παιχνιδι στα παντα, πλεον ειναι σιγουρο οτι θα σταματησει να το βγαζει αφου κερδος δεν εχει ετσι και αλλιως...το προ εχει τελειωσει 3 χρονια τωρα, μενει να γινει και οριστικο τελος απο παντου...! δυστηχως...

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Ronarid wrote:
το κατεβασα στο ps4 pro, φανταστειτε αγορασα κονσολα απο αγγελιες μονο και μονο για να το δοκιμασω...εβαλα αγγελια το ps4 pro σαφως την αλλη μερα, γιατι το παιχνιδι ειναι απαισιο, οπως δηλαδη περσι και προπερσι και αντιποερσι, εβαλα και επαιξα παλι λιγο pes 2020 και ειναι καλυτερο στα παντα, μονο η κοναμι θα μπορουσε να το κανει αυτο, δηλαδη να χειροτερεψει το παιχνιδι στα παντα, πλεον ειναι σιγουρο οτι θα σταματησει να το βγαζει αφου κερδος δεν εχει ετσι και αλλιως...το προ εχει τελειωσει 3 χρονια τωρα, μενει να γινει και οριστικο τελος απο παντου...! δυστηχως...


Δε χρειάζεται να μπαίνεις σε μανούρες και έξοδα ρε τρελέ μου. Κατέβασε το σε ένα PC να το δοκιμάσεις, τσάμπα παντού είναι.

Άμα βάλουν κ την υποστήριξη για χειριστήρια στο Android, που κανονικά θα έπρεπε day one, καθώς μέχρι και το πιο indie emulator application στο Google Store υποστηρίζει Bluetooth controller , μόνο η ΚΟΝΑΜΙ το κατάφερε και αυτό να μην έχει ακόμα ενώ θέλει και cross platform  τρομάρα τους, τότε θα μπορείς να το δοκιμάσεις κ σε ένα κινητό ή ένα tablet. Το ίδιο gameplay είναι, με χειρότερα γραφικά κ χειρότερο performance.

Τώρα για τα κέρδη που λες, έχεις άδικο, με την έννοια ότι βγάζουν τρελά κέρδη, όχι τόσο όσο στόχευαν, αλλά αρκετά, από τις microttansacrions πωλήσεις.

Υπάρχει κόσμος στο εξωτερικό που σκάει 300€ το μήνα για κέρματα, κ όχι μόνο από αναπτυγμένες δυτικές χώρες. Άμα διαβάσεις Reddit,  έχει και τύπους από κάτι χώρες Κεντρική Ανατολική Ασία, που ενώ γενικά το κατά κεφαλήν εισόδημα είναι πολύ χαμηλό στις χώρες τους, σκάνε και αυτοί 300+€ το μήνα. Εδώ πάνε και σκάνε κάτι 1000-1500€ για κάτι παιχνιδάκια το mobile.

Και δεν το λέω ρατσιστικά, προφανώς κ μια τριτοκοσμική χώρα, άμα έχει πληθυσμό 100.000.000 θα έχει σίγουρα και 10 ή κ Ένα εκατομμύριο εύπορους, που σκάνε πολλά λεφτά, ακόμα και για δεδομένα Ελλάδας σε τέτοια πράγματα.

Υ.Γ.: Όχι βέβαια ότι η Ελλάδα είναι τίποτα νορμάλ, τριτοκοσμική χώρα είμαστε κ εμείς, απλά δεν το λέμε παραεξω. 😁

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Έπαιξα 3 ματς online. Νομίζω είναι καλύτερο απ το 23 κ πιο κοντά στο 22 που μου άρεσε. Βέβαια το ασφυκτικό πρεσινγκ σε όλο το γήπεδο και σε ολόκληρο το ματς παραμένει αγκάθι. Αλλά έχει ωραία στοιχεία. Πιο ευέλικτοι παίχτες, μεγαλύτερη αμεσότητα, ωραίο passing game κ σουτ.

Θα δείξει...

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Το παιχνιδακι ειναι μια χαρα
και το πολυ καλο ειναι οτι κρατας απο χρονια σε χρονια τους καλους λετζεντς σου
και ανανεωνεις
εχει πολλες δυνατοτητες για ανανεωσεις συμβολαιων που ασφαλως συμφερει να κανεις ανανεωση ειδικα στους λετζεντς επικς και big time
απλα στην αμυνα τα πραγματα ειναι λιγο πιο ρευστα αλλα νομιζω θα το φιξαρουν σε επομενα updates και οι τερματαδες ειναι οκ μεν αλλα κατι ψιλοκρεμαστα στην περιοχη απο κεφαλιες κλπ τα τρωνε λιγο ευκολα απο οτι ειδα
επισης τελευταιος παικτες κλωτσια απο πισω και εδωσε μονο κιτρινη δυο φορες μου ετυχε και λογικα θα το φτιαξουν
απλα στις διοργανωσεις ειναι τα ιδια και τα ιδια
απλα πρωταθλημα για λιγα ματς την εβδομαδα ειναι οκ
οτι καλος παικτης σου ερθει το καλο ειναι οτι υπαρχουν τροποι να τους κρατησεις πανω απο χρονο και περισσοτερο ενω μεχρι τωρα οτι εδινες πηγαινε χαμενο το σεπτεμβριο

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Ναι δεν εμβάθυνα αρκετά στο gameplay με τα 3 ματς που έπαιξα. Σίγουρα έχει τα θέματά του. 

Τώρα στο mode που αναφέρθηκες μου θύμησες ότι με είχε κουράσει από ένα σημείο και μετά γιατί επαναλαμβανόταν. Άρα δεν βάλαν κάτι παραπάνω. Τόσο δύσκολο είναι να αντιγράψουν το mode του fifa? Να βάλεις προκριματικά μέσα στην εβδομάδα και το ΣΚ να είναι ή γιορτή του ποδοσφαίρου με ένα τύπου weekend league. Δεν ξέρω με το λίγο που έπαιξα αυτές τις 2 μέρες σαν gameplay το προτιμώ από το φιφα όσο θυμάμαι το 23 που έχω καιρό να ασχοληθώ. Όμως αν δεν έχει περιεχόμενο και παίζεις συνέχεια divisions και τα ότι να ναι event που πρέπει να μαζέψεις απλά κάποιους πόντους ή να κάνεις μια νίκη θα χάσω το ενδιαφέρον γρήγορα. Βέβαια ίσως λόγω και του περιορισμένου χρόνου που έχω να μου κάτσει καλά.

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Είναι κάπως καλύτερο απ το 23 στο gameplay.. Θέματα εννοείται ότι έχει.. Αν παιζεις θα το διαπιστώσεις... Το περιεχόμενο κάνεις δν ξέρει γιατί δν το εμπλουτίζουν είτε για οn line είτε για off line.. Ουτε cross platform υπαρχει ακομη.. Είναι αναπόφευκτο ότι θα το βαρεθείς.. Δν είναι να παίζεις κάθε μέρα κ χρόνο να έχεις..εγω παιζω μόνο για να ανεβαίνω div 1 και μετά φτου απ την αρχή.. Αφού έχω φτιάξει και καλή ομάδα ούτε εκεί υπάρχει ενδιαφέρον.. Δν εχει κάτι άλλο..

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Καθαρά σε gameplay για να μην ξεφεύγουμε και από το τόπικ, χθες έκανα μια αλλαγή στο χειριστήριο και άλλαξε προς το καλύτερο τον έλεγχο του παίχτη. Τι εννοώ. Έπαιζα χθες με έναν τύπο ένα event στο dream team, o οποίος είχε πολύ καλό έλεγχο του παίχτη με εκρήξεις, αυξομειώσεις στην κίνηση, κάτι που δεν μπορούσα να κάνω. Έτσι έφαγα φλασιά και άλλαξα το κουμπί του τρεξίματος. Παραδοσιακά το είχα στο R1. Όμως είδα ότι βάζοντάς το στο R2 μπορείς ανάλογα το πόσο το πιέζεις να πετύχεις αυτές τις αυξομειώσεις στο τρέξιμο. Και στο efootball που έχει και μια άλφα αδράνεια είναι πολύ σημαντικό. Το δοκίμασα σε 2 παιχνίδια και αν εξαιρέσω το χρόνο που χρειάζεται για να το συνηθίσω, πέτυχα μερικές εξαιρετικές προσπάθειες. Το δοκίμασα με τον Μέσι και ώρες ώρες ήταν πραγματικά Μέσι. 

Επίσης είδα ότι είναι αρκετά χρήσιμό και το shielding. Δεν είναι overpowered όπως ήταν παλιά, αλλά σε κάποιες στιγμές μπορείς να προστατέψεις τη μπάλα. Βέβαια θα μπορούσε να είναι αρκετά καλύτερο για να έχει χρησιμότητα και όταν τρέχουν οι παίχτες.

Άλλα τιπς υπάρχουν;

descriptioneFootball 2024 EmptyΕρωτηση για εμφανιση

more_horiz
Καλησπερα παιδια ,ειμαι καινουργιος στο forum και ηθελα να κανω μια ερωτηση .Στο efootball24 πώς μπορεις να βαλεις την δικια σου εμφανιση? Γιατι απο οτι ειδα δεν εχει τις ελληνικες ομαδες παρα μονο την εθνικη. Επισης αν δεν γινεται (αφου δεν βλεπω πουθενα το edit)μπορω να παρεμβω στη data base και να αλλαξω πχ την 2η εμφανιση της εθνικης. Απο pc steam παιζω. Ευχαριστω!

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
@broxopios το νεο προ σου αρεσει οντως επειδη βρηκες μεσα νεα πραγματα που δεν τα ειχε κανενα αλλο προηγουμενο προ ή σου αρεσει αναγκαστικα επειδη ετσι και αλλιως δεν υπαρχει κατι ολλο πλεον, οποτε απο το τιποτα ας σου αρεσει κατι?
προσωπικα ακομα και σημερα το pes 2020 ειναι καλυτερο απο το 21,22,23,24...εγω περιμενω καθε χρονο κατι νεο κατι ποιο καινουργιο εξελιγμενο, εδω τα γραφικα φετος ειναι αθλια, σκιες ανυπαρκτες, ο παιχτης δεν παταει παλι στο τερεν, ειναι ολα αφτιαχτα, σαν να βαρεθηκαν να τα τελειωσουν και αυτο αναρωτιεμαι καθε χρονο με το προ, πως γινεται κατι που υπηρχε παλιοτερα να το βγαλανε? δηλαδη καποτε κουνιοντουσαν οι φανελες, πλεον οχι, καποτε παταγε ο παιχτης κατω και εβλεπες το ποδι του να παταει στο τερεν πραγματικα και να φευγουν και χωματα γρασιδια οταν ετρεχε, εβλεπες ιδρωτες, εβλεπες σκιες στην μπαλα, ολα αυτα μεχρι και το 2021 το update, μετα τα γραφικα ειναι λες και απο ps4 τα πηγαν σε ps3, ευτηχως που το επαιξα σε ps4 γιατι αν το επαιζα σε ps5 και με 4k tv θα μου φενοταν ακομα ποιο αθλιο με τετοια γραφικα...με λιγα λογια για να ειμαι παλι χαρουμενος τα θελω ολα σωστα, πρωτα απο ολα τα γραφικα, μετα η κινηση του παιχτη και ο χειρισμος του και τελος το gameplay... εβλεπα το προφιλ του adam bhatti σημερα, αυτος εχει να ποσταρει 2 χρονια, εξαφανιστηκε απο την κοναμι, καλυτερα βεβαια γιατι εκανε και αυτος τα δικα του τοτε θυμαστε, πρεπει να εμφανιστουν παλι ιαπωνες με ορεξη οπως τα παλια προ και να βγει ενα τουμπανο προ, το μονο καλο που εχει το σημερινο προ 24 ειναι τα μοντελα παιχτων, πλεον ειναι πολυ σωστα, στο βαρος, στο υψος, στο παχος των γαμπων και μπρατσων, εκει ειναι τουμπανο...

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
@Ronarid θα φανεί σε βάθος χρόνου γιατί μου αρέσει. Αυτή τη στιγμή νοιώθω ότι έχει ωραίο gameplay. Το 22 που πιστεύω είναι κοντά το είχα λιώσει. Το σταμάτησα αμέσως μόλις βγήκε το 23 γιατί για τα γούστα μου ήταν κακό στον χειρισμό και αυτό είναι που παίζει πρωτεύοντα ρόλο στα γούστα μου. 

Τα γραφικά που λες είναι μια χαρά. Δεν με προβληματίζει κάτι. Για φυσική φανέλας που λες μόνο το 2014 τις είχε εισάγει σούπερ. Σε όλα τα άλλα δεν έβλεπες κάτι διαφορετικό από σήμερα. Επίσης από την gameplay κάμερα δεν βλέπω να μην πατάνε καλά στο χορτάρι οι παίχτες. Δεν έδωσα και πολύ προσοχή να σου πω την αλήθεια, αλλά δε με ενόχλησε κάτι. 

Αν συνεχίσει να μου αρέσει και δεν είναι το hype της στιγμής το μόνο που θα με κουράσει είναι το mode του dream team που δεν έχει αρκετό βάθος.

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Δεν εχει πολυ βαθος ΑΚΟΜΑ
ειναι καλο ειδικα αν δεν εχεις πολυ χρονο να αφιερωσεις
δινεις το 50ρικακι σου ( για να μην πω παραπανω ) ενιοτε ( και καλα ) και περνεις τον λετζεντ που θελεις και οσους POTW σου γυαλισουν και παιζεις

Περιεχομενο θα μπει αλλα αργοτερα απο το 2024
εχουν δειξει δειγματα οτι το μαρκετιν ο σχεδιασμος και το εμπορικο δουλευουν ανεξαρτητα το ενα απο το αλλο
οποτε θα βγαλουν πραγματα και μεσα στη μεση της χρονιας
νεος εντελως σχεδιασμος παιχνιδιου απο το σεπτ 24 και μετα γιατι καθε 3 χρονια αλλαζει σχεδιασμο το παιχνιδι ουτως η αλλως
(εδω δεν αλλαξαν καν το γραφικο αποκτησης παικτη ουτε λιγο καν )

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
depaizei wrote:
Περιεχομενο θα μπει αλλα αργοτερα απο το 2024
εχουν δειξει δειγματα οτι το μαρκετιν ο σχεδιασμος και το εμπορικο δουλευουν ανεξαρτητα το ενα απο το αλλο
οποτε θα βγαλουν πραγματα και μεσα στη μεση της χρονιας
νεος εντελως σχεδιασμος παιχνιδιου απο το σεπτ 24 και μετα γιατι καθε 3 χρονια αλλαζει σχεδιασμο το παιχνιδι ουτως η αλλως
(εδω δεν αλλαξαν καν το γραφικο αποκτησης παικτη ουτε λιγο καν )


Αυτό είναι κάποια επίσημη ανακοίνωση ή δική σου πρόβλεψη;

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
broxopios wrote:
depaizei wrote:
Περιεχομενο θα μπει αλλα αργοτερα απο το 2024
εχουν δειξει δειγματα οτι το μαρκετιν ο σχεδιασμος και το εμπορικο δουλευουν ανεξαρτητα το ενα απο το αλλο
οποτε θα βγαλουν πραγματα και μεσα στη μεση της χρονιας
νεος εντελως σχεδιασμος παιχνιδιου απο το σεπτ 24 και μετα γιατι καθε 3 χρονια αλλαζει σχεδιασμο το παιχνιδι ουτως η αλλως
(εδω δεν αλλαξαν καν το γραφικο αποκτησης παικτη ουτε λιγο καν )


Αυτό είναι κάποια επίσημη ανακοίνωση ή δική σου πρόβλεψη;


δεν υπαρχει επισημη ανακοινωση αφου ειναι f2p
εδω για το νεο ποδοσφαιρακι δεν υπηρξε η παραμικρη ανακοινωση παρα μονο τη μερα της κυκλοφοριας
εδω ακομα δεν εχουν πει τιποτα για τις αδειες ουτε καν για του ambassadors
ετσι καταλαβαινω οτι θα το δινουν λιγο λιγο

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
To κουμπί special controls τι ακριβώς κάνει; Μόνο για το finese shot είναι;

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Το shielding που έγραφα άκυρο. Δεν είναι χρήσιμο έτσι όπως έχει υλοποιηθεί γιατί στην ουσία απενεργοποιεί τον παίχτη. Προσπαθεί να προστατέψει την μπάλα αλλά μετά δεν μπορείς να τον ελέγξεις. Σαν σκριν στο μπάσκετ το έχουν κάνει.

Επίσης τα πέναλτι συνεχίζουν να είναι hit or miss. Έχεις 1 στις 3 πιθανότητες να το βάλεις.

descriptioneFootball 2024 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply