WeHellas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Log in

WeHellas Community Forum


eFootball 2024

power_settings_newLogin to reply
+17
andreas4
Skylomethir
TOL1S
GGtron
vamvakoulas
sonofmook
Pita03
villa
depaizei
broxopios
LEGIONER
Koloko83
thant
Skordo
Foxes
slamsoze
Ronarid
21 posters

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
απλα το 22 το εκαναν 23 και τωρα 24,το παιχνιδι ειναι ακριβως το ιδιο χωρις καμια αλλαγη.επισεις δεν παιζεται με τιποτα οταν πατας μια εντολη και την εκτελει μετα απο 2 δευτερολεπτα,διαγραφτηκε μετα απο 1 ωρα παιχνιδιου

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
TOL1S wrote:
απλα το 22 το εκαναν 23 και τωρα 24,το παιχνιδι ειναι ακριβως το ιδιο χωρις καμια αλλαγη.επισεις  δεν παιζεται με τιποτα οταν πατας μια εντολη και την εκτελει μετα απο 2 δευτερολεπτα,διαγραφτηκε μετα απο 1 ωρα παιχνιδιου


Τόλη δεν είναι ακριβώς το ίδιο. Νομίζω το 24 είναι μια συνέχεια του 22. Το 23 ήταν διαφορετικό σε gameplay. Ίδια λογική αλλά σε σημεία διαφορετικό

Για τις εντολές που λες όντως όταν έχει λαγκ, αυτή η καθυστέρηση είναι κακή και εκνευριστική. Βέβαια από την άλλη έπαιξα ένα ματς φιφα κι ένιωθα ότι έπαιζα άλλο άθλημα. Οπότε μια χαρά μέχρι στιγμής το efootball για μένα.

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Το παιχνίδι άρχισε να γίνεται πολύ καλό. Φτιάχνουν σιγά σιγά αρκετά πράγματα και μαζί με τα ανανεωμένα γραφικά δείχνει αρκετά όμορφο. Τις προάλλες ήταν ο μεγάλος αντίπαλος των φοιτητικών χρόνων στο σπίτι και το καταευχαριστηθήκαμε στο 1V1. Πραγματικά θυμήθηκα εποχές προ 15ετίας. Πριν καν το τελευταίο update. Χθες το άνοιξα και μόνος μου και στο offilne πραγματικά δεν μπορούσα να σταματήσω να παίζω. Το άνοιξα για 1 παιχνίδι και έπαιξα 5-6.

Στο online, ακριβώς το αντίθετο. Πολλές φορές το κλείνω (ALT+F4) πριν τελειώσει το ημίχρονο. Είτε του αντιπάλου θα παίζουν σαν θεοί και οι δικοί μου σαν ηλίθιοι που δεν μπορούν να κάνουν τα βασικά, είτε το αντίθετο. Άμα το έχει ο αντίπαλος πολλές φορές νιώθω ότι και να αφήσω το χειριστήριο κάτω δεν θα αλλάξει τίποτα. Άμα το έχω εγώ και το συνειδητοποιήσω, πιάννω τον εαυτό μου, αντί να προσπαθεί να παίξει μπάλα, να δοκιμάζει τις πιο απίστευτες πάσες και να μπαίνει στις πιο "χαμένες" μονομαχίες. Γιατί ξέρω ότι θα δουλέψει και δουλεύει. Και σκοράρω. Και ξενερώνω ακόμα παραπάνω και αυτό είναι το χειρότερο. Να μη χαίρεσαι το γκολ σε αγώνα ποδοσφαίρου. Γιατί ξέρεις ότι είναι στημένο.

Είναι κρίμα πραγματικά μετά από όλα αυτά που πέρασε το παιχνίδι, αφού επέμεναν και δεν το εγκατέλειψαν και συνεχώς το βελτιώνουν, η Online εμπειρία να είναι κυριολεκτικά για τα σκουπίδια.

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Τέτοιο σκουπιδαριό δεν έχω ματαξαναδεί! Το script, τα exploits, οι τραγικοί servers, το lag, η εμετική παικτική συμπεριφορά αράβων και τούρκων (το 80% των παικτών πλέον).
Ειδικά μετά το Update έγινε ότι χειρότερο έχω παίξει στη ζωή μου σε ποδοσφαιράκι!
Είμαι Div4 και έκανα ένα πείραμα, κατέβασα ομάδα 1* ποδοσφαιριστών και στα 3 ματς που δοκίμασα με αντιπάλους Div2-3-5, είχα 2 νίκες 3-0 (με rage quit και οι 2 με σκορ στο 3-0 και 4-1) και μία ήττα 2-3 από ομάδες τούμπανα! Οι 66άρηδες παίκτες μου έπαιζαν σαν δαιμονισμένοι και οι 3050-3080 σε rating ομάδες των αντιπάλων σέρνονταν!
Το ίδιο να έχω πάθει πολλές φορές με τις κανονικές μου ομάδες. Το παιχνίδι είναι νεκρό για αυτό και είναι free to play (εδώ γελάμε). Δυστυχώς αν δεν βγει αντίπαλο δέος στην EA σοβαρό, δεν υπάρχει ελπίδα.
Έχω αγοράσει στο PC από instant gaming με ενα 50αρικο το EA FC24 και τουλάχιστον εκεί, γελάω με το τσίρκο που είναι, αλλά δεν βαριέμαι με το απίστευτα μεγάλο και ευρύ content που έχει.

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Σήμερα μπόρεσα κι έπαιξα μετά το update. Δυστυχώς το παιχνίδι χάλασε και ήρθε πιο κοντά στο 2023 που δε μου άρεσε. Δυστυχώς... Δεν ξέρω τι καπνό φουμάρουν εκεί στην ΚΟΝΑΜΙ. Ούτε μήνα δεν μπόρεσαν αν κρατήσουν κάτι πολύ καλό που είχαν;

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
broxopios wrote:
Σήμερα μπόρεσα κι έπαιξα μετά το update. Δυστυχώς το παιχνίδι χάλασε και ήρθε πιο κοντά στο 2023 που δε μου άρεσε. Δυστυχώς... Δεν ξέρω τι καπνό φουμάρουν εκεί στην ΚΟΝΑΜΙ. Ούτε μήνα δεν μπόρεσαν αν κρατήσουν κάτι πολύ καλό που είχαν;
τι εννοείς χαλασε; το ίδιο χαλασμενο ήταν όπως πριν.. Τα γνωστά με απ update αλλάζει μορφή.. Και κανουν κ πολλά...

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Ίσως βιάστηκα να το θάψω. Έπαιζα μέχρι τώρα και είδα μερικά πολύ θετικά στοιχεία. Καταρχάς γίνεται περισσότερο παιχνίδι κέντρου και οι ΑI είναι πιο καλά στημένη στο γήπεδο. Μείωσαν λίγο την ταχύτητα αλλά όχι την ασφυκτική πίεση. Θέλει λίγη προσαρμογή μάλλον.

Το online ήταν πολύ καλό σήμερα. Καθόλου λαγκ.

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Έπρεπε να του δώσω λίγο χρόνο τελικά.

Το παιχνίδι είναι φοβερό. Θέλει βελτιώσεις σε σημεία στο gameplay σίγουρα, αλλά πλέον είναι ένα ποδοσφαιράκι σύγχρονο, που θυμίζει ποδόσφαιρο και σίγουρα μπορείς να παίξεις με διάφορα στυλ ανάπτυξης. Έχει φοβερή ισορροπία το gameplay. Κάτι που πολύ πετυχημένα είχαν καταφέρει τα παλιά προ 1-6.

Για τα δικά μου γούστα κι έτσι όπως είναι τα 2 παιχνίδια αυτή τη στιγμή, δεν υπάρχει σύγκριση σε gameplay. Και τα έχω λιώσει και τα δύο τα τελευταία 13 χρόνια. Και κυρίως το fifa. Δεν είναι ότι βαρέθηκα το fifa παρόλο που έχει την ίδια λογική τα τελευταία πολλά χρόνια. Είναι ότι επιτέλους το προ βρήκε τη χρυσή τομή να φτιάξει κάτι καλό και ισορροπημένο και από την άλλη το fifa γίνεται όλο και χειρότερο. Επενδύει μόνο στο FUT.

Κρίμα όμως που το efootball είναι γυμνό από modes και περιεχόμενο. Όχι ότι θα έκλεινε η ψαλίδα, μιας το backround που έχει δημιουργήσει το fifa δεν είναι εύκολο να το καπελώσεις. Εξάλλου και στα εξαιρετικά παλιά προ, μόνο το 6 μπόρεσε και προσπέρασε σε πωλήσεις το φιφα. Φυσικά αυτό γκρεμίστηκε γρήγορα τα τελευταία 15 χρόνια.

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Οι πωλήσεις ειναι για τις εταιρίες.. Η ΕΑ υπερτερεί σε αυτό γιατί είναι πιο σοβαρή, αξιόπιστη, οργανωμένη σαν εταιρία και απορροφά παίχτες απ την Κονάμι.. Που υστερεί κατά πολύ σε αυτά σε σχέση με την ΕΑ.. Συν ότι έχει γεμάτο mode.. Είναι λόγοι να παρατήσεις το προ για το φιφα.. Το προ έχει καλύτερο gameplay ανέκαθεν είχε.. Αυτό είναι το πλεονέκτημα απέναντι στο φιφα.. Στο gameplay τώρα δεν μου αρέσει ο τρόπος λειτουργίας στην άμυνα εκτός του ότι η άμυνα αρκετά αυτοματοποιημενη θες να κλέψεις την μπάλα σε man to man μαρκαρισμένα Και δεν μπορεις, ενώ φαινομενικά νομίζεις ότι θα κλέψεις την μπάλα.. Και σε πουλά το παιχνίδι... Έχουν μειωθεί όμως τα αβίαστα λάθη οι γκάφες και οι μουφες γκολ.. Οι πάσες κ αυτές είναι πιο καλές, τα σουτ.. Έχουν καθιερώσει κ αυτή την ελευθερία να αλλάζεις συστήματα, διάταξη κατά την διάρκεια του ματς.. Που βοηθά στο να ανατρέψεις το ματς.. Κ δείχνει πιο ισορροπημένο με αυτό που ήταν..

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Θα το ξαναπώ. Εδώ έχουμε να κάνουμε με κάτι πολύ καλό.

Ωστόσο το παιχνίδι το αδικεί κάποιες φορές το online και όταν υπάρχει lag. Επειδή πρόσφατα ξεκίνησα να συμμετέχω σε ένα τουρνουά σε pc, και παίζουμε φιλικά στην ουσία, το λαγκ είναι ανύπαρκτο, σαν να παίζεις offline. Αντίθετα στα event υπάρχει το περισσότερο λαγκ και μετά στα division. Οπότε οι οργανωμένες λίγκες νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή για online.

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Για να μαστε ειλικρινεις η κονάμι εχει κανει μεγάλα άλματα προόδου στην εξαλείψη του lag.. Εντελώς να μην εμφανίζεται ποτέ δν νομίζω να γίνεται.. Απ το 2010 μέχρι 2021 τύχαινε να παιζεις ματς ολόκληρα συχνά με lag/delay η να έχει lag ανά διαστήματα κατά την διάρκεια του παιχνιδιού.. Που εμφανώς επηρέαζε την έκβαση του ματς ήταν άκρως ενοχλητικό, εκνευρίστικο... Τα τελευταία 2 με 3 χρόνια.. Το lag που υπάρχει είναι σαν μην υπάρχει δεν επήρεαζει δεν ενοχλεί.. Εκανε τεράστια βήματα η κοναμι στο θέμα του lag δεν ασχολείσαι ούτε το σκέφτεσαι..

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
villa wrote:
Για να μαστε ειλικρινεις η κονάμι εχει κανει μεγάλα άλματα προόδου στην εξαλείψη του lag.. Εντελώς να μην εμφανίζεται ποτέ δν νομίζω να γίνεται.. Απ το 2010 μέχρι 2021 τύχαινε να παιζεις ματς ολόκληρα συχνά με lag/delay η να έχει lag ανά διαστήματα κατά την διάρκεια του παιχνιδιού.. Που εμφανώς επηρέαζε την έκβαση του ματς ήταν άκρως ενοχλητικό, εκνευρίστικο... Τα τελευταία 2 με 3 χρόνια.. Το lag που υπάρχει είναι σαν μην υπάρχει δεν επήρεαζει δεν ενοχλεί.. Εκανε τεράστια βήματα η κοναμι στο θέμα του lag δεν ασχολείσαι ούτε το σκέφτεσαι..


Σε αρκετά event σε εμένα ενοχλεί και το σκέφτομαι. Φαίνεται μεγάλη διαφορά. Οι παίχτες πιο βαρείς, και όλα εκτελούνται πιο δύσκολα και αργά.

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
broxopios wrote:
villa wrote:
Για να μαστε ειλικρινεις η κονάμι εχει κανει μεγάλα άλματα προόδου στην εξαλείψη του lag.. Εντελώς να μην εμφανίζεται ποτέ δν νομίζω να γίνεται.. Απ το 2010 μέχρι 2021 τύχαινε να παιζεις ματς ολόκληρα συχνά με lag/delay η να έχει lag ανά διαστήματα κατά την διάρκεια του παιχνιδιού.. Που εμφανώς επηρέαζε την έκβαση του ματς ήταν άκρως ενοχλητικό, εκνευρίστικο... Τα τελευταία 2 με 3 χρόνια.. Το lag που υπάρχει είναι σαν μην υπάρχει δεν επήρεαζει δεν ενοχλεί.. Εκανε τεράστια βήματα η κοναμι στο θέμα του lag δεν ασχολείσαι ούτε το σκέφτεσαι..


Σε αρκετά event σε εμένα ενοχλεί και το σκέφτομαι. Φαίνεται μεγάλη διαφορά. Οι παίχτες πιο βαρείς, και όλα εκτελούνται πιο δύσκολα και αργά.
ίσως δν βλέπω αυτό που λες γιατί είχα μάθει να παίζω σε αντίξοες πραγματικά συνθήκες.. Αυτό που εχω παρατηρήσει πολύ σπάνια εμφανίζεται όμως να καθυστερούν οι εντολές για μερικά δευτερόλεπτα σε μια η δύο στιγμές μέσα στν αγωνα.. Δν υπάρχει δηλαδή σταθερό και συνεχες lag.. Εσύ που έπαιζες fifa είχε lag;

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
villa wrote:
broxopios wrote:
villa wrote:
Για να μαστε ειλικρινεις η κονάμι εχει κανει μεγάλα άλματα προόδου στην εξαλείψη του lag.. Εντελώς να μην εμφανίζεται ποτέ δν νομίζω να γίνεται.. Απ το 2010 μέχρι 2021 τύχαινε να παιζεις ματς ολόκληρα συχνά με lag/delay η να έχει lag ανά διαστήματα κατά την διάρκεια του παιχνιδιού.. Που εμφανώς επηρέαζε την έκβαση του ματς ήταν άκρως ενοχλητικό, εκνευρίστικο... Τα τελευταία 2 με 3 χρόνια.. Το lag που υπάρχει είναι σαν μην υπάρχει δεν επήρεαζει δεν ενοχλεί.. Εκανε τεράστια βήματα η κοναμι στο θέμα του lag δεν ασχολείσαι ούτε το σκέφτεσαι..


Σε αρκετά event σε εμένα ενοχλεί και το σκέφτομαι. Φαίνεται μεγάλη διαφορά. Οι παίχτες πιο βαρείς, και όλα εκτελούνται πιο δύσκολα και αργά.

ίσως δν βλέπω αυτό που λες γιατί είχα μάθει να παίζω σε αντίξοες πραγματικά συνθήκες.. Αυτό που εχω παρατηρήσει πολύ σπάνια εμφανίζεται όμως να καθυστερούν οι εντολές για μερικά δευτερόλεπτα σε μια η δύο στιγμές μέσα στν αγωνα.. Δν υπάρχει δηλαδή σταθερό και συνεχες lag.. Εσύ που έπαιζες fifa είχε lag;


Σε σχέση με παλαιότερα δεν το συζητώ. Καμία σχέση. Πολύ καλύτερα τα πράγματα. Και στο πόσο πιο συχνά βρίσκει αντίπαλο.

Lag στο φιφα ελάχιστα ματς θυμάμαι να είχε. Στα 100 ματς να είχα σε 1.

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
ξερει κανεις πως βγαζουμε το στρογγυλο κατω απο τον παικτη

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
andreas4 wrote:
ξερει κανεις πως βγαζουμε το στρογγυλο κατω απο τον παικτη



Μέσα από τις ρυθμίσεις χειριστηρίου είναι. Direction guide λέγεται.


eFootball 2024 - Page 3 2023-110

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
αυτο το μινι εγκεφαλικο που παθαινουν οι παικτες μετα την απωλεια κατοχης θα φτιαχτει ποτε ?

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
depaizei wrote:
αυτο το μινι εγκεφαλικο που παθαινουν οι παικτες μετα την απωλεια κατοχης θα φτιαχτει ποτε ?


Αυτό υπάρχει από τότε που θυμάμαι το προ. Ωστόσο τώρα κρατάει πολύ περισσότερο και έχει μεγαλύτερη επίδραση στο gameplay. Αυτό που θα μπορούσαν να κάνουν είναι είτε να μειώσουν το χρόνο του "εγκεφαλικού", είτε να εισάγουν κάποια αληθοφανή animation ώστε να φαίνεται ότι χάνουν την ισορροπία, πέφτουν κάτω κλπ.

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Skylomethir wrote:
Τέτοιο σκουπιδαριό δεν έχω ματαξαναδεί! Το script, τα exploits, οι τραγικοί servers, το lag, η εμετική παικτική συμπεριφορά αράβων και τούρκων (το 80% των παικτών πλέον).
Ειδικά μετά το Update έγινε ότι χειρότερο έχω παίξει στη ζωή μου σε ποδοσφαιράκι!
Είμαι Div4 και έκανα ένα πείραμα, κατέβασα ομάδα 1* ποδοσφαιριστών και στα 3 ματς που δοκίμασα με αντιπάλους Div2-3-5, είχα 2 νίκες 3-0 (με rage quit και οι 2 με σκορ στο 3-0 και 4-1) και μία ήττα 2-3 από ομάδες τούμπανα! Οι 66άρηδες παίκτες μου έπαιζαν σαν δαιμονισμένοι και οι 3050-3080 σε rating ομάδες των αντιπάλων σέρνονταν!
Το ίδιο να έχω πάθει πολλές φορές με τις κανονικές μου ομάδες. Το παιχνίδι είναι νεκρό για αυτό και είναι free to play (εδώ γελάμε). Δυστυχώς αν δεν βγει αντίπαλο δέος στην EA σοβαρό, δεν υπάρχει ελπίδα.
Έχω αγοράσει στο PC από instant gaming με ενα 50αρικο το EA FC24 και τουλάχιστον εκεί, γελάω με το τσίρκο που είναι, αλλά δεν βαριέμαι με το απίστευτα μεγάλο και ευρύ content που έχει.



Τα είπες όλα. Δυστυχώς το παιχνίδι είναι κυριολεκτικά εμετός. Τίγκα στο DDA, αηδιαστικά glitch/exploit που ΟΛΟΙ οι αραβότουρκοι γνωρίζουν τέλεια και εκτελούν άψογα και πολύ απλά δεν μπορείς να παίξεις το ποδόσφαιρο. Πάσες ότι ναναι, άσε που το gameplay αλλάζει συνέχεια. Άσε που σχεδόν 3 χρόνια τώρα, ούτε coop δεν έχει, δεν μπορείς ούτε τα γκολ σου να σώσεις. Τι να πεις, κατάντια. Πάει το παιχνιδάκι μας, δεν θα ανακάμψει ποτέ ξανά. Κρίμα και ήθελα πως και πως να μάθω στον 7χρονο γιο μου να παίζει κι αυτός, αλλά τι να του μάθω από αυτό το πράγμα. Θα μισήσει το ποδόσφαιρο.

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Κατα καιρους η ΚΟΝΑΜΙ ειχε φτιαξει σεβαστο περιεχομενο. Τωρα διαλαξε αυτη την πορεια. Σε καποιους αρεσει σε αλλους οχι.
Εγω παντως την εχω κατα βρει με το football life 24 πλεον και με ελληνικο πρωταθλημα. Ισως το καλυτερο ποδοσφαιρακι που εχω παιξει.
The KING is back!

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Foxes wrote:
Κατα καιρους η ΚΟΝΑΜΙ ειχε φτιαξει σεβαστο περιεχομενο. Τωρα διαλαξε αυτη την πορεια. Σε καποιους αρεσει σε αλλους οχι.
Εγω παντως την εχω κατα βρει με το football life 24 πλεον και με ελληνικο πρωταθλημα. Ισως το καλυτερο ποδοσφαιρακι που εχω παιξει.
The KING is back!


Να κάνω εγώ τώρα μια ερώτηση; Γιατί σου αρέσει το pes 21 και όχι το 24? Αν είναι το offline περιεχόμενο πάω πάσο γιατί εκεί είναι όντως ανύπαρκτο το φετινό. Αλλά από άποψη gameplay τι παραπάνω έχει το 21?

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
τι ειναι το football life 24 με ελληνικο πρωταθλημα ? σε ποια κονσολα ? για κινητα ειναι ? δεν το βρισκω

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
https://www.youtube.com/watch?v=badDHJPo29E football life 2024

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
broxopios wrote:

Να κάνω εγώ τώρα μια ερώτηση; Γιατί σου αρέσει το pes 21 και όχι το 24? Αν είναι το offline περιεχόμενο πάω πάσο γιατί εκεί είναι όντως ανύπαρκτο το φετινό. Αλλά από άποψη gameplay τι παραπάνω έχει το 21?


Για τα γουστα ειναι το πιο ρεαλιστικο ποδοσφαιρακι που εχει βγει. Για εμενα ειναι πιο ολοκληρωμενο απο το PES2017.
Οι παιχτες εχουν βαρυτητα. Βγαζεις σεντρα και το νιωθεις. Μου αρεσει τα δυσκολα κοντρολ και σούτ που εχει.
Η φυσικη της μπαλας ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε παιχνιδι. Με την μηχανη που εχει σε καθε παιχνιδι μπορει να δεις και κατι διαφορετικο.
Εχει edit mode που δεν θα ξανα εχει ποτε αλλο PES και μπορεις να το φτιαξεις οπως θες αφου εχει προεγκατεστημενο sider.

Γενικα οι smokepatch πηρανε και σωσανε το καλυτερο PES που εχει βγει και θα το υποστηριζουν για καποια χρονια ακομα.
Εαν η ΚΟΝΑΜΙ δεν φτιαξει κατι καλυτερο στο κομματι του gameplay το παιχνιδι θα υποστηριζεται.

Για εμενα η ΚΟΝΑΜΙ απο το 22 και μετα εχασε τον ευατο της. Σταματησε να δημιουργει με τον τροπο που εκανε τοσα χρονια.
Μετα την νιλα που παθανε εως το χειροτερο το παιχνιδι ολων των εποχων αρχισαν να διαβαζουν και να βγαλουν πορισμα απο τα feedback των χρηστων ωστε να φτιαξουν κατι που τους αρεσει για να πουλησουν. Μετα απο αυτο καταστρεψανε το παιχνιδι. Ειναι υπερβολικα γρηγορο και ασταθες. Το script και το handicap γινεται αρκετα κουραστικο και δεν μπορεις να απολαυσης το παιχνιδι. Το εκαναν των ορισμο του pay2win. Εαν ριξεις φραγκα και παρεις το πιο αρκιβο πακετο των 99 ευρω σε μια μερα εχεις φτιαξει την καλυτερη ομαδα. Το ειδα γιατι καποιο στο twitch το εκανε. Σε 2 ωρες ειχε φτιαξει ομαδα με 99αριδες. Τουλαχιστον σε αυτο το κομματι η ΕΑ δεν χαριζει ετσι. Πρεπει να εισαι αρκετα τυχερος.

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
Foxes wrote:
broxopios wrote:

Να κάνω εγώ τώρα μια ερώτηση; Γιατί σου αρέσει το pes 21 και όχι το 24? Αν είναι το offline περιεχόμενο πάω πάσο γιατί εκεί είναι όντως ανύπαρκτο το φετινό. Αλλά από άποψη gameplay τι παραπάνω έχει το 21?


Για τα γουστα ειναι το πιο ρεαλιστικο ποδοσφαιρακι που εχει βγει. Για εμενα ειναι πιο ολοκληρωμενο απο το PES2017.
Οι παιχτες εχουν βαρυτητα. Βγαζεις σεντρα και το νιωθεις. Μου αρεσει τα δυσκολα κοντρολ και σούτ που εχει.
Η φυσικη της μπαλας ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε παιχνιδι. Με την μηχανη που εχει σε καθε παιχνιδι μπορει να δεις και κατι διαφορετικο.
Εχει edit mode που δεν θα ξανα εχει ποτε αλλο PES και μπορεις να το φτιαξεις οπως θες αφου εχει προεγκατεστημενο sider.

Γενικα οι smokepatch πηρανε και σωσανε το καλυτερο PES που εχει βγει και θα το υποστηριζουν για καποια χρονια ακομα.
Εαν η ΚΟΝΑΜΙ δεν φτιαξει κατι καλυτερο στο κομματι του gameplay το παιχνιδι θα υποστηριζεται.

Για εμενα η ΚΟΝΑΜΙ απο το 22 και μετα εχασε τον ευατο της. Σταματησε να δημιουργει με τον τροπο που εκανε τοσα χρονια.
Μετα την νιλα που παθανε εως το χειροτερο το παιχνιδι ολων των εποχων αρχισαν να διαβαζουν και να βγαλουν πορισμα απο τα feedback των χρηστων ωστε να φτιαξουν κατι που τους αρεσει για να πουλησουν. Μετα απο αυτο καταστρεψανε το παιχνιδι. Ειναι υπερβολικα γρηγορο και ασταθες. Το script και το handicap γινεται αρκετα κουραστικο και δεν μπορεις να απολαυσης το παιχνιδι. Το εκαναν των ορισμο του pay2win. Εαν ριξεις φραγκα και παρεις το πιο αρκιβο πακετο των 99 ευρω σε μια μερα εχεις φτιαξει την καλυτερη ομαδα. Το ειδα γιατι καποιο στο twitch το εκανε. Σε 2 ωρες ειχε φτιαξει ομαδα με 99αριδες. Τουλαχιστον σε αυτο το κομματι η ΕΑ δεν χαριζει ετσι. Πρεπει να εισαι αρκετα τυχερος.


Θα το δοκιμάσω από περιέργεια...

descriptioneFootball 2024 - Page 3 EmptyRe: eFootball 2024

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
power_settings_newLogin to reply