WeHellas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Log in

WeHellas Community Forum


eFootball 2024

power_settings_newLogin to reply
+17
andreas4
Skylomethir
TOL1S
GGtron
vamvakoulas
sonofmook
Pita03
villa
depaizei
broxopios
LEGIONER
Koloko83
thant
Skordo
Foxes
slamsoze
Ronarid
21 posters

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Ναι το παιχνιδι δειχνει πιο ρεαλιστικο απο οποιοδηποτε FIFA.
Στο gameplay ακομη και τωρα που εγινε αρκετα πιο γρηγορο και αμεσο,
υπαρχουν καποιες στιγμες οπου δεν υπακουει το παιχνιδι με τιποτα
Μακαρι να φερνανε πισω τον ελενχο που ειχε το 21 την στιβαροτητα και τα γραφικα.
Ακομη το unreal engine δεν εχει δειξει τι μπορει να κανει.
Πρεπει να εχουν πολλα πραγματα να φτιαξουν και εχουν αλλες προταιραιοτητες.

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
broxopios wrote:
Το shielding που έγραφα άκυρο. Δεν είναι χρήσιμο έτσι όπως έχει υλοποιηθεί γιατί στην ουσία απενεργοποιεί τον παίχτη. Προσπαθεί να προστατέψει την μπάλα αλλά μετά δεν μπορείς να τον ελέγξεις. Σαν σκριν στο μπάσκετ το έχουν κάνει.

Επίσης τα πέναλτι συνεχίζουν να είναι hit or miss. Έχεις 1 στις 3 πιθανότητες να το βάλεις.
για το πέναλτι.. Διάλεξε μια κατεύθυνση.. Άφησε όλο τον χρόνο να περάσει.. Στα όρια του 1 δευτερόλεπτου με 0.. Νομίζουν οι περισσότεροι αντίπαλοι ότι θα το χτυπήσεις στο κέντρο.. Αλλά εσύ θα σουτάρεις στην γωνία που θες και θα μπει.. Τους παραπλανεις..

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
villa wrote:
broxopios wrote:
Το shielding που έγραφα άκυρο. Δεν είναι χρήσιμο έτσι όπως έχει υλοποιηθεί γιατί στην ουσία απενεργοποιεί τον παίχτη. Προσπαθεί να προστατέψει την μπάλα αλλά μετά δεν μπορείς να τον ελέγξεις. Σαν σκριν στο μπάσκετ το έχουν κάνει.

Επίσης τα πέναλτι συνεχίζουν να είναι hit or miss. Έχεις 1 στις 3 πιθανότητες να το βάλεις.

για το πέναλτι.. Διάλεξε μια κατεύθυνση.. Άφησε όλο τον χρόνο να περάσει.. Στα όρια του 1 δευτερόλεπτου με 0.. Νομίζουν οι περισσότεροι αντίπαλοι ότι θα το χτυπήσεις στο κέντρο.. Αλλά εσύ θα σουτάρεις στην γωνία που θες και θα μπει.. Τους παραπλανεις..


Σωστά το είχες πει και παλαιότερα αυτό. Ωστόσο δεν αναιρεί το γεγονός ότι χρόνια τώρα τα πέναλτι είναι αδούλευτα. Δεν τους προβληματίζει καθόλου; Λογικά όχι.

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
broxopios wrote:
villa wrote:
broxopios wrote:
Το shielding που έγραφα άκυρο. Δεν είναι χρήσιμο έτσι όπως έχει υλοποιηθεί γιατί στην ουσία απενεργοποιεί τον παίχτη. Προσπαθεί να προστατέψει την μπάλα αλλά μετά δεν μπορείς να τον ελέγξεις. Σαν σκριν στο μπάσκετ το έχουν κάνει.

Επίσης τα πέναλτι συνεχίζουν να είναι hit or miss. Έχεις 1 στις 3 πιθανότητες να το βάλεις.

για το πέναλτι.. Διάλεξε μια κατεύθυνση.. Άφησε όλο τον χρόνο να περάσει.. Στα όρια του 1 δευτερόλεπτου με 0.. Νομίζουν οι περισσότεροι αντίπαλοι ότι θα το χτυπήσεις στο κέντρο.. Αλλά εσύ θα σουτάρεις στην γωνία που θες και θα μπει.. Τους παραπλανεις..


Σωστά το είχες πει και παλαιότερα αυτό. Ωστόσο δεν αναιρεί το γεγονός ότι χρόνια τώρα τα πέναλτι είναι αδούλευτα. Δεν τους προβληματίζει καθόλου; Λογικά όχι.
ναι τα πέναλτι δεν τα εκτελεί καλά.. Δν βγάζεις άκρη ούτε μπορεις να μπεις στο μυαλό τους στο τι έχουν προταιρεοτητα να διορθώσουν η να βελτιώσουν.. Σε γενικές γραμμές καλο είναι το παιχνίδι..

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Σε γενικές γραμμές καλό είναι συμφωνώ. Αλλά πόσο δύσκολο είναι μια χρονιά να ασχοληθούν κάπως με τα ζητήματα που σίγουρα έχουν αναφερθεί από πολλούς. Για το team του gameplay όχι για την γραφική απεικόνιση ή τα modes. 

Έχουν τα πέναλτι που χρόνια τώρα είναι τραγικά. Τα εγκεφαλικά που χρόνια τώρα όλοι το έχουν πει σαν μεγάλο αρνητικό. Δεν ξέρω τι φτιάχνουν κάθε χρόνο αλήθεια.

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
broxopios wrote:
Το shielding που έγραφα άκυρο. Δεν είναι χρήσιμο έτσι όπως έχει υλοποιηθεί γιατί στην ουσία απενεργοποιεί τον παίχτη. Προσπαθεί να προστατέψει την μπάλα αλλά μετά δεν μπορείς να τον ελέγξεις. Σαν σκριν στο μπάσκετ το έχουν κάνει.

Επίσης τα πέναλτι συνεχίζουν να είναι hit or miss. Έχεις 1 στις 3 πιθανότητες να το βάλεις.

Ακριβώς!αν έχεις χώρο κάτι γίνεται αλλά αλλιώς την εχασες-καμια σχέση με 21!

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Δε νομίζω ότι ακούν κιόλας αλλά ας βάλω εδώ το survey της ΚΟΝΑΜΙ για το gameplay για όποιον θέλει να το συμπληρώσει. 

https://www.smartsurvey.co.uk/s/J1ELGK/

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Μπήκα να το δω κ βγήκα αμέσως με το που άρχισε το κατεβατό ερωτήσεων,πιο πολύ για το φαίνεσθαι είναι!
Βασικά αν το τελείωνα θα έγραφα εκεί που κάπου λέει νομίζω "γράψτε με δυο λόγια τις εντυπώσεις σας-κατι τέτοιο " ΑΝΟΙΞΤΕ(ΑΦΗΣΤΕ)ΑΝΟΙΚΤΟΥΣ ΤΟΥΣ SERVERS Για το 21-ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΆΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΕΊΕΣ με τα παλιότερα παιχνίδια τους...."

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
δεν κερδιζουν κατι αν παιζει ο κοσμος χυμα χωρις να αγοραζει παικτες κλπ

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Εννοείται αυτό....ας άφηναν κ το μάρκετ του 21 ανοιχτό,λεω τώρα.

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Το 21 δεν το θυμάμαι καθόλου σαν gameplay. Μόνο ότι ήταν το τελευταίο μη free της ΚΟΝΑΜΙ. Δε νομίζω ότι μπορούσαν αν αφήσουν τους server ανοιχτούς για online. Δεν έχουν τόσο κόσμο. Για μένα καλά κάνουν και κρατάνε μόνο το τελευταίο. Είναι λογικό. Τώρα για offline μπορεί να παίζει ο καθένας όποιο θέλει από το 21 και πίσω. 

Παίχτες αρχίζουν και τους δυσκολεύουν. Δηλαδή οι απλοί είναι μια χαρά ακόμη αλλά πιθανόν οι featured καλύτεροι. Μελλοντικά θα ανοίξει αυτό το χάσμα όπως στο fifa. Είναι φυσιολογική εξέλιξη.

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
LEGIONER wrote:
Εννοείται αυτό....ας άφηναν κ το μάρκετ του 21 ανοιχτό,λεω τώρα.


Λογικό αυτό που λες, αλλά οι Κινέζοι είναι σταθερά αρνητικά διακείμενοι στα παλιότερα ΠΡΟ, για να μπορούν μαζεύουν τον κόσμο σε ένα μαντρί να γίνεται μπούγιο.

Ενδεικτικά, στο αντίπαλο δέος που έχουν "τα σκήπτρα", ως το 2020 ήταν ανοιχτοί οι Σέρβερς πίσω ως και του 15 ή το 16. Εκεί βέβαια είναι άνετοι κ τους περισσεύει ο κόσμος, οπότε θα χαλαλισουν και 1.000 users που θα έχουνε διαρροή στα παλιά.

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Επίσης, από κάτι leaked συνεντεύξεις που διάβασα, να σας δώσω για άλλη χρονιά την πρόβλεψη μου, λίγο νωρίς βέβαια φέτος. Και πάλι μου φαίνεται απίθανο ή δύσκολο, αλλά και το Μάρτιο του 2021 που έδωσα σαν τρίτη πιθανότητα, το 2022 να είναι free2play, δύσκολο μου φαινόταν και τελικά συνέβη , οπότε ποτέ δεν ξέρεις.

Το παιχνίδι από το 2025, θα αλλάξει μοντέλο, τώρα θα ξαναγίνει full game , από ,client service, θα είναι σαν Lite με DLC, θα είναι κάτι άλλο, δεν ξέρουμε ακόμα.

Γενικά πάντως η ΚΟΝαΜΙ, σαν μια άλλη ελληνική κυβέρνηση, έδιωξε τον προηγούμενο game director, τον Kimura, ενορχηστρωτή και υπέρμαχο-πρωτοστάτη του παρόντος μοντέλου, F2P, μόνο Dream Team, ένα game σε mobile και κονσόλες, κτλ.

Ο οποίος Κιμούρα του μπήκε ήδη η ταμπέλα του λουζερ και του κακού για το παρόν project, θα χρεωθεί την αποτυχία της τριετίας 2022-2024, όχι για τις κακές κριτικές, ούτε για οικονομική ζημιά, ίσα ίσα το e-Football κατέγραψε κέρδη, κ ήταν κ από τους βασικούς πυλώνες της οικονομικής χρονιάς. Απλά δεν έπιασε τους στόχους, πχ είχαν στον προϋπολογισμό αναμενόμενα κέρδη 300 εκατομμύρια και το παιχνίδι έκανε 170 εκατομμύρια. Κερδοφόρο ήταν πάλι, απλά δεν έπιασε το στόχο της γενικής συνέλευσης των μετόχων.

Και το 2024 τώρα κάπως έτσι λανσαρίστηκε, ότι ΚΟΝαΜΙ good, Kimura bad, ,και ότι δεν προλάβανε να κάνουν αλλαγές, καθώς είχε κάνει ηδη την προεργασία για φέτος ο κακος Κιμούρα. Και οι αλλαγές θα έρθουν το 2025.

Οπότε βρέθηκε ο ένοχος, προχωράμε ως έχουμε, και αγναντεύουμε το μέλλον (2025) με αισιοδοξία κ λογικά νέο μοντέλο και ίσως μια σε UE5 πλέον.

Last edited by slamsoze on Mon Sep 18, 2023 4:04 pm; edited 1 time in total

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Έχουν αρχίσει από τη δεύτερη κιόλας εβδομάδα να βγάζουν μπουσταρισμένους epics με 102 overall (ήδη με τους σημερινούς σχεδόν φτιάχνεις 11αδα) και αναρωτιέται κανείς τι θα δίνουν σε 4-5 μήνες, στο τέλος του παιχνιδιού, στο '25 ή στο '26.. Θα το πάνε 110, 112 κλπ? Sad

Το gameplay μου αρέσει φέτος, αν κάτι του λείπει είναι περισσότερες επιλογές σε τακτικές και εξατομικευμένες εντολές, είναι αρκετά στεγνό ακόμα σε αυτόν τον τομέα. Επίσης η αίσθηση ότι παίζει η ΑΙ για σένα κι ότι σχεδόν παρακολουθείς ματς χωρίς τόσο να παίζεις, όχι απλά δεν λείπει αλλά τα κανονίζει όλα.

Θέλει δίχτυα καλύτερα, θέλει πιο καλή φυσική μπάλλας, να την βλέπεις να γκελάρει και να κυλάει καλύτερα, θέλει 120 fps παντού, θέλει λιγότερη μονοτονία στη διάρθρωση στα κύπελλα και τα έπαθλα, περισσότερη αναβάθμιση στο coop και editor ΧΘΕΣ.

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
slamsoze wrote:
Επίσης, από κάτι leaked συνεντεύξεις που διάβασα, να σας δώσω για άλλη χρονιά την πρόβλεψη μου, λίγο νωρίς βέβαια φέτος. Και πάλι μου φαίνεται απίθανο ή δύσκολο, αλλά και το Μάρτιο του 2021 που έδωσα σαν τρίτη πιθανότητα, το 2022 να είναι free2play, δύσκολο μου φαινόταν και τελικά συνέβη , οπότε ποτέ δεν ξέρεις.

Το παιχνίδι από το 2025, θα αλλάξει μοντέλο, τώρα θα ξαναγίνει full game , από ,client service, θα είναι σαν Lite με DLC, θα είναι κάτι άλλο, δεν ξέρουμε ακόμα.

Γενικά πάντως η ΚΟΝαΜΙ, σαν μια άλλη ελληνική κυβέρνηση, έδιωξε τον προηγούμενο manager, τον Kimura, ενορχηστρωτή και υπέρμαχο-πρωτοστάτη του παρόντος μοντέλου, F2P, μόνο Dream Team, ένα game σε mobile και κονσόλες, κτλ.

Ο οποίος Κιμούρα του μπήκε ήδη η ταμπέλα του λουζερ και του κακού για το παρόν project, θα χρεωθεί την αποτυχία της τριετίας 2022-2024, όχι για τις κακές κριτικές, ούτε για οικονομική ζημιά, ίσα ίσα το e-Football κατέγραψε κέρδη, κ ήταν κ από τους βασικούς πυλώνες της οικονομικής χρονιάς. Απλά δεν έπιασε τους στόχους, πχ είχαν στον προϋπολογισμό αναμενόμενα κέρδη 300 εκατομμύρια και το παιχνίδι έκανε 170 εκατομμύρια. Κερδοφόρο ήταν πάλι, απλά δεν έπιασε το στόχο της γενικής συνέλευσης των μετόχων.

Και το 2024 τώρα κάπως έτσι λανσαρίστηκε, ότι ΚΟΝαΜΙ good, Kimura bad, ,και ότι δεν προλάβανε να κάνουν αλλαγές, καθώς είχε κάνει ηδη την προεργασία για φέτος ο κακος Κιμούρα. Και οι αλλαγές θα έρθουν το 2025.

Οπότε βρέθηκε ο ένοχος, προχωράμε ως έχουμε, και αγναντεύουμε το μέλλον (2025) με αισιοδοξία κ λογικά νέο μοντέλο και ίσως μια σε UE5 πλέον.


Το θέμα είναι να μην αλλάξουν κατεύθυνση και στο gameplay. Όσα στραβά κι αν έχει παραμένει το πιο ρεαλιστικό από τα 2 που έχουμε μέχρι στιγμής.

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
broxopios wrote:
slamsoze wrote:
Επίσης, από κάτι leaked συνεντεύξεις που διάβασα, να σας δώσω για άλλη χρονιά την πρόβλεψη μου, λίγο νωρίς βέβαια φέτος. Και πάλι μου φαίνεται απίθανο ή δύσκολο, αλλά και το Μάρτιο του 2021 που έδωσα σαν τρίτη πιθανότητα, το 2022 να είναι free2play, δύσκολο μου φαινόταν και τελικά συνέβη , οπότε ποτέ δεν ξέρεις.

Το παιχνίδι από το 2025, θα αλλάξει μοντέλο, τώρα θα ξαναγίνει full game , από ,client service, θα είναι σαν Lite με DLC, θα είναι κάτι άλλο, δεν ξέρουμε ακόμα.

Γενικά πάντως η ΚΟΝαΜΙ, σαν μια άλλη ελληνική κυβέρνηση, έδιωξε τον προηγούμενο manager, τον Kimura, ενορχηστρωτή και υπέρμαχο-πρωτοστάτη του παρόντος μοντέλου, F2P, μόνο Dream Team, ένα game σε mobile και κονσόλες, κτλ.

Ο οποίος Κιμούρα του μπήκε ήδη η ταμπέλα του λουζερ και του κακού για το παρόν project, θα χρεωθεί την αποτυχία της τριετίας 2022-2024, όχι για τις κακές κριτικές, ούτε για οικονομική ζημιά, ίσα ίσα το e-Football κατέγραψε κέρδη, κ ήταν κ από τους βασικούς πυλώνες της οικονομικής χρονιάς. Απλά δεν έπιασε τους στόχους, πχ είχαν στον προϋπολογισμό αναμενόμενα κέρδη 300 εκατομμύρια και το παιχνίδι έκανε 170 εκατομμύρια. Κερδοφόρο ήταν πάλι, απλά δεν έπιασε το στόχο της γενικής συνέλευσης των μετόχων.

Και το 2024 τώρα κάπως έτσι λανσαρίστηκε, ότι ΚΟΝαΜΙ good, Kimura bad, ,και ότι δεν προλάβανε να κάνουν αλλαγές, καθώς είχε κάνει ηδη την προεργασία για φέτος ο κακος Κιμούρα. Και οι αλλαγές θα έρθουν το 2025.

Οπότε βρέθηκε ο ένοχος, προχωράμε ως έχουμε, και αγναντεύουμε το μέλλον (2025) με αισιοδοξία κ λογικά νέο μοντέλο και ίσως μια σε UE5 πλέον.


Το θέμα είναι να μην αλλάξουν κατεύθυνση και στο gameplay. Όσα στραβά κι αν έχει παραμένει το πιο ρεαλιστικό από τα 2 που έχουμε μέχρι στιγμής.

Νάσο εσύ είσαι ή σου χακαραν το λογαριασμό?😎τι στροφή 180° είναι αυτή τελευταία!!
Διότι για να λέμε τα πράγματα όπως είναι....δεν άλλαξε τίποτα με την αλλαγή από 2023 σε 2024!(όχι, ωραίο μενου-μου αρέσει αυτός ο τρόπος που σου δίνει τα ημερήσια bonus!-το εφέ!)
Μάλλον το αντίπαλο δέος είναι τόσο χάλια κ προβλέψιμο!

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
broxopios wrote:
slamsoze wrote:
Επίσης, από κάτι leaked συνεντεύξεις που διάβασα, να σας δώσω για άλλη χρονιά την πρόβλεψη μου, λίγο νωρίς βέβαια φέτος. Και πάλι μου φαίνεται απίθανο ή δύσκολο, αλλά και το Μάρτιο του 2021 που έδωσα σαν τρίτη πιθανότητα, το 2022 να είναι free2play, δύσκολο μου φαινόταν και τελικά συνέβη , οπότε ποτέ δεν ξέρεις.

Το παιχνίδι από το 2025, θα αλλάξει μοντέλο, τώρα θα ξαναγίνει full game , από ,client service, θα είναι σαν Lite με DLC, θα είναι κάτι άλλο, δεν ξέρουμε ακόμα.

Γενικά πάντως η ΚΟΝαΜΙ, σαν μια άλλη ελληνική κυβέρνηση, έδιωξε τον προηγούμενο manager, τον Kimura, ενορχηστρωτή και υπέρμαχο-πρωτοστάτη του παρόντος μοντέλου, F2P, μόνο Dream Team, ένα game σε mobile και κονσόλες, κτλ.

Ο οποίος Κιμούρα του μπήκε ήδη η ταμπέλα του λουζερ και του κακού για το παρόν project, θα χρεωθεί την αποτυχία της τριετίας 2022-2024, όχι για τις κακές κριτικές, ούτε για οικονομική ζημιά, ίσα ίσα το e-Football κατέγραψε κέρδη, κ ήταν κ από τους βασικούς πυλώνες της οικονομικής χρονιάς. Απλά δεν έπιασε τους στόχους, πχ είχαν στον προϋπολογισμό αναμενόμενα κέρδη 300 εκατομμύρια και το παιχνίδι έκανε 170 εκατομμύρια. Κερδοφόρο ήταν πάλι, απλά δεν έπιασε το στόχο της γενικής συνέλευσης των μετόχων.

Και το 2024 τώρα κάπως έτσι λανσαρίστηκε, ότι ΚΟΝαΜΙ good, Kimura bad, ,και ότι δεν προλάβανε να κάνουν αλλαγές, καθώς είχε κάνει ηδη την προεργασία για φέτος ο κακος Κιμούρα. Και οι αλλαγές θα έρθουν το 2025.

Οπότε βρέθηκε ο ένοχος, προχωράμε ως έχουμε, και αγναντεύουμε το μέλλον (2025) με αισιοδοξία κ λογικά νέο μοντέλο και ίσως μια σε UE5 πλέον.


Το θέμα είναι να μην αλλάξουν κατεύθυνση και στο gameplay. Όσα στραβά κι αν έχει παραμένει το πιο ρεαλιστικό από τα 2 που έχουμε μέχρι στιγμής.

 
Αν και δεν το έχω παίξει ούτε μια φορά, ούτε το έχω κατεβάσει ποτέ από τον Ιούλιο του 2021 που εμφανίστηκε, παρόλα αυτά πιστεύω όλους όσους λένε ότι έχει καλά στοιχεία, αλλά μου έχει κάτσει τόσο στραβά, σαν καταναλωτής που τον εξαπατούσαν συστηματικά για χρόνια, δε θέλω επαφή, προσωπική πετριά αυτά.

Θεωρώ δε, ότι τα θετικά στοιχεία, έπρεπε, ή μάλλον μπορούσε να τα έχει από το 2018 τουλάχιστον. Το analogue movement, ,ήταν στη online Beta του 2018 φερειπείν, η καλύτερη ΑΙ των cpu controlled παικτών κ.ά.

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
LEGIONER wrote:
broxopios wrote:
slamsoze wrote:
Επίσης, από κάτι leaked συνεντεύξεις που διάβασα, να σας δώσω για άλλη χρονιά την πρόβλεψη μου, λίγο νωρίς βέβαια φέτος. Και πάλι μου φαίνεται απίθανο ή δύσκολο, αλλά και το Μάρτιο του 2021 που έδωσα σαν τρίτη πιθανότητα, το 2022 να είναι free2play, δύσκολο μου φαινόταν και τελικά συνέβη , οπότε ποτέ δεν ξέρεις.

Το παιχνίδι από το 2025, θα αλλάξει μοντέλο, τώρα θα ξαναγίνει full game , από ,client service, θα είναι σαν Lite με DLC, θα είναι κάτι άλλο, δεν ξέρουμε ακόμα.

Γενικά πάντως η ΚΟΝαΜΙ, σαν μια άλλη ελληνική κυβέρνηση, έδιωξε τον προηγούμενο manager, τον Kimura, ενορχηστρωτή και υπέρμαχο-πρωτοστάτη του παρόντος μοντέλου, F2P, μόνο Dream Team, ένα game σε mobile και κονσόλες, κτλ.

Ο οποίος Κιμούρα του μπήκε ήδη η ταμπέλα του λουζερ και του κακού για το παρόν project, θα χρεωθεί την αποτυχία της τριετίας 2022-2024, όχι για τις κακές κριτικές, ούτε για οικονομική ζημιά, ίσα ίσα το e-Football κατέγραψε κέρδη, κ ήταν κ από τους βασικούς πυλώνες της οικονομικής χρονιάς. Απλά δεν έπιασε τους στόχους, πχ είχαν στον προϋπολογισμό αναμενόμενα κέρδη 300 εκατομμύρια και το παιχνίδι έκανε 170 εκατομμύρια. Κερδοφόρο ήταν πάλι, απλά δεν έπιασε το στόχο της γενικής συνέλευσης των μετόχων.

Και το 2024 τώρα κάπως έτσι λανσαρίστηκε, ότι ΚΟΝαΜΙ good, Kimura bad, ,και ότι δεν προλάβανε να κάνουν αλλαγές, καθώς είχε κάνει ηδη την προεργασία για φέτος ο κακος Κιμούρα. Και οι αλλαγές θα έρθουν το 2025.

Οπότε βρέθηκε ο ένοχος, προχωράμε ως έχουμε, και αγναντεύουμε το μέλλον (2025) με αισιοδοξία κ λογικά νέο μοντέλο και ίσως μια σε UE5 πλέον.


Το θέμα είναι να μην αλλάξουν κατεύθυνση και στο gameplay. Όσα στραβά κι αν έχει παραμένει το πιο ρεαλιστικό από τα 2 που έχουμε μέχρι στιγμής.

Νάσο εσύ είσαι ή σου χακαραν το λογαριασμό?😎τι στροφή 180° είναι αυτή τελευταία!!
Διότι για να λέμε τα πράγματα όπως είναι....δεν άλλαξε τίποτα με την αλλαγή από 2023 σε 2024!(όχι, ωραίο μενου-μου αρέσει αυτός ο τρόπος που σου δίνει τα ημερήσια bonus!-το εφέ!)
Μάλλον το αντίπαλο δέος είναι τόσο χάλια κ προβλέψιμο!


Δεν ξέρω από μενού πως ήταν το 23 δε θυμάμαι, αλλά σε gameplay άλλαξε στον έλεγχο παίχτη. Το 22 που βγήκε και αργά αν θυμάμαι καλά ήταν πολύ δυνατό και το είχα λιώσει πραγματικά. Με το που έγινε η αλλαγή σε 23 είδα διαφορά στο gameplay. Κυρίως στην αίσθηση του παίχτη. Μου φαινόντουσαν οι παίχτες πολύ loose και σαν να γλιστρούσαν πολύ στο γήπεδο. Και κάτι ακόμη αλλά δε θυμάμαι ακριβώς. Πάντως με ξενέρωσε πολύ και το παράτησα γιατί ήταν αισθητή η διαφορά από το 22. Νομίζω έκανα μετά από κανα μήνα δοκιμή και η γεύση ήταν ίδια. Fifa έπαιξα το 23 για κανα 2μηνο αλλά με κούρασε εν τέλει το gameplay. 

Τώρα που έγινε update σε 24 (αν και δεν έπαιξα λίγο πιο πριν το 23) είδα ένα πολύ καλύτερο gameplay. Πιο άμεσο πιο γρήγορο και πιο κοντά στα γούστα μου. Δε νομίζω να είναι placebo... Αλλά ποτέ δεν ξέρεις Smile

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
To gameplay ας που είναι ότι είναι καλό αυτή την στιγμή αλλά δεν θα παραμείνει έτσι όταν θα αρχίσουν τα update... Είτε θα γίνει καλύτερο είτε χειρότερο.. Το θεμα είναι ότι είναι κενό σαν mode.. Γυαλιά θέλουν να το δουν; δεν μπορούν να προσθέσουν κάτι ουσιωδες.. Τόσο σύνθετο είναι; λες κ τους ζητήσαμε να μας ανεβάσουν στο φεγγάρι.. Δν μου κάνει αίσθηση έστω κ λίγο να παιζω κάθε μερα

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Ronarid wrote:
@broxopios το νεο προ σου αρεσει οντως επειδη βρηκες μεσα νεα πραγματα που δεν τα ειχε κανενα αλλο προηγουμενο προ ή σου αρεσει αναγκαστικα επειδη ετσι και αλλιως δεν υπαρχει κατι ολλο πλεον, οποτε απο το τιποτα ας σου αρεσει κατι?
προσωπικα ακομα και σημερα το pes 2020 ειναι καλυτερο απο το 21,22,23,24...εγω περιμενω καθε χρονο κατι νεο κατι ποιο καινουργιο εξελιγμενο, εδω τα γραφικα φετος ειναι αθλια, σκιες ανυπαρκτες, ο παιχτης δεν παταει παλι στο τερεν, ειναι ολα αφτιαχτα, σαν να βαρεθηκαν να τα τελειωσουν και αυτο αναρωτιεμαι καθε χρονο με το προ, πως γινεται κατι που υπηρχε παλιοτερα να το βγαλανε? δηλαδη καποτε κουνιοντουσαν οι φανελες, πλεον οχι, καποτε παταγε ο παιχτης κατω και εβλεπες το ποδι του να παταει στο τερεν πραγματικα και να φευγουν και χωματα γρασιδια οταν ετρεχε, εβλεπες ιδρωτες, εβλεπες σκιες στην μπαλα, ολα αυτα μεχρι και το 2021 το update, μετα τα γραφικα ειναι λες και απο ps4 τα πηγαν σε ps3, ευτηχως που το επαιξα σε ps4 γιατι αν το επαιζα σε ps5 και με 4k tv θα μου φενοταν ακομα ποιο αθλιο με τετοια γραφικα...με λιγα λογια για να ειμαι παλι χαρουμενος τα θελω ολα σωστα, πρωτα απο ολα τα γραφικα, μετα η κινηση του παιχτη και ο χειρισμος του και τελος το gameplay... εβλεπα το προφιλ του adam bhatti σημερα, αυτος εχει να ποσταρει 2 χρονια, εξαφανιστηκε απο την κοναμι, καλυτερα βεβαια γιατι εκανε και αυτος τα δικα του τοτε θυμαστε, πρεπει να εμφανιστουν παλι ιαπωνες με ορεξη οπως τα παλια προ και να βγει ενα τουμπανο προ, το μονο καλο που εχει το σημερινο προ 24 ειναι τα μοντελα παιχτων, πλεον ειναι πολυ σωστα, στο βαρος, στο υψος, στο παχος των γαμπων και μπρατσων, εκει ειναι τουμπανο...


Θυμήθηκα το ποστ σου για τα γραφικά. Δεν ξέρω τι γίνεται στο ps4 αλλά να σου πω περί ps5 μιας και έχω μέρες τώρα που παίζω και παρατηρώ πράγματα. Παίζω σε 27' monitor 1080p 60fps. 

Σκιές υπάρχουν κανονικά σε παίχτες αλλά και σε μπάλα. Οι φανέλες αν και σε gameplay κάμερα δεν φαίνεται ιδιαίτερα αλλά στα ριπλέι έχουν πολύ καλή φυσική. Μακάρι να έκαναν τη φυσική πιο ευδιάκριτη από την κάμερα. Τα μοντέλα παιχτών όπως πάντα στο προ τα καλύτερα που κυκλοφορούν, φυσική μπάλας αρκετά καλή. Επαναλαμβανόμενη σε κάποια σημεία αλλά ειδικά σε αναπηδήσεις και σε προσκρούσεις σε σώματα εξαιρετική. Ο φωτισμός ειδικά τη νύχτα (δυστυχώς στο dream team μόνο νύχτα παίζεις) φοβερός. Έπαιζα πιο πριν σε ένα γήπεδο (δεν το συγκράτησα) και ένιωθα ότι ήταν ο καλύτερος φωτισμός που έχω δει σε ποδοσφαιράκι. Φωτεινό το γήπεδο, με ωραίο χορτάρι και σε συνδυασμό με όλα τα παραπάνω ευχαριστήθηκα ένα κλικ παραπάνω το ματς. 

Από γραφικά είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος. Το μόνο που έχω αναφέρει πολλές φορές είναι τα δίχτυα που χωράνε μεγάλη αναβάθμιση. 
Δεν ξέρω γιατί πολλοί λένε ότι πλέον το φιφα έχει καλύτερα γραφικά. Για μένα όχι. Ειδικά από την gameplay κάμερα. Φάτσες δε με ενδιαφέρουν καθόλου πραγματικά.

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
στις ρυθμισεις χρηστη που πηγαινες και αλλαζες ομαδα δεν υπαρχει πλεον; πως αλλαζεις ομαδα;

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
vamvakoulas wrote:
στις ρυθμισεις χρηστη που πηγαινες και αλλαζες ομαδα δεν υπαρχει πλεον; πως αλλαζεις ομαδα;


Αυτό γίνεται πλέον από το Game Plan. Ήταν καλή προσθήκη από το να πηγαίνεις συνέχεια στις ρυθμίσεις. 

Βέβαια με ξενέρωσε λίγο που δεν έχει τις ελληνικές ομάδες να βάζουμε τις εμφανίσεις για όποιον θέλει.

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
ομαδα εννοω συλλογο οχι το ροστερ. οκ θα το ψαξω εκει ευχαριστω

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
vamvakoulas wrote:
ομαδα εννοω συλλογο οχι το ροστερ. οκ θα το ψαξω εκει ευχαριστω


Πάντα μιλάμε για Dream OK? Και θες να αλλάξεις base team για να χρησιμοποιεί η ομάδα σου τις εμφανίσεις σωστά; Αν λες αυτό είναι μέσα απ το gameplan πλέον.

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Έχω χρόνο ρε γ@μημένε Ιάπωνα για ένα ματσάκι. Και επειδή είμαι ηλίθιος το βάζω στο superstar με αντίπαλο το ΑΙ. Και επειδή είμαι και άμπαλος χάνω 3-0 στο 20. Μπορείς να μου πεις ένα γ@μημένο λόγο γιατί να μη μπορώ να φύγω από το παιχνίδι και να πρέπει να περιμένω το ημίχρονο???

descriptioneFootball 2024 - Page 2 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply