WeHellas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Log in

WeHellas Community Forum


eFootball 2024

power_settings_newLogin to reply
+17
andreas4
Skylomethir
TOL1S
GGtron
vamvakoulas
sonofmook
Pita03
villa
depaizei
broxopios
LEGIONER
Koloko83
thant
Skordo
Foxes
slamsoze
Ronarid
21 posters

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
πολυ ωραιο ειναι μονο θα ηταν καλητερο με ελληνικα γυπεδα

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Έπαιξα για μισή ώρα το FL 2024 δηλαδή το PES 2021. Ok όχι κάτι το ιδιαίτερο σε σχέση με το eFootball 2024. Η φυσική μπάλας στα ίδια επίπεδα κινείται. Ίσως στο 2021 να είναι καλύτερη καθώς κυλάει στο χορτάρι γιατί στο 2024 νομίζω ότι δεν επιβραδύνει όσο θα έπρεπε. Αυτό που μου έλειψε παίζοντάς το είναι το δυναμικό gameplay του 2024. Μπορεί να είναι ένα τικ πιο γρήγορο, αλλά έχεις καλύτερο έλεγχο των παιχτών (δεν είναι το loose ο έλεγχος τους) και το ντρίμπλινγ επίσης είναι καλύτερο. Μου έλειψαν επίσης κάποια νέα στοιχεία. Όπως το shielding (παρόλο που δεν είναι τέλειο, αλλά πρέπει να το χρησιμοποιήσεις τελικά με τακτική και σε συγκεκριμένες συνθήκες), το match up, το shoulder charge αλλά και το power shot, passing, crossing. Συνεχίζοντας η ΑΙ και το στήσιμο των παιχτών στο γήπεδο είναι πολύ καλύτερη στο 2024. Και με αντίπαλο τη CPU νομίζω είναι ότι καλύτερο έχουμε παίξει, παρόλο που δεν είμαι offline παίχτης.

Αντίθετα αυτό που μου έλειψε από το 2021 είναι η δυνατότητα για manual passing & shooting που παρόλο που δεν το χρησιμοποιούσα πολύ, σε κάποιες συνθήκες ήταν πολύ απαραίτητο και βολικό. Αλλά νομίζω ότι δε φτάνουν τα κουμπιά. Τέλος τη δυνατότητα να προωθείς παίχτη στην επίθεση με το πάτημα ενός κουμπιού.

Τώρα ναι το μεγάλο μείον των τελευταίων τίτλων είναι το γεγονός ότι δεν υπάρχει αρκετό περιεχόμενο και ειδικά για PC το edit mode που κάνουν παπάδες οι modders. Αυτό που απόλαυσα πραγματικά στο FL 2024 ήταν τα δίχτυα. Για να είναι τόσο εύκολο να το κάνουν οι modders απορώ γιατί δεν το υιοθετούν και στην ΚΟΝΑΜΙ. Φτάνει στα επίπεδα του FIFA που είναι ότι καλύτερο υπάρχει. Και φυσικά τα επιπλέον πρωταθλήματα, γήπεδα καλούδια κλπ. Αλλά εμένα επειδή με ενδιαφέρει αποκλειστικά το online δεν με απασχολούν αυτά παρόλο που το μάτι μου διασκεδάζει και ζηλεύει.

Ίσως αυτό που ανέφερε κάποια στιγμή ο @slamsoze ότι του χρόνου η ΚΟΝΑΜΙ να πάει πάλι σε φουλ επι πληρωμή παιχνίδι με περιεχόμενο και edit mode, αν συμβεί, εύκολα οι modders θα παρατήσουν το 2021 και θα ασχοληθούν με το 2025 αν είναι στα φετινά επίπεδα. Γνώμη μου.

Edit: και ξέχασα κάτι απίστευτα σημαντικό που υπερέχει ξεκάθαρα το 24 σε σχέση με το 21. Τα στατιστικά έχουν επιτέλους επίδραση στο gameplay. Τότε δεν το έβλεπες και πολλοί θυμάμαι το αναφέραμε τότε.

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Νομίζω οτι παραμένει αυτή η χαώδης διάφορα:το διπλό offline από κοντά έχει μεγάλες διαφορές με το διπλό ονλαιν φιλικό κ ακόμη μεγαλύτερες με τα επίσημα ματς! αλλά σίγουρα κάνουν βήματα(?) προς κάτι καλύτερο αν κ το πήραν πρέφα αργά!

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
LEGIONER wrote:
Νομίζω  οτι παραμένει αυτή η χαώδης διάφορα:το διπλό offline από κοντά έχει μεγάλες διαφορές με το διπλό ονλαιν φιλικό κ ακόμη μεγαλύτερες με τα επίσημα ματς! αλλά σίγουρα κάνουν βήματα(?) προς κάτι καλύτερο αν κ το πήραν πρέφα αργά!


Αυτό δε νομίζω ότι θα αλλάξει και ποτέ. Δε γίνεται το online να έρθει στα ίδια επίπεδα απόκρισης με το offline. Μόνο να βελτιωθεί, αλλά να εξισορροπηθεί πολύ δύσκολο. Και λογικό το βρίσκω. Και στο fifa τα ίδια ισχύουν αλλά σε πολύ καλύτερο βαθμό σε σχέση με το προ.

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Πέρα από αυτό... πρέπει να είναι το μοναδικό παιχνίδι που συναντάς τόσο lag κλπ στην ιστορία των online games!

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyPC version, Άτομα από Ελλάδα για 1vs1

more_horiz
Γεια σας παίδες! Θέλετε να βρούμε έναν τρόπο να παίζουμε ματσάκια μεταξύ μας στο efootball24 μέσω υπολογιστή? Έλληνας με Έλληνα λογικά θα έχουμε τα καλύτερα pings κ απόκριση, σε σχέση με εξωτερικό. Τι λέτε; Όποιος θέλει ας στείλει PM να κανονίσουμε, εγώ είμαι διαθέσιμος βράδια μετά τις 11 (λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων :-D ).

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Σχετικα με το update 3.2

1. New "My League" mode: league format in offline mode vs AI, 36-38 teams, new cutscenes and weather changes (based on the season calendar) will be added. No matches limit, rewards still unknown.

2. Co-op matchmaking will be introduced for the first time, 3v3 format.

3. POTW will include booster features. New cards with double boosters will be also introduced for the first time.

4. New login penalty shoot-out event: once a day same as daily login, you will gain a point (they called it "square") for scoring a penalty and you can redeem those points/squares for rewards, including GP, EP, Big Time Card (please be real lol)

5. Efootball league revamp: new matchmaking system, categorized by 4 ladders, including Tutorial (Div 10), Beginner (Div 7-9), Intermediate (4-6), Advanced (Div 1-3). You can only match with players from the same ladder for fairer matchmaking (good change, finally)

Πηγη: δεν ειναι official της ΚΟΝΑΜΙ τα εκανα copy paste απο αλλου.

Τελικα βαλανε το ML που ολοι περιμενανε?

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Καλημέρα! Αναφέρει offline... Ας μας πει πει κάποιος πιο γνώστης..

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
απο τι καταλαβα παιζει με την dream team σου πρωταθλημα offline και κερδιζεις καποια rewards
οσο πιο μεγαλη δυσκολια διαλεξεις τοσο πιο πολλους ποντους κερδιζεις

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
το κατεβασα και επαιξα,θα ηθελα να υπηρχε στο my league η επιλογη να παιξεις κλασικα πρωταθλημα χωρις να εχεις την dream team σου,δλδ να παρω την νιουκαστλαρα μου με τους παικτες που εχει και οχι την νιουκαστλ με τους παικτες που εχω.

επισεις ποσο κοπος ηταν να βαλουν πρωτους σκορερ ? μονο με την βαθμολογια ειναι ημιτελες.

δεν ξερω ποσο θα παιξω μιας και δεν με τρελαινει το gameplay

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Το Co-Op θα είναι vs AI άραγε ή vs online Players ?

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
hablando wrote:
Το Co-Op θα είναι vs AI άραγε ή vs online Players ?


Νομιζω μονο Online ειναι το Co-op....
Δεν εχω καταφερει να παιξω γιατι δεν εχω 2 φιλους που να παιζουν το παιχνιδι.
Εγω νομιζα οτι θα μπορεις να ψαχνεις και μπαινεις σε καποιο lobby με ξενους.
Ισως το φτιαξουν ισως και οχι. Επισης crossplay ακομη δεν υπαρχει.
Δεν εχουν ανακοινωση τιποτα.

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Ένας φίλος θα είμαι εγώ! Χαχαχα! Στείλε αν θες τον τρόπο για να σε κάνω add και να κανονίσουμε να παίζουμε co-op !

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
hablando wrote:
Ένας φίλος θα είμαι εγώ! Χαχαχα! Στείλε αν θες τον τρόπο για να σε κάνω add και να κανονίσουμε να παίζουμε co-op !


Σε ποια πλατφορμα παιζεις?

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Pc :-)

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
εγω σε xbox Sad

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Κρίμα... Δεν πειράζει, προχωράμε!!

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Έχω την εντύπωση πως έχουν ενεργοποιήσει cross play μεταξύ Xbox και Windows...

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Παιδιά καλησπέρα!

Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις.

1. Τι είναι το football life και από ποια κονσόλα μπορείς να το παίξεις.

2. Το efootball24 έχει offline mode πχ master league? Αν όχι τί έχει από offline mode.


Είμαι παίκτης μόνο offline όλα αυτά τα χρόνια του προ παίζοντας μόνο  master league. και το έκοψα από τότε που βγήκε το efootball πουλώντας και το ps4 που πήρα μόνο και μόνο για αυτό τον λόγο. Υπάρχει λόγος να πάρω κονσόλα για το efootball24 ή για αυτό το football life?

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Football Life παίζεται μόνο σε υπολογιστή. Είναι το Pes21 γεμάτο με mods που αλλάζουν το gameplay προς το πολύ καλύτερο
Efootball24 παίζει σε κονσόλα και υπολογιστή. Αν θες να ασχοληθείς στον υπολογιστή και να το χαρείς, όσο αυτό είναι εφικτό..... θα πρέπει να έχεις καλή κάρτα γραφικών και να βάλεις το patch για unlimited fps με vsync disabled. Προσωπικά, το συνήθισα και δεν γυρίζω στο pes21-FL24 (Football Life24).

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Κονσόλα αν είναι θα πάρω πάλι, pc δεν με ενδιαφέρει.

Όποτε έχουμε μόνο το efootball 24.

Το ζήτημα είναι όμως τι έχει σε offline mode καθώς παίζω μόνο offline και συγκεκριμένα master league, εχει κάτι τέτοιο σχετικο;

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Έβαλαν στο τελευταίο update ένα Offline πρωτάθλημα όμως όχι κανονικό Master League νομίζω, εκτός κ κάνω λάθος, ας με διορθώσουν εδώ τα παιδιά...
https://www.konami.com/games/eu/en/topics/17636/

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Επειδή παίζω offline master league μόνο, μέχρι να βγει και στο efootball 24 (αν ποτέ βγει δηλαδή), θα μπορούσα να πάρω το ps4 pro και να πάρω το 21 (υπάρχει ακόμη διαθέσιμο?), και να βάλω κάποιο καινούργιο patch με ομάδες και παίκτες του 24;

Υπάρχει δυνατότητα για κάτι τέτοιο κι αν ναι πως; (ή κάτι τέτοιο γίνεται μόνο εδώ υπολογιστή και του football life?

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Όταν σκέφτεσαι patch, mod και γενικά οτιδήποτε που αλλάζει τον default τρόπο σε ένα παιχνίδι, ο υπολογιστής είναι η defacto επιλογή.
Σε κονσόλα υπάρχουν κάποιες επιλογές αλλά δεν συγκρίνονται σε καμία περίπτωση με τις δυνατότητες παραμετροποίησης των Windows-Linux.
Αφού όμως δεν σε ενδιαφέρει η λύση του pc, να ξέρεις, με κονσόλα θα παιδευτείς...

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Παιδια το football life ειναι απιστευτο! 10 χιλιαδες φατσες, ολα τα γηπεδα των ομαδων, βελτιωμενες περιγραφες κομμενες και ραμμενες ακομα και στα ελληνικα, ελληνικο πρωταθλημα κομπλε, ολες οι μεταγραφες, μουσικες τσαμπιονς λιγκ κλπ, τα παντα ολα! Το ποδοσφαιρακι οπως επρεπε να ειναι! Οσοι εχουν pc πρεπει να παιζουν μονο αυτο για μενα!

descriptioneFootball 2024 - Page 4 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply