WeHellas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Log in

WeHellas Community Forum


eFootball 2023 [General Discussion]

power_settings_newLogin to reply
+28
Gregory
dimipapa
thant
PES το κι έγινε
Bakos
Panagiotis56
Panagiotis54
GGtron
BrocasHelm
xanth1s
Diegito
Antonius79
depaizei
SAX
villa
TOL1S
johnelma
α ρε κονάμι!!!
Ronarid
polakis
Foxes
H_J MorbidTale
LEGIONER
Skylomethir
broxopios
Karafl0k0rax
slamsoze
Chronis
32 posters

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
που βαζετε φιλε μου χρημα?
στο εκτρωμα απο μια εταιρια που εφτιαξε προχειρα ενα παιχνιδι με απαρχαιωμενα γραφικα,
ανωνυμους παιχτες,10 ομαδες,χωρις διοργανωσεις,gameplay για γελια και κανει αρπαχτες για να....βελτιωσει την εμπειρια του ο παιχτης???Surprised Surprised αληθεια τωρα?Shy Shy
η χαρα της Konami ειστε και μεσα στα γραφεια τους,οι ιδιοκτητες και ολο το προσωπικο,πινουν στην υγεια σας!!🥴🥴🥴🥴🥴
να`στε καλα..!! Laughing Laughing Laughing

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
dimipapa wrote:
που βαζετε φιλε μου χρημα?
στο εκτρωμα απο μια εταιρια που εφτιαξε προχειρα ενα παιχνιδι με απαρχαιωμενα γραφικα,
ανωνυμους παιχτες,10 ομαδες,χωρις διοργανωσεις,gameplay για γελια και κανει αρπαχτες για να....βελτιωσει την εμπειρια του ο παιχτης???Surprised Surprised αληθεια τωρα?Shy Shy
η χαρα της Konami ειστε και μεσα στα γραφεια τους,οι ιδιοκτητες και ολο το προσωπικο,πινουν στην υγεια σας!!🥴🥴🥴🥴🥴
να`στε καλα..!! Laughing Laughing Laughing

διαπιστωνω πολυ μενος και κανενα παραθυρακι ανοιχτο στο ενδεχομενο καποιοι να τους αρεσει
γενικα δοκιμασε το να κρατας μια αποσταση και να σεβεσαι και την γνωμη των αλλων εστω και αν δεν την μοιραζεσαι
το εχεις σκεφτει ποτε ?
δοκιμασε το θα σε αναπαυσει

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
προβλημα σου φιλε!!Exclamation
χωσε λεφτα σε ενα παιχνιδι που φτιαχτηκε μεσα σε ενα βραδυ και κανει αρπαχτες οπου,οπως μπορει και απο οποιους μπορει.
εγω βεβαια ποτε δεν τους δινω λεφτα μεσα στο παιχνιδι.μονο αγορα και συνδρομη online.τα υπολοιπα τα θεωρω απατη ετσι κι`αλλιως.
δεν ημουν ποτε gamer,και το μοναδικο παιχνιδι που επαιζα ηταν το pro.τιποτε αλλο.
αλλωστε πως θα μπορουσαν να διατηρηθουν τετοιου χαμηλου επιπεδου παιχνιδια,εαν δεν τα εχωναν και καποιοι.
πρεπει να κινειται η αγορα ακομα και αυτη που ειναι στον πατο... Like

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
Καμία σχέση το σημερινό ονλαιν,με το ονλαιν εποχές pes και my club.Πιο γρήγορο πιο εύχρηστο,24 ώρες το 24ωρο.Παλια περιμέναμε να ανοίξουν οι ώρες match day τα απογεύματα και τα πρωινά ψάχναμε με τις ώρες να βρούμε κάποιον να παίξουμε.
Στην σημερινή εποχή κυριαρχεί το ονλαιν,είτε αρέσει σε κάποιους είτε όχι.Τα παιχνίδια εξελίσσονται.Και οποίος δεν μπορεί να παρακολουθήσει την εξέλιξη,δικό του πρόβλημα και όχι τα παιχνίδια που εξελίσσονται και ακολουθούν τις απαιτήσεις της αγοράς.
Μια χαρά παίζουμε ονλαιν πλέον με το efootball. Η Κονάμι πρόσφατα γιόρτασε τα 600 εκ downloads του παιχνιδιού σε κονσόλες,κινητά και PC.Εγω σαν παίκτης,χαίρομαι το παιχνίδι όπου μπορώ και παίζω δωρεάν εδώ και 20+ χρόνια.Χωρις να χρειάζεται να φαρμαρω όλη μέρα κι όλη νύχτα όπως ο ανταγωνισμός,γιατί δεν διαθέτω και τόσες ώρες για ένα παιχνίδι.
Μια χαρά μου δίνει τι παιχνίδι παίκτες και υλικό να ασχολούμαι τις λίγες ώρες την ημέρα που έχω ελεύθερο χρόνο.Σε ένα παιχνίδι που μοιάζει περισσότερο με ποδόσφαιρο,από ότι ο ανταγωνισμός.


descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
Nik wrote:
Καμία σχέση το σημερινό ονλαιν, ............... μοιάζει περισσότερο με ποδόσφαιρο,από ότι ο ανταγωνισμός.


Εχει ενα δικιο ο Nik σε αυτα που γραφει σε οτι αφορα το farming και το gameplay, οτι ειναι πιο κοντα σε ποδοσφαιρο...
αν και το 21 gameplay δεν το φτανει κανεις.

Αντε να βαλουν και crossplay ωστε να γινει ακομα καλυτερα τα πραγματα στο online.

Η konami το παει αλλου το πραμα. Δεν θελει τα πολλα αλλα τα λιγα. Ο ανηψιος μου εδωσε 1 ευρω και πηρε καρτα με 94 rate και χοροπηδαγε. Στο FUT αυτο δεν προκειται να γινει ποτε.

Για το Crossplay εχουν πει κατι? Αν θυμαμαι καλα ειχαν πει για τον χειμωνα ή την ανοιξη? Για ποιον χρονο δεν ειπαν ομως... Laughing

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
Ρε παιδιά…

Τι θα γίνει με αυτό το καταραμένο το master league?

Πότε θα βγει επιτέλους;

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
Καλησπέρα παίζω e football σε ps5 και αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα. εννοείται στην αρχή επέλεξα χώρα διαμονής Ελλάδα και όταν ψάχνω αντίπαλο για online επιλέγω κοντινή περιοχή.στην αρχή μου έβγαζε σχεδόν αποκλειστικά αντιπάλους Έλληνες (όπως και ήθελα), μετά από ένα update καινούργιας σεζόν οι αντίπαλοι μου έγιναν αποκλειστικά Ιταλοί και ελάχιστοι Τούρκοι, αυτό κράτησε περίπου ένα μήνα.μετα από αρκετά mail στο customer support έφτιαξε και ξεκίνησα πάλι να παίζω εναντίον Ελλήνων (δεν ξέρω αν έφτιαξε μόνο του ή αν έκαναν κάτι γιατί δεν τους είδα πολύ πρόθυμους). δύο εβδομάδες μετά.... καινούργιο update σεζόν.....και οι αντίπαλοι σχεδόν αποκλειστικά Ιταλοί, λίγοι Τούρκοι -αραβες και σπάνια Έλληνες.αυτο πάει πάνω από δύο μήνες και έχω βαρεθεί τη ζωή μου.το να παίζω αποκλειστικά εναντίον Ιταλών σημαίνει ότι παίζω εναντίον των ίδιων ιταλικών ομάδων ξανά και ξανά και ξανά..... ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;αν μπορώ να κάνω κάτι;στην τελική.... αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα ή είμαι εγώ ο άτυχος;
Ευχαριστώ.

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
Δεν βρίσκεις Έλληνες γιατί ελάχιστοι έχουν απομείνει να παίζουν αυτή την μ@λ@κί@, μόνο στο στενό μου περιβάλλον έχω 4 παίκτες που το έχουν αφήσει και δεν το ξαναπιάνουν με τίποτα, έχουν αηδιάσει με αυτό το έκτρωμα και μεταξύ μας παίζουμε μόνο pes18 όταν βρισκόμαστε από κοντά. Λέγαμε να ξαναγυρίσουμε στο παιχνίδι όταν θα έμπαινε coop, αλλά ακόμα και αυτό το κουτσουρεμένο coop που έβαλαν μετά από 3 χρόνια, δεν έχει ούτε καν matchmaking. Κι αυτό ήταν για μας το τελειωτικό "άντε γειά ρε"!
Στο παιχνίδι έχει απομείνει μόνο ένα υπερτοξικό, καρκινιάρικο, υποτυπώδες τουρκοαραβικό "community" (ο Θεός να το κάνει), αποτελούμενο κατά 90% από καρακομπλεξικούς-εμμονικούς cheaters/exploiters που θα πουλούσαν ακόμα και την μάνα τους για να βάλουν τα πιο εμετικά γκολ με τα πιο άθλια glitch/exploit για να πανηγυρίσουν μετά σαν να κέρδισαν το παγκόσμιο κύπελλο. Αυτή είναι η κατάσταση στο PC. Στο playstation τα πράγματα είναι κάπως καλύτερα, αλλά κι εκεί είναι απλά θέμα χρόνου να φτάσουμε στο ίδιο σημείο, δυστυχώς. Η ευθύνη είναι αποκλειστικά της ΚΟΝΑΜΙ και κανενός άλλου.

Last edited by Antonius79 on Wed Jul 12, 2023 4:56 pm; edited 1 time in total

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
After the 13/07/2023 Live Update, the players and managers of the following teams will have their names replaced with eFootball™-original naming.

μεταξυ των ομαδων και οι ελληνικες

A.E.K. F.C.
・ Olympiacos F.C.
・ Panathinaikos F.C.
・ P.A.O.K. F.C.


https://www.konami.com/efootball/en/topic/news/1189

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
TOL1S wrote:
After the 13/07/2023 Live Update, the players and managers of the following teams will have their names replaced with eFootball™-original naming.

μεταξυ των ομαδων και οι ελληνικες

A.E.K. F.C.
・ Olympiacos F.C.
・ Panathinaikos F.C.
・ P.A.O.K. F.C.


https://www.konami.com/efootball/en/topic/news/1189

Welcome Peloponnisos again
Ολοκληρωτικη εμπειρια pes 5, 6

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
για ακομη μια χρονια παλι θα γινει ενα ψευτο update, παρολαυτα επαιξα πριν 1 μηνα το efootball23 σε ps4 και επαιξα παλι και το pes2020 ps4...
το efootball 23 ειναι ποιο ωραιο απο θεμα μοντελο παικτων και καποιες κινησεις ειναι ποιο ρεαλιστικες, αλλα σε ολα τα αλλα εχει γινει τρομερο downgrade, σε φωτισμους, σε γραφικα, σε σκιες, σε αναλυση εικονας...οποτε παλι ξενερα, οκ ειναι free2play τουλαχιστον οποτε μια χαρα...
αλλα ακομα περιμενω οτι μια μερα θα επιστρεψει το προ στον θρονο, που θα παει καποτε θα συμβει, ολα γυριζουν....

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
Αληθεια παιζει κανεις προ; Γελαει ο κοσμος πλεον δυστυχως. Καταντια...

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
Δυστυχώς πάω μόνο για Fc 24, περιμένω ακόμα
για ML , Edit mode κλπ κλπ , δεν το πιστεύω ότι κατάντησαν έτσι τον βασιλιά , Κρίμα...

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
Ε ρεεεε καταντιαααα. Μπηκα εχτες λιγο να παιξω μπας και εχουν βελτιωση καθολου το gameplay με το τελευταιο update.
Στη αρχικη σελιδα εχουν βαλει ενα βιντεακι με το γκοαλ του Ηαλαντ απο το trailer της ΕΑ. Laughing
Ο ορισμος της προσπαθειας να κανουν αρπαχτες αντιγραφοντας την ΕΑ.
Και φυσικα το animation ειναι κακοφτιαγμενο. Βαζελινη αρπα-κολλα!
Σου λεει αφου το ειδε το παιδακι στο FIFA ισως το δει και εδω και μας ακουμπησει κανενα ταλαρο.
Και μετα με λενε κακο και περιεργο οτι τους κραζω και οτι ειμαι fifακιας. broken-heart

και ερχομαστε στο κρισιμο ερωτημα... μετα τι επιλογες εχω να παιξω?

Πες οτι καθομαι φτιαχνω το 21 το πλακωνω στα mod και το κανω super.
Τι θα κατσω να κανω μετα? Θα παιζω μια ζωη με το PC?
Εστω και μια παλιοτερη εκδοση FIFA να παιζεις που ισως ειναι καλυτερα, τον δεκεμβριο κλεινουν ολοι οι servers.

Δλδ στη ουσια σε αναγκαζουν να παιζεις αυτο που θελουν εκεινοι και ας ειναι και χειροτερο.
Πραγματικα αν μπορουσα θα εβαζα το FIFA online 4 αλλα δεν νομιζω να γινεται να το παιξω απο Ελλαδα.

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
Foxes wrote:
Ε ρεεεε καταντιαααα.
Ο ορισμος της προσπαθειας να κανουν αρπαχτες αντιγραφοντας την ΕΑ.

Και μετα με λενε κακο και περιεργο οτι τους κραζω και οτι ειμαι fifακιας. broken-heart

και ερχομαστε στο κρισιμο ερωτημα... μετα τι επιλογες εχω να παιξω?

Πες οτι καθομαι φτιαχνω το 21 το πλακωνω στα mod και το κανω super.
Τι θα κατσω να κανω μετα? Θα παιζω μια ζωη με το PC?
Εστω και μια παλιοτερη εκδοση FIFA να παιζεις που ισως ειναι καλυτερα, τον δεκεμβριο κλεινουν ολοι οι servers.

Πραγματικα αν μπορουσα θα εβαζα το FIFA online 4 αλλα δεν νομιζω να γινεται να το παιξω απο Ελλαδα.

Αφου δεν σου αρεσει το efootball γιατι δεν περνεις το νεο fc24 ?

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
depaizei wrote:
Foxes wrote:
Ε ρεεεε καταντιαααα.
Ο ορισμος της προσπαθειας να κανουν αρπαχτες αντιγραφοντας την ΕΑ.

Και μετα με λενε κακο και περιεργο οτι τους κραζω και οτι ειμαι fifακιας. broken-heart

και ερχομαστε στο κρισιμο ερωτημα... μετα τι επιλογες εχω να παιξω?

Πες οτι καθομαι φτιαχνω το 21 το πλακωνω στα mod και το κανω super.
Τι θα κατσω να κανω μετα? Θα παιζω μια ζωη με το PC?
Εστω και μια παλιοτερη εκδοση FIFA να παιζεις που ισως ειναι καλυτερα, τον δεκεμβριο κλεινουν ολοι οι servers.

Πραγματικα αν μπορουσα θα εβαζα το FIFA online 4 αλλα δεν νομιζω να γινεται να το παιξω απο Ελλαδα.

Αφου δεν σου αρεσει το efootball  γιατι δεν περνεις το νεο fc24 ?


Πλεον δεν λεμε αν αρεσει ή αν δεν αρεσει. Λεμε κατα ποσο το παιχνιδι εχει γινει unplayble. Laughing
Γιατι μενει τπτ αλλο? Οταν βγει θα το παρω.

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
ναι ολοι ξερουμε οτι ειναι μαπα και το φερινο προ...παρολαυτα βρηκα αυτο πριν λιγες μερες και το καταευχαριστηθηκα και συγκινηθηκα κιολας, ηταν θαυμασιο το οτι μετα απο τοσα χρονια ειδα τι γινoταν στο παρασκηνιο! απιστευτη νοσταλγια...ΜΟΝΟ ΠΡΟ!

https://www.youtube.com/watch?v=dEz-kh6i0cM

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
Νομίζω 4 Σεπτεμβρίου το μεγάλο update,2 μερες-για ονομαστεί 2024...

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
Ναι 4 Σεπτέμβρη large maintance και 7 Σεπτέμβρη το 2024. Το θέμα είναι έβγαλαν κανένα νέο; Θα είναι ίδιο gameplay, θα αλλάξουν κάτι; Ή εγώ σταμάτησα να ασχολούμαι δεν διαβάσω τόσα νέα ή πλέον θα αλλάζουν το όνομα και θα βάζουν 1-2 μικροαλλαγές για τα μάτια του κόσμου.

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
εμενα μετα απο καιρο που το ετρεξα,μου λεει οτι οι παιχτες δεν συμπληρωνουν τον απαιτουμενο αριθμο και μου τους εχει με κοκκινη επισήμανση..τι κανω?

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
dimipapa wrote:
εμενα μετα απο καιρο που το ετρεξα,μου λεει οτι οι παιχτες δεν συμπληρωνουν τον απαιτουμενο αριθμο και μου τους εχει με κοκκινη επισήμανση..τι κανω?

Μάλλον έληξαν τα συμβόλαια τους. Ανανέωσε η αγόρασε άλλους.

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
μου λεει 60 ή 10 ημερες ανανεωσης,αλλα δεν με αφηνει να κανω τιποτε!
εν`τω μεταξυ δεν εχω μια για να αγορασω παιχτη.
τι εγινε?game over? Very Happy Very Happy

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
dimipapa wrote:
μου λεει 60 ή 10 ημερες ανανεωσης,αλλα δεν με αφηνει να κανω τιποτε!
εν`τω μεταξυ δεν εχω μια για να αγορασω παιχτη.
τι εγινε?game over? Very Happy Very Happy


Αν δεν έχεις gp, ούτε συμβόλαια, κάνε κάθε μέρα login παίρνε 10χίλιαρα και σε καμία 4-5 ημέρες πάρε καμία 15αρια 2στερους - 3στερους παίζε τα challenges με την AI και θα μαζέψεις GP. Εγώ διχως να παίζω πλέον, μόνο με login και σπανίως παιχνίδι έχω 9εκ. GP, ο γιος μου 7,5εκ κι ένα 3ο account για δοκιμές έχει 4,5εκ.
Η αλήθεια είναι ότι όσο σάπιο παιχνίδι είναι τόσο για πλάκα εντελώς τσάμπα φτιάχνεις υπερομαδες! Απορώ με τους ΗΛΙΘΙΟΥΣ (ειδικά Άραβες, Τούρκους) που δίνουν και λεφτά να φτιάξουν ομάδες!

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
πρεπει να εχει βγει το update του 24 ειδα λιγο gameplay στο youtube

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
Καλησπέρα. Η διαφορά ανάμεσα σε ps4 και ps5 είναι μεγάλη; Γιατί στο ps4 που έχω απλά δεν μπορεί να παιχτεί το game. Και λόγω framerates και λόγω του ότι νιώθω ότι παίζω ps2 game σε γραφικά.

descriptioneFootball 2023 [General Discussion] EmptyRe: eFootball 2023 [General Discussion]

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply